Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Детонация при студен старт


legaltk

Recommended Posts

Здравейте! Колеги, от 5 месеца карам дизел - двигателят е AXR - 1,9 TDI - PD 101 к.с. в Шкода Октавия 1 на 100 хил. км. Колата е служебна (за мое съжаление), но се грижа за нея като за лична. Прави ми впечатление сравнително по-осезаемата детонация при студен старт сутрин, при температури по-ниски от -5 градуса. Детонацията наподобява лек удар (, ако такова сравнение е уместно). Иначе колата си пали лесно, без да върти - максимум за 2 сек. дори и при температури до -15 градуса. Въпросът ми е дали това се случва и на другите, нормално ли е, на какво се дължи и няма ли опасност от авария, ако не се вземат някакви мерки по-навреме? Може ли за мнения и съвети? smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално е,изчаквай повече около 10 сек.,въпреки че угасва реотана,тя продължава да подгрява

има голяма тема по въпроса точно ,дано някой колега с повече време я открие и ти прати линк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, задължен съм! Почвам да чета темата. smile126

 

П.П. Горе-долу ясна е работата. Ще се изчаква малко повече да подгрее и тогава ще паля. Останалото си е в реда на нещата - масло, филтри, гориво и т.н. smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си се разсърдил надявам се,че не ти отговорих на въпроса в дизел форума,но както ти написах и там-ТАМ СМЕ МНОГО МАЙСТОРИ smile091 и ще ти изкарат колата за основен ремонт ;)

там избягвам да пиша вече,защото там всички много разбират ама не от практика

има естествено и няколко много кадърни колеги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си се разсърдил надявам се,че не ти отговорих на въпроса в дизел форума,но както ти написах и там-ТАМ СМЕ МНОГО МАЙСТОРИ smile091 и ще ти изкарат колата за основен ремонт ;)

там избягвам да пиша вече,защото там всички много разбират ама не от практика

има естествено и няколко много кадърни колеги

 

Всичко е ОК! От половин дума те разбрах и както виждаш - реагирах (между другото там вече има една малка реплика към теб). Постнах темата първо там, защото въпросът ми определено касаеше работата на двигателя, а не толкова марката на автомобила. Ще изчакам да стане малко по-студено и да изпробвам по-продължителното подгряване.

 

П.П. Между другото преди мен колата е карана 3 год. във Варна и там най-вероятно не е имала никакви проблеми с подгряването. smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.