Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колко е акта за преминаване на червено?


ivan5656

Recommended Posts

zdraveite kolegi moje li da mi kaje nqkoi kolko e akta za preminavane na cherven svetofar? blagodarq vi predvaritelno

Кирилица!!! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше 50лв + 8 точки до преди последното увеличение на глобите. :-k

 

Пиши на кирилица smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше 50лв + 8 точки до преди последното увеличение на глобите. :-k

 

Пиши на кирилица smile049

запознай се с правилата във Форума!!!!!!!!!!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше 50лв + 8 точки до преди последното увеличение на глобите. :-k

 

Пиши на кирилица smile049

запознай се с правилата във Форума!!!!!!!!!!!

smile091 Аз ли? smile027 smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zdraveite kolegi moje li da mi kaje nqkoi kolko e akta za preminavane na cherven svetofar? blagodarq vi predvaritelno

 

Колега, поста Ви е преведен, моля пишете на кирилица.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше 50лв + 8 точки до преди последното увеличение на глобите. :-k

 

Мдам и аз с толкова се разминах заради светофар в шубраките... Докато псувах, че светофарът е в дърво... - слънчоглед... И приятна беседа на въпреки с шапкаря прост, дето чака на гюме и чак се сърди, че го обвинявам, че не си върши работата и не му било в задълженията да реже клони... Пиши, боклук! Бакшишче в други занаяти. Ама за 50лв кво да ходим на съд. Най-много да съм виновен, че не виждам през клоните... Със скрита камера голям сеир щеше да е. На кухите селски пъдари smile045

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя е 50лв и 8 точки. Според полицая жълтото вече било узряло, когато съм излизал от светофара...а според мен трябва да се гледа когато съм влизал, ама както и да е - той държи и ножа и сиренето. И е супер тъпо, защото за 50лв не можеш да обжалваш - опитах, но от съда някаква деловодителка ми беше написала на ръка, че не може да състави дело...или нещо такова.

 

А 8 точки е най-високото наказание и според мен трябва да може да се жали! smile096

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя е 50лв и 8 точки. Според полицая жълтото вече било узряло, когато съм излизал от светофара...а според мен трябва да се гледа когато съм влизал, ама както и да е - той държи и ножа и сиренето

 

За да има сурат да те глобяват обаче, редно е да се сложат таймери, за да си правиш сметка можеш ли да минеш или не, а не този зад теб да ти влезе в задницата ако набиеш спирачки

Или пък да направят светофарите само червено и зелено, да няма спорове! То жълтото за какво е, като и за преминаване на него те глобяват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или пък да направят светофарите само червено и зелено, да няма спорове! То жълтото за какво е, като и за преминаване на него те глобяват

 

Мда, глобяват...щото жълтото било 1-2 секунди, пък ти не можело даминеш за 1-2 секунди през големите кръстовища...За мен жълтото е супер безмислено - или може, или не може да минаваш, какво е това - да се подготвиш да тръгваш, респшективно да спираш, както май пише в правилника...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, колеги, бе... Минавайте смело на червено! Няма глоби, няма абсолютно нищо :) Днес гледах как един тролей и едно сузуки станаха на банички :) Смело на червено - к'во толкова... Все пак, няма преграда като стане червено, нали...?

 

Аз съм минал неволно на червено на орлов мост - дори не съм видял, че е червено, бил съм страшно изморен. За щастие е минало безпроблемно, а като гледах записа ми стана лошо, дори спирачката не съм натиснал :) Решил съм, че е зелено явно. Глоба 50лв + 8 контролни точки :) Разделих се с тях за две години. Като се замисля две минават на 21 май тази година и ще си ги имам обратно точките, но 50-те лв няма да ги имам.

 

Поздрави

 

 

ПП: @Galliard33 - в Гърция на доста светофари не съм виждал жълто. Да не кажа, че въобще не съм виждал като се замисля. Светва зеленото и докато се усетиш, слагаш скорост и тръгваш - бавенето е доста повече, но никой не свири и не прави бози като нас. Едвам жълто светва, оня ме гледа отзад, че не съм пуснал стопа, и клаксона му готов - да не би да спя. А аз пък чакам, като тоя с тролея, да мине още някой самолет и да не вземе да спре в мене, че като слезна с крика... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗДвП:

Чл. 179. (1) (Предишен текст на чл. 179 - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.)

Наказва се с глоба от 50 до 150 лв.:

...

5. (доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) който не спазва сигналите на

пътните светофари, предписанието на пътните знаци, пътната маркировка и другите средства

за сигнализиране, правилата за предимство, за разминаване, за изпреварване или за

заобикаляне, ако от това е създадена непосредствена опасност за движението;

 

и още

 

Чл. 183. (1)...

...

(4) (Нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Наказва се с глоба 50 лв.

водач, който:

...

3. преминава при сигнал на светофара, който не разрешава преминаването;

 

 

5. За неспазване сигналите на пътните светофари.

/чл.179, ал.1, т.5, предл.1;

чл. 183, ал.4,т.3 ЗДвП/ - 10 к.т.

 

Тези от вас, на които са им отнели само 8к.т., спокойно могат да почерпят ;)

Преди 4 години глобата беше 40лв и 10 к.т. :), явно съм изпуснал промоцията,

колегата ivan5656 и той smile001

 

А относно въпросите на колегата pepi:

Чл. 31.

...

(7) Светлинните сигнали имат следното значение:

...

2. едновременно светещи червена и жълта светлина - означава

"Преминаването е забранено". Този сигнал предупреждава водачите, че предстои

подаване на сигнал със зелена светлина;

...

4. жълта светлина - означава "Внимание, спри!". Това не се отнася само за

онези от водачите, които в момента на подаването на този сигнал, след като им е

било разрешено преминаването, са толкова близо до светофара, че не могат да

спрат, без да създадат опасност за движението. При подаване на този сигнал на

кръстовище водачите, които навлизат или се намират в кръстовището, са длъжни да

го освободят.

 

Другото неофициално наименование на "жълтото време" е "време за изтегляне".

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

жълта светлина - означава "Внимание, спри!". Това не се отнася само за

онези от водачите, които в момента на подаването на този сигнал, след като им е

било разрешено преминаването, са толкова близо до светофара, че не могат да

спрат, без да създадат опасност за движението. При подаване на този сигнал на

кръстовище водачите, които навлизат или се намират в кръстовището, са длъжни да

го освободят.

Ето тук е спорният въпрос

За пример давам левия завой от България към Центъра по хигиена

Два светофара има за ляв завой, един на кръстовището и още един отсреща. Тъй като кръстовището е доста широко, при зелен сигнал на светофара, онзи отсреща вече е преминал от жълто на червено още преди да съм направил завоя. И куката кибичещ на спирката те спира. И кво прайм?

 

Най-доброто решение за мен са таймерите. Това е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

жълта светлина - означава "Внимание, спри!". Това не се отнася само за

онези от водачите, които в момента на подаването на този сигнал, след като им е

било разрешено преминаването, са толкова близо до светофара, че не могат да

спрат, без да създадат опасност за движението. При подаване на този сигнал на

кръстовище водачите, които навлизат или се намират в кръстовището, са длъжни да

го освободят.

Ето тук е спорният въпрос

За пример давам левия завой от България към Центъра по хигиена

Два светофара има за ляв завой, един на кръстовището и още един отсреща. Тъй като кръстовището е доста широко, при зелен сигнал на светофара, онзи отсреща вече е преминал от жълто на червено още преди да съм направил завоя. И куката кибичещ на спирката те спира. И кво прайм?

 

Най-доброто решение за мен са таймерите. Това е

 

Точно за такъв случай ми написаха акта...дълго кръстовище, жената беше при мен и видя, че влизам на зелено...ама чичко полицай,дето ме чака след светофара вика - Тц!.. И понеже е за 50 кинта не може да се обжалва... :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм минал неволно на червено на орлов мост - дори не съм видял, че е червено, бил съм страшно изморен. За щастие е минало безпроблемно, а като гледах записа ми стана лошо, дори спирачката не съм натиснал Решил съм, че е зелено явно. Глоба 50лв + 8 контролни точки Разделих се с тях за две години. Като се замисля две минават на 21 май тази година и ще си ги имам обратно точките, но 50-те лв няма да ги имам.

И аз бях минал на червено и много се чудих, защото по принцип много внимавам и не съм фен на такива изпълнения. Обаче после внимателно наблюдавах кръстовището и установих причината. Светофарите от едната страна и от другата страна на канала са настроени различно, първият светва червено, другият продължава да си свети зелено и обратно - първо светва зелено отсрещния и после този на който си спрял. Ако не си супер внимателен, със сигурност ще се заблудиш, пък и нали това е целта, иначе кой ще събира глоби :)

По темата: 50 лв. + 8т.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм минал неволно на червено на орлов мост - дори не съм видял, че е червено, бил съм страшно изморен. За щастие е минало безпроблемно, а като гледах записа ми стана лошо, дори спирачката не съм натиснал Решил съм, че е зелено явно. Глоба 50лв + 8 контролни точки Разделих се с тях за две години. Като се замисля две минават на 21 май тази година и ще си ги имам обратно точките, но 50-те лв няма да ги имам.

И аз бях минал на червено и много се чудих, защото по принцип много внимавам и не съм фен на такива изпълнения. Обаче после внимателно наблюдавах кръстовището и установих причината. Светофарите от едната страна и от другата страна на канала са настроени различно, първият светва червено, другият продължава да си свети зелено и обратно - първо светва зелено отсрещния и после този на който си спрял. Ако не си супер внимателен, със сигурност ще се заблудиш, пък и нали това е целта, иначе кой ще събира глоби :)

По темата: 50 лв. + 8т.

 

Мда... аз затова съм завил :D Не съм минал направо, а по канала надясно... И просто съм завил, явно съм гледал тоя отсреща който светел още зелено, но нямам никакъв спомен за случката, само на видеото се гледах как без спирачка с 30-40 съм си завил без да намалям... слава Богу, че не ме е оправил някой рейс...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.