Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Алармата не работи на определени места


naviii

Recommended Posts

Добър ден и от мен.

 

Octavia 1 2004 , 115 k.c, бензин

 

1. Имам аларма която не е заводска и не работи на определени места. На паркинга пред нас си хваща без проблем от близко и далече, но на паркинга пред офиса имам доста проблеми докато отключа/заключа дори и от полвин метър разтояние. Другото което съм забелязъл е че ако колато е заключена и натисна бутона за заключване на дистанциаонното мигачите светват както е нормално при заключване, но ако натисна бутона за отклюване никаква индикация. Чак след н-тото натискане ми се отлючва колата. Същтото става и при заключване. Значи преди две седмици открих вода под стелката на шофьорската седалка. Намерих от къде е влизала водата(кабелите от двигателния сектор), не съм сигурен но мисля че е останала още влага в колата понеже още ми се замъглява предното стъкло и не знам дали това е свързано с алармата.

 

2. Другия проблем който имам е със оборотите. Когато колата е на място стрелката на оборотите има леко движение нещо като треперене съвсем минимално но го има - лигави обороти. Нещо друго което съм забелязъл при загрята кола, например тръгвам от офиса и спирам пред нас и колата е вдигнала температура, през не определен интервал от време се получава нещо като заглъхване на двигатела съпроводено с съвсев леко намяляне на оборотите и вибрация която достига до волана и купето. Всичко това трае за секунда две и всичко се нормализира. Сменял съм свещите и всички филтри. Акумулатора ми е за смяна също

 

Ако имате някакви идей ще съм радостен да ги споделите.

Ако някои знае къде в Бургас мога да направя диагностика на компютъра ще съм благодарен да разбера :)

 

Приятен ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензиновия филтър е единия варянт или моторчето на оборотите,това по мое мнение но,аз не съм разбирач.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден и от мен.

 

1. Имам аларма която не е заводска и не работи на определени места.

 

причини:

--- влагата

--- слаба батерия на дистанционното

--- недобре разпъната(неправилно поставена) антена на алармата

--- "заминаваща" си аларма :)

--- зони със силно смущение от устройства със същата радиочестота като на дистанционното ти

 

успех :smt033

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама каква е точно колата??? Модел, година...? И къде е местожителството???

Много е трудно при регистрация...

 

 

Модела на на колата е: Skoda Octavia Elegance I, 2004 г., 2.0 MPI, 115 к.с.

Местоположението ми е Бургас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е писал minimalizum, причините може да са ралични ! Ако проблема се проявява на едни и същи места е вероятно в района да има радио смущения на честотата, на която е дистанционното на алармата и ефира да "забива" !

 

Все пак не искам да те плаша, но когато прави въпросните проблеми обърни внимание дали няма едни и същи хора или коли наоколо, защото има устройства наречени "код-грабери" с които колите лесно си сменят собственика ! Признаците са подобни, човек се опитва да си активира или дезактивира алармата (централното), но тя(то) не реагира !

Все пак не се отдавай на параноята, че тогава става страшно smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модела на на колата е: Skoda Octavia Elegance I, 2004 г., 2.0 MPI, 115 к.с.

Местоположението ми е Бургас

А сега кажи къде в Бургас ти прави номера, та да можем да помагаме!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сега кажи къде в Бургас ти прави номера, та да можем да помагаме!

 

Ами кръстовището на Гурко и Демокрация, по - точно срещу болницата има един паркинг. Но не мисля че ще можеш да ми помогнеш, защото имам познати които нямат такъв проблем. Явно проблема е в моята аларма, може би се смущава от нещо или пък честотата на дистанционно. С централното нямам такъв проблем. Само в този район, то там има доста антени на мобилни оператори по блоковете. Другото нещо е като задържа натиснато дистанционното на алармата 8-10 сек. колата се отключва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има различни модели авто. охранителни системи, съответно работещи на различни честоти ! Твоята знаеш ли каква марка е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.