Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

не ми отчита шофьорската врата като отворена


mihael nikolov

Recommended Posts

колеги помогнете ми снощи като се прибирах слизам от колата и като си отворих вратата не ми светна плафона и не ми отчете вратата като отворена и от там вече зумера за включени светлини не пищи като ги забравя помислих си да не е комфорт модула но от дясната врата си работи просто не мога да заключа примерно с ключа вратите както преди можеше само от шофьорската врата се включваше централното сега се заключва сама шофьорската врата а от дясната предна врата се заключва сега цялата кола значи централното си работи и от алармата с неиното дистанционно си работи всичко { тя не е оригинална а после слагана в ЕТ] може ли да е от микроключето и каде се намира то подяволите ](*,) ](*,) ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да изглежда е от там проблема и как мога да го реша или трябва да ходя до ЕТ и колко струва долу горе

сам няма ли да мога да го направя(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига да има желание човек може да се справи. Ще се наложи приспособяване на ново микроключе. В ЕТ ще те зарадват с няколко стотачки за нова брава.

 

Това е:http://www.c-noxx.com/vagparts24/manual_doorlock_vw.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега не мога да отворя този сайт нещо ми дава грешка някой няма ли схема на вратата и как се отваря ](*,) ](*,) ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпращам ти го на и-мейла. Ръководството е за Golf IV, но и при теб няма да е кой знае колко по-различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, при мен се появи същият проблем миналата есен.

Реших го като използувах схема и обяснение от нашия форум(много добро без съществени поропуски за Фабия1 разбира се)

 

След разглобяването на кората(сваляне), предхождано от сваляне на дръжка и декоративно капаче на лостчето за стр.огледала. се сваля до половината стъклото и се освобождава от самия повдигащ механизъм.

Повд. мех. се разнитова със свредло ф10-ф12 с голям ъгъл на заточване на върха >120 градуса например.

сваля се като се проследяват всички снопове кабели, като проблем видях само с снопа който е свързан с бравата.!!!!!!!!!!! има една щипка U-образна със зъбче откъм вътр. страна на бравата(снопа кабели към нея по-точно) която е малко "терсене" да се освободи(докато разбера за нея я счупих разбира се, после вързах снопа с опашка от свинските) и така металната занитована кора е отвън

Бравата се вади след като патрона и дръжката се вадят преди това, от страничните винтове(не вярвам да е различно от Фабия1, но може и да е) от единия пада патрона , като след него се вижда как една втулка е вкарана в назъбен улей на самата дръжка и той се вади с издърпването му по перпендикулярна посока на действие на самата дръжка.

Сваля се и бравата с 12-сетостенен ключ се развива(тея с 12-лъчевата звезда)

и така вече свалил бравата намирам си аз микроключа в нея, вадя го и ИЗНЕНАДА-работи само маншона осигуряващ му водо- и прахо-непроницаемостта му скъсан НО работи

ЛОШО ми стана като видях че гърбицата която го управлява(явяваща се целокупна част от езичето което заключва вратата) е с наранена пластмасова обвивка(има канал изкопан в нея от лоста на микропревключвателчето).

Доста зор видях докато я изградя от смоли с разни пълнители, лепила, и куп други, след това заглаждане на работната повърхност пак смоли и разтопени пластмаси абе закърпих положението и сега работи (да чукна на дърво вече 5 месеца)

иначе дане при тебе да е ключето може да се приспособят множество такива ,че даже и с същият размер ги има.

Малее поолях се малко но дано съм полезен макар и само с напомняне на местата където аз сбърках при разглобяването.

Намери темата тук много е полезна(май имаше препратки между темите на двама колеги тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Опаа сложна работа се оказа,като чета за какво става въпрос.Днес забелязах че и аз имам същият проблем ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но днес като огледах машинката на вратата маи ще мина с леко смазване,ако имам късмет ще се раздвижи. \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но днес като огледах машинката на вратата маи ще мина с леко смазване,ако имам късмет ще се раздвижи. \:D/

 

Да споделиш ако това със смазката помогне. Миналата година ходих до Еуратек за това, казаха ми че само механизма трябва да се смени целият и щяло да озлезне 130 лв без работата :( също така ми казаха, че е често срещан проблем.

Лично аз пробвах с WD40 което не помогна много, мисля скоро да пробвам с грес или нещо подобно но не съм сигурен дали шще помогне :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се да помогне,поне на пръв поглед изглежда че ще има ефект,но ще споделя след като смажа машинката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колега не смазвай с масло или грес става по лошо,аз смазах с масло дори и пасажерската врата,която си работеше,и докато маслото не се оттече и тя отказа.След няколко дни си проработи,но разбрах че не бива да се сипва масло по машинките...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.