Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Глоба фиш


deni

Recommended Posts

Здравейте другари и другарки,

 

Имам глоба с фиш. В него пише да се плати в срок от 7 дни.

Някой знае ли какво се случва след като мине срокът от 7 дни?

 

Когато попитах полицайката, която ми написа фиша "Какво ще стане, ако не го платя в едноседмичен срок".

Тя ми каза: "Незнам. Нищо няма да стане".

Продължих с: "Е как не знаете? Вас не са ли ви писали фиш?", тя каза: "Аз не шофирам" /този ред го пиша само като "любопитно", защото ми беше супер чудно пътен полицай, пък не шофира..../

 

Минаха две седмици от тогаз. ДНес се опитах да платя през ипей, ама ми дава "изтекъл срок" и не позволява плащането.

 

Страницата на МВР ми вади информация за фиша като неплатен и ми дава възможност да го платя през eBG.bg

Нищо не знам за eBG.bg, много-много не ми се прави регистрация и там, даване на лични данни, картови и пр.

Някой знае ли нещо пък за тях?

 

А тъй много се бутам да платя тъпия фиш, защото през март трябва да си взема новата шофьорска книжка и не ми се занимава с глупости от сорта "Имате задължение, докато не го погасите, не можем да ви дадем книжката. Идете еди-къде-си".

 

Предварително благодаря на глобените с фиш, които ще споделят своя опит с мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно.

Въпросът е дали все още е "фиш", който да се плати по сметка или е прерастнал в "акт" или "постановление", поради фактът, че не съм спазила срока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е платен навреме фиша, след една седмица той автоматично се превръща в акт,на базата, на който ще ти напишат наказателно постановление. Идеята, че ако го платиш като фиш имаш само парична глоба, а след като стане НП могат да ти отнемат и точки!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е платен навреме фиша, след една седмица той автоматично се превръща в акт,на базата, на който ще ти напишат наказателно постановление. Идеята, че ако го платиш като фиш имаш само парична глоба, а след като стане НП могат да ти отнемат и точки!

Поздрави!

 

Аз, знам само, че се надчислявят големи лихви, за това, че става на акт не бях чувал но нищо чудно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо особено не става! Плащал съм фиш след 7-дневния срок в пощата и всичко си е ОК!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Текстта на чл. 186 от ЗДВиП ал.(7) (Нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 105 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., предишна ал. 4, изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., доп. - ДВ, бр. 69 от 2008 г.) гласи: "Издаден фиш, глобата по който не е платена доброволно в 7-дневен срок от датата на издаването му, се смята за влязло в сила наказателно постановление и се изпраща за събиране на публичния изпълнител."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. От фиша акт не може да стане, нито може да стане наказателно постановление. А, виж, счита се за влязло в сила е нещо друго, но точки едва ли да отнемат. Ако това стане - то може само в полицейска държава. Каквато нашата все още... не е ... \:D/ Незнам дали не е станала, но то щото все искаме да чукаме дяволите във въздуха когато все още хвърчат.

Та още с подписа на фиша там пред или над него стои едно "Нямам възражения" с малки букви, с което се ликвидират всички възможности в административно-наказателното производство. Остава само едно... задължение да се плати. Ако не се изгуби, но в случая гледам- това не е станало.

2. Лихви върху глоби не се дължат.

3. Ако ще го плащаш- виж на страницата на КАТ как точно и в кое поле на платежното трябва да изпишеш № на фиша. За всеки случай пази платежното поне докато не се убедиш, че не си длъжник по тоз фиш. А това като там дето пише "Просрочен" видиш "Платен"- на следващия ден или при посещението в КАТ не ти го поискат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във всеки офис на Си банк само като подадеш фиша и си готов ... разбира се срещу 3.50 такса за банката .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във всеки офис на Си банк само като подадеш фиша и си готов ... разбира се срещу 3.50 такса за банката .

Това 3,50 е вярно.

В тяхна банка, на тяхно гише, по тяхна сметка smile150

Трудно било за банките в тези времена - друг път! Избиват си грешките от съвестните граждани :smt0344

Затова - по електронен път. Таксата е поне 2 пъти по-малка (е пак зависи и от банката...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подтикната от вероятността "фиша" да прерасне в "проблем", го платих го през http://fish.mvr.bg/ и временна регистрация на ebg.bg. Комисионна - 2лв. По-изгодно е от гише на банката.

Сега статусът на фиша е "платен".

Явно едноседмичният срок е да плашат гаргите.

Въпросът е решен, а аз спокойно ще си сипя едно вино. Наздраве. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подтикната от вероятността "фиша" да прерасне в "проблем", го платих го през http://fish.mvr.bg/ и временна регистрация на ebg.bg. Комисионна - 2лв. По-изгодно е от гише на банката.

Сега статусът на фиша е "платен".

Явно едноседмичният срок е да плашат гаргите.

Въпросът е решен, а аз спокойно ще си сипя едно вино. Наздраве. :)

 

Човече,к'во се шашкаш пък ти за един кирлив фиш.

Аз имам да плащам една камара актове и фишове от 1995 насам. smile049

До този момент една стотинка не са видели от мен.Надявам се,че актове неплатени в близките 5 години отпадат. :roll:

Талон нямям от 4 години,но и актове нямам за тоз период.

Тоз талон ми е абсолютно ненужен! Така си знам че ще мина само с един фиш от 10 кинта,ако спазвам правилата.

За в бъдеще,дори и да е в мен ще казвам че го няма.

 

........Иначе знаеш ли що вино съм изпил, без грам притеснения за това време. smile091

2013 декември ще му мисля,като одя да си презаверя докимента.

Лошото е че преди година изкарах D категория,ама не смених книжката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е че преди година изкарах D категория,ама не смених книжката.

Значи нищо не си изкарал, не си ли презавериш /преиздадеш/ книжката в 6 мес. срок, това какъв изпит си взел отпада и се явяваш на общо основание, все едно никога не си го взимал.

Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През epay таксата е само 80 стотитки...

ВНОСНА БЕЛЕЖКА
------------------------------------------------------------
Дата                 28.10.2010
В полза на           ТД на НАП гр. София
IBAN                 BG26 BUIB 9888 8193 9450 00
BIC                  BUIBBGSF
Вид плащане          115092
При банка            СТОПАНСКА И ИНВЕСТИЦИОННА БАНКА
Вносител             Xxxxxx Xxxxxxxxxx
Основание            Глоби по фиш
Сума                 30.00 BGN
------------------------------------------------------------
Име на зад. лице     Xxxxxx Xxxxxxxxxx
ЕИК                  
ЕГН                  XXXXXXXXXX
ЛНЧ                  
Вид и номер документ 9А1613320
Дата документ        28.10.2010
Период               00.00.0000 - 00.00.0000
------------------------------------------------------------
Такси
Такса за превод      0.80 BGN
Общо такси           0.80 BGN
------------------------------------------------------------
Общо                 30.80 BGN

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е че преди година изкарах D категория,ама не смених книжката.

Значи нищо не си изкарал, не си ли презавериш /преиздадеш/ книжката в 6 мес. срок, това какъв изпит си взел отпада и се явяваш на общо основание, все едно никога не си го взимал.

Успех!!!

Викаш...отидоха 550лв. на вятъра. :smt0344

В понеделник отивам до КАТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яааааа Дени се появи. Welcome back.

По темата. И мен ме наплашиха, че от фиш след 7 дни ставал акт, та и аз си платих 20те кинта + 3,50 на гадната СИ банка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бисере, зорът ми да си платя фиша го написах още в първия пост - подадох документи за смяна на книжката и имах опасения да не ми направят проблеми, че имам задължения.

 

chavdarlk, след като изтече едноседмичния срок, през ипей не става, това беше първото, което опитах. Това също го писах в първия пост.

 

Боре, пиле, подписът ми е именно за това - с него лесно оправдавам всичко, и тук, и на пътя. :)))

 

Мише, аз никога не съм изчезвала, само снижих форумската активност, щото колата ми е тъй хубава и здрава, че няма нужда от никаква извънредна поддръжка :))))))))) Ама ти ми изчезна от скайпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що ходите в банката бре? Ако платите фиш в пощата, таксата е некви 20-30 стинки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е фишовете да се плащат навреме, че после става един драматичен филм, който не е за гледане.

Аз така един фиш ха днес ха утре, и понеже имах много работа тогава и взех че го забравих. Минаха 3 месеца, излезе акт, някакви постановления едни други глупости. А дуг фиш пак го забавих доста повече но нямаше никакви усложнения.

Въобще не е знае кога ще ти направят филмче и кога ще минеш между капките, затова е добре да се плати че да ти се махне от главата.

Също така добре е да се пазят всички платежни документи, че съм чувал за търсене на глоби, които човека вече си ги е платил.

КАТ и метеорологичата обстановка са трудно предсказуеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз последно платих фиша през моя сметка от друга банка. Комисионна 1.20 :( Най неизгодно е през СиБанк - не стига че им внасяш пари на каса, т.е. даваш им хляба в ръцете, ти таксуват 3.50. Няма другаде таква изродия ей!

 

ebg не съм ползвал никога. А незнаех че може през epay. А как става през пощата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от къде изровихте сметките , защото на фиша никъде на пише или поне аз не видях и за това поне ми бе най - близо влетях у Си банк , та захапах дървото .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе... май на фиша ги пише сметките, ма не съм сигурен, отдавна беше и не си спомням...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ги на фиша, също и на страниците на КАТ и НАП.

-Аве как ги правите тез фишове за по 20-30 лв, мене ме бръснаха 50 за един незакопчан колан и то в града, **ах ти откачалниците. smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.