Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабия 1.2 винтилираната


aleksiev

Recommended Posts

Добър ден интересувам се от няколко неща и ще съм благодарен да получа компетентни само компетентни отговори мерси предварително:

1.Керамични подложки на клапаните ? има ли вобще и колко струват ?

2.170 000км не съм сменявал верига и нищо освен консумативи (тампони биалетки по ходовата част)казаха ми че 1.2 къса верига интересуваме дали е така ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден интересувам се от няколко неща и ще съм благодарен да получа компетентни само компетентни отговори мерси предварително:

...................................................................

2.170 000км не съм сменявал верига и нищо освен консумативи (тампони биалетки по ходовата част)казаха ми че 1.2 къса верига интересуваме дали е така ?

Още не съм чул някой да къса верига , ама да се разстегне и да прескочи някой зъб , това да . Последствията от прескачане на веригата е доста неприятен от финансова гледна точка .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за веригата незнам, но за керамичните подложки мога да кажа следното: Имам следния проблем със Фабия 2005 1.2HTP, 40kW,трицилиндрова, карам само на бензин, има няма 40000км, от един месец ми изклюва от време на време 1 цилиндър и продължава така през ден. Като спреш колата изгасиш или извадиш ключа и след това запалиш отново всичко е наред, но след това започва да се повтаря. Ходих на майстори от Русе (той може и да чете), става същото като при колегата. Резултата от диагностиката беше че електрониката изключва 1 цилиндър - причини бобина, кабели, дюзи, свещи и най-лошото ниска компресия (клапани). Аз извадих късата клечка, след като смених бобината, свещта, кабели наред , се оказа ниска компресия и от там ремонт на главата и клапаните. Майсторите казаха че ще се праща главата от Русе в Пловдив във фирма занимаваща се с това, ще слагат керамични легла на клапаните, нови клапани и ще си карам. "Успокоиха" ме че вече са имали такива случаи на такива фабии трицилиндрови..процедурата е около 700лв - така ми казаха майсторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Добър ден интересувам се от няколко неща и ще съм благодарен да получа компетентни само компетентни отговори мерси предварително:

...................................................................

2.170 000км не съм сменявал верига и нищо освен консумативи (тампони биалетки по ходовата част)казаха ми че 1.2 къса верига интересуваме дали е така ?

Още не съм чул някой да къса верига , ама да се разстегне и да прескочи някой зъб , това да . Последствията от прескачане на веригата е доста неприятен от финансова гледна точка .

 

На колко хиляди е смяната на верига по книжка ?МЕРСИ предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..........................................................................

 

На колко хиляди е смяната на верига по книжка ?МЕРСИ предварително :)

На 100 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.