Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колата завива надясно при пуснат волан


vanjo83

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам Шкода Октавия Комби Фейслифт 1.9TDI-PD от август миналата година. От самото начало колата има следния проблем, но чак след като преди две седмици едва успях да си изям сандвича в движение по магистралата, разбрах, че не си внушавам (т.к. съм го правил много пъти в Ровърчето) се наканих да отида до сервиза за да видят какво и има.

Проблема е следния: като пусна волана на прав път и колата започва да завива надясно и да излиза от платното. Най добре разбира се се усеща при по-висока скорост - на магистралата, на прав участък със 130км/ч за около 4-6 секунди напуска платното.

Днес ходих до Еуратек, където направиха реглаж, казаха, че е е имало много малки отклонения, оправили са ги и ми върнаха колата. Платих си, взех я, но за съжаление проблема все още си го има. Сега ще трябва да отида в работен ден за да е там човека от гаранционно обслужване, да караме заедно колата и после те да умуват какво ще правят.

Това, което най-много ме притеснява е, че очевидно те нямат никаква представа от какво може да бъде проблема, казаха, че никой с тази серия коли не се е оплаквал от подобно нещо. Единия от специалистите без много да е чул за какво става въпрос се опита да ме убеди, че е от "виража" и е съвсем нормално. Добре, че не ми е първа кола и знам, че никога досега предишна кола не ми е бягала така от пътя, дори и при по-висока скорост. Според мен не е и от гумите или джантите, т.к. проблема го имаше и с летните гуми и с другия комплект джанти.

 

Ето и линк към две видеота, които записах с телефона си и демонстрират проблема:

 

1. Магистрала тракия, 130км/ч преди реглажа

http://dox.bg/files/dw?a=696cf81f9d

 

2. Околовръстен път на София, около 90км/ч след реглажа - тук не можех да си позволя да оставя колата много да завива, т.к. имаше доста други коли

http://dox.bg/files/dw?a=25a3ac607e

 

Някой от вас да е имал подобен проблем и да сподели от какво може да е? Благодаря ви много предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност не е нормално защото е доста. Е Т ще го оправят, а ако се правят на ударени пишеш едно писмо до Чехия и оттам ще ги спекат яко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, гумите ти как са? Ако са изтъркани неравномерно би могло да е от тях.

Поздрави smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери налягането на гумите-особено на предните(да нямаш мека гума,след като на реглажа на предница всичко е наред).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[-X Ами нормално е след като месеци е карал с нерегулирана предница теглеща нанякъде си, да са поизядени и гумите и сега да тегли от тях... да не говорим пък, че освен преден мост, се посуква и заден... Един хубав реглаж на двата моста и равномерно износени гуми би трябвало да са ок. А може и без гуми, ама човек трабва не само да налива бензин в колата и да натиска педалите... Може ли месеци наред да ти тегли, пък да не се сетиш да отидеш да я погледнат

smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека ви пише че проблема го е имало и с други гуми и джанти,ама вие гумите...

Бих казал,че бърбана не е малко, както и да е. Ще те поправя понеже не си менкал гуми явно. При сваляне се надписва ПД; ПЛ; ЗД; ЗЛ. Били пояснил как е менкал гуми при смяна на лятни и зимни? Дали има смяна на лява с дясна?

Поне от уважение се обърни към моя отговор,а не в никадето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за съветите момчета. Размених предните гуми и се качих на околовръстното да направя едно кръгче. Мисля, че все още завива, но значително по-малко. Иначе по гумите няма никаква следа от неравномерно износване.

Провери налягането на гумите-особено на предните(да нямаш мека гума,след като на реглажа на предница всичко е наред).

Проверих ги отдавна, а и днес преди реглажа пак са ги проверили - всичко е ок.

 

Утре ще разменя и задните гуми и ще се разходя до магистралата до отбивката за Нови Хан за да тествам с по-висока скорост.

Така като чета съветите ви, а и като изчетох темата, която legaltk е намерил, явно няма какво друго да е.

 

Ще пиша какъв е резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малее... При мене е същото!!! Същата кола, но не комби. Като разбереш какво е, моля те напиши, че да знам колко ще ми струва... Не успях да се наканя да я проверя от какво е - затова сподели после, че... Хиляди благодарности!

 

Малко по-малко мърда при мен, - да речем почти двойно на твоите метри които минаваш на клипа, но го има момента!!! Стигне ли 300 метра без волана и имам чувството, че по-смела става в кривката... Никак не ти се струва! Редица пъти съм споменавал и съм си мрънкал, че на астрата, която беше със супер стари и прецакани гуми, кола на "20 години"... "секс да правиш в нея със 130км/ч" не мърдаше, а шкодата бяга, както се вижда на видеото... Затова като пускам волан аз държа с единия крак, за да ям или правя друго... Мултифункционалност... Не мога да ти видя волана прав ли ти е на теб? Защото моят е леко крив надясно. Т.е. това значи, че при опит да се върне централно, колата отива вляво - отклонява се, може да прецаква нещо работата това положение на волана...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shaft, и моят волан е леко кривнат надясно. Относно краката - в Ровъра и аз така държах колата в платното на магистралата, но шкодата не мога. Пробвах, но не става... много бяга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shaft, и моят волан е леко кривнат надясно. Относно краката - в Ровъра и аз така държах колата в платното на магистралата, но шкодата не мога. Пробвах, но не става... много бяга.

 

 

Значи сме на едно дередже... Виж дали ще се навият момчетата да оправят волана, че да не е крив така... Ако се оправи след това... Аз все си мисля, че прави заради него историята.

 

Оправиш ли го отивам и аз.

 

Поздрави

 

ПП: Иначе си прав... Аз като пусна волана и не смея да вдигам повече от 90... До толкова ще мога да реагирам, повече не й вярвам, без да са ми ръцете на нея...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята също дърпаше надясно, но след баланса значително се пооправи. Все още има леко дърпане надясно, но гумите вече са за смяна и мисля, че с нови гуми ще изчезне и останалото леко отклонение. Въпреки всичко, гледам да си държа здраво волана и с двете ръце! :!: :!: :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята също дърпаше надясно, но след баланса значително се пооправи. Все още има леко дърпане надясно, но гумите вече са за смяна и мисля, че с нови гуми ще изчезне и останалото леко отклонение. Въпреки всичко, гледам да си държа здраво волана и с двете ръце! :!: :!: :!:

 

Колега, балансирането на гумите, не оправя дърпането!!! а биенето което се усеща на волана.

 

 

ИСКАМ ДА ПОЯСНА: проблемите може да са 2 вида.

 

1. Автомобила се движи направо, но волана стои накриво!

2. Волана е прав, но когато го пусна, автомобила тръгва встрани!

 

 

- проблем 1 се оправя или с регулиране на преден мост или с презацепване на волана!

- проблем 2 се получава от лошо регулиране на предницата, от криви гуми или ако автомобила е бил ударен!

 

 

 

успех smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, прав си! Аз не съм го написал както трябва. :oops: :oops: След баланса ми се оправи волана (над 70 км/ч. биеше) и остана дърпането настрани. Следва задължителен реглаж и нови гуми и се надявам, че колата ще залепне на пътя.

 

Между другото, обърнете внимание на мнението на колегата masterOne, защото точно той помогна на NMink от темата, която съм посчил в първия ми пост. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години имахме проблем с един автомобил / не си спомням марката /, който дърпаше надясно. Сменихме 10 гуми, обиколихме 100 стенда за реулиране а автомобила перфектен отвсякъде!!!!.....но дърпа!

 

Оказа се, че има проблем в кормилната рейка, която е с електрическо управление и втвърдява волана при по-висока скорост. Незнам точно какво беше станало, но когато вдигнахме предницата и запалихме мотора, тя сама си завиваше до края!!!!! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Днес размених и задните гуми и отидох до магистралата да тествам. Резултата - на участъка до нови хан вдигнах над 140 и колата си стоеше в лентата. Е, след известно време отново тръгна надясно но чак след повече от десетина секунди, което е нормално. На околовръстното също беше значително по-добре. Иначе на градските улички пак ходи надясно, но там има много неравности и не е показателно.

 

Благодаря на всички за ценните съвети. Изглежда проблема да е решен. Какво ще ме посъветвате да правя сега? Така ли да си я карам или трябва нещо да се прави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Днес размених и задните гуми и отидох до магистралата да тествам. Резултата - на участъка до нови хан вдигнах над 140 и колата си стоеше в лентата. Е, след известно време отново тръгна надясно но чак след повече от десетина секунди, което е нормално. На околовръстното също беше значително по-добре. Иначе на градските улички пак ходи надясно, но там има много неравности и не е показателно.

 

Благодаря на всички за ценните съвети. Изглежда проблема да е решен. Какво ще ме посъветвате да правя сега? Така ли да си я карам или трябва нещо да се прави?

Карай си колата и не чопли,ти да я правиш ли я купи или да я караш. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както ти казаха в предишния пост - карай! smile175 Но от време на време слизай от колата и ходи пеш - здравословно е! smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.