Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

странен проблем с вратите помогнете


mihael nikolov

Recommended Posts

колеги от няколко дена ми се случват странни неща с колата сутрин като е студено като отключа колата от дистанционното на алармата и като отворя шофьорсктата врата се заключват другите врати и като дрьпна рьчката на шофьорската врата няколко пьти се отключват=днес както си карах спирам си и понечвам да слизам от колата и при дрьпване на дрьжката от вьтрешната страна на моята врата пак ми се заключиха другите три врати.от какво е това дали е централното или нешто друго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Май да.....

Незнам но и при мен се получава но взех да не му обръщам внимание.

Има някаква защита за деца, четох и в книжката, но не ми стана много ясно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята IBIZA вече два пъти ми замръзва ключалката на шофьрската врата след миене при ниски тенператури.

Мия колата сутрин при температура около "0", карам цял ден и на другата сутрин, като тръгвам за работа дърпам вратата и вместо да се заключи направо отскача и пак се отваря.

 

След кратко раздвижване на механизма на ключалката и няколко проби вратата успешно си се заключва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имах подобен проблем и беше разрешен като се извади машинката за заключване и всички споики бяха презапоени!

п.п. успех :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с презапояването е временна работа , постоплили са се медните детайли вътре в микроключетата и ще дойде време и пак ще откаже бравата . Лечението е с почистващ спрей WD40 , разглабя се машинката и то по точно модула с моторчето , червяка и платката с микреците . Микретите изглеждат капсуловани , но може да поеме спрей през пъпката \бутончето\. Спомощта на сламката която е комплект с флакона напръсква се във всички микрети обилно , после с една малка отверка се прещракват всички за да поеме разтвора и да се самопочистят контактите . Сглобява се бравата ,монтира се на мястотои и заработва нормално .

Преди дни по описания начин ремонтирах брава от предна дясна врата на Октавия 1. Съжалявам че не направих снимки , но времето ме подпираше и не остана време .При друг удобен случай ще ги направя задължително !

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с презапояването е временна работа , постоплили са се медните детайли вътре в микроключетата и ще дойде време и пак ще откаже бравата . Лечението е с почистващ спрей WD40 , разглабя се машинката и то по точно модула с моторчето , червяка и платката с микреците . Микретите изглеждат капсуловани , но може да поеме спрей през пъпката \бутончето\. Спомощта на сламката която е комплект с флакона напръсква се във всички микрети обилно , после с една малка отверка се прещракват всички за да поеме разтвора и да се самопочистят контактите . Сглобява се бравата ,монтира се на мястотои и заработва нормално .

Преди дни по описания начин ремонтирах брава от предна дясна врата на Октавия 1. Съжалявам че не направих снимки , но времето ме подпираше и не остана време .При друг удобен случай ще ги направя задължително !

Поздрави!

 

 

именно!!!

при мен вече година и полвина работи безупречно :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.