Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

тампони Octavia 2


kra

Recommended Posts

здрасти колеги, от няколко седмици колата ми се е разтропала яката отпред. skoda octaiva 2 1.9 tdi 07г.

предполагам са тампоните на носачите ( стабилизираща щанга ). от еуратек ми обявиха цена 500-стин кинта с труда предполагам. колата е на 225000 км. разбира се сменяни са и преди това но от колегата ми който го няма вече. къде мога да намеря на по сносна цена ( огиринални разбира се ) ако наистина нямам избор ще дадем парите, нали трябва да попитам предваритено, мерси. между другото преди 5-6000км сменях предни спирачни дискове понеже при по-висока скорост при натискане на спирачката по-сербез.. волана не можех да го удържа :), та пак ми се появи тоз проблем като спазих изискванията от еуратек ( да карам по внимателно поне 500-1000км с новите дискове ) но уви пак се прецака работата, дисковете са сменени в еуратек. да ходя ли да се разправям, има ли смисъл ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при по-висока скорост при натискане на спирачката по-сербез.. волана не можех да го удържа

 

Да не ти се включва ABS?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при по-висока скорост при натискане на спирачката по-сербез.. волана не можех да го удържа

 

Да не ти се включва ABS?

 

не колега, не се включва ABS-a , при използване на спирачката по-плавно се получава треперенето на волана , чува се дори лек звук на тропане което мисля че идва от предните дискове. говоря за скорост от порядъка на 80+, при по-малка скорост проблем няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега.

 

И аз го имах този проблем с трептенето на волана. При мен се прояваваше около 60 км същто като теб при плавно намаляне.

Проблема го реших като си дадох предните дискове на стругар :). Явно единия е бил крив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз залагам на тампоните понеже и аз имам тампони за смяна и предполагам че заради тях ми трепери волана аз съм със спортни дискове EBC и съм ги проверявам с уред за кривини и са перфектно прави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз залагам на тампоните понеже и аз имам тампони за смяна и предполагам че заради тях ми трепери волана аз съм със спортни дискове EBC и съм ги проверявам с уред за кривини и са перфектно прави

 

е ок тампоните ще се сменят то е ясно, чак толкова да влияе това на дисбаланса на волана ? значи като си пера с 160-170 примерно, и леко натисна педала на спирачката .. имам чувството, че ако не държа с двете ръце волана и отиде коня у мантинелата или полето.. доста тресе заеби. колегата по-горе спомена , че може да е и рейка. досега толкова хиляди километри никакви проблеми съм нямал, колата е перфектна, предполагам че като ми одерат кожата ще се оправи всичко :), както и да е ще се ходи в еуратек ..500 лева.. и 3 часа висене за смяната.

по принцип колата е обслужвана винаги в еуратек, но честно ако ми падне някъде по-евтино хич няма да се замисля.. кво му е едни тампони да се сменят егати..

а симптомите на рейката какви са ? дайте инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колега,ти не правиш разлика между тампони на носачите и тампони на стабилизиращата щанга.Тамп. на носачите са около 60 лв на мейле или 90 в ет ориг.Тампоните на щангата са вулканизирани с нея и се сменят с щангата.Много долър вариант е за теб да си вземеш Пауърфлекс за щангата,за да не купуваш цяла.Относно тресенето-да ти продам едни дискове оригинални и гарантирам че няма да тресат.Ако наистина са ти сложили за първоначално вграждане дискове,които отлежават около 10 години след като се отлеят и после се обработват за модела,то тогава обърни внимание на главината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колеги,......................................................... къде мога да намеря на по сносна цена ( огиринални разбира се ) ..........................................................

Имаш ЛС .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bega4kata каза:

Много добър вариант е за теб да си вземеш Пауърфлекс за щангата,за да не купуваш цяла

 

Дай повече инфо какво предствалява този Пауърфлекс и от къде се купува.

Тенкс ! smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.