Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скърцане нова Фабия


milen.orcev

Recommended Posts

Колеги взех си нова фабия фейслифт,колата е на 5300км вече.От скоро като мина през дпящ полицай или друга неравност се чува едно по скоро като скърцане отколкото като чукане в ляво отпред.Не винаги при това.Звука не е силен,не е и металически,по скоро наподобява нещо от сорта на хрътц,хрътц.Да се разкарвам ли до ЕТ или е нещо нормално.Освен това от как съм я купил волана над 100 ми трепти леко като не го държа,като го хвана обаче вибрации не се усещат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че не нормално да скърца колата. Най-вероятно тампоните на успокоителната но има и друго какво да се разбие. Без да се огледа няма смисъл да пробваме да уцелим проблема. Така или иначе ще трябва на сервизче да я водиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това влиза ли в гаранцията,мамицата му пазя я като очите си и са тва.А за волана нормално ли е?

За волана си виж гумите. Или има крива или небалансирана. За скърцането вероятно са тампони на стабилизираща щанга. И не я пази толкова де!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А влиза ли в гаранцията този тампон?И за какви цифри да се готвя като вляза в бокса?Благодаря.

Трябва да влиза в гаранцията. Иначе тампона е ~5 лв. С труда май излизаше ~30 лв. в ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да влиза в гаранцията. Иначе тампона е ~5 лв. С труда май излизаше ~30 лв. в ЕТ.

 

Тампоните са 2 и със смяната са около 60лв. в ЕТ. Инфото ми е от преди около месец. Ако е в гаранция колата, не виждам причина да не се покрива от гаранцията това. Поздрави! smile027

 

При мен имаше същият звук при минаване през легнал полицай и се оказа един скъсан тампон на носач, а втория беше тръгнал. Там цифрата е доста по-солена. Но нека мине първо през ЕТ колегата, за да не говорим на изуст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги оказа се,че от студа сутрин гумата на тампоните се втвърдява и от там идвало лекото проскърцване.Като я карам през деня забелязах,че не се чува нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали не може да се напръскат с някакъв спрей? Питай в ЕТ. Срамота е нова кола да скърца, дори и от студа :oops: нали затова си купуваме нови коли да им се кефим, не да се ядосваме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги оказа се,че от студа сутрин гумата на тампоните се втвърдява и от там идвало лекото проскърцване.Като я карам през деня забелязах,че не се чува нищо.

 

И мен се опитаха със същото да ме залъжат в ЕТ. :-k Само че, при мен скърцането се появи на третата година, а не на чисто нов автомобил. Моето мнение е да настояваш да ти ги сменят гаранционно. smile049

 

 

П.П. А и не е минус 10 или повече градуса сутрин, за да се вдървява ча-а-а-а-ак толкова гумата, според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен чувам леко скърцане при преминаване на легнал полицай.

Чух го като паднаха температурите, като се има в предвид че съм сменил де що има тампони.

Преди време имах Ауди Б4, смених му тампоните на моста и започна по същия начин да скърца.

Неприятно е, но му намерих цаката - минавам по-бързо... :)

За трептенето на волана наистина сие кофти.

Отивай и им вади душите на тези пичове..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги оказа се,че от студа сутрин гумата на тампоните се втвърдява и от там идвало лекото проскърцване.Като я карам през деня забелязах,че не се чува нищо.

 

И мен се опитаха със същото да ме залъжат в ЕТ. :-k Само че, при мен скърцането се появи на третата година, а не на чисто нов автомобил. Моето мнение е да настояваш да ти ги сменят гаранционно. smile049

 

 

П.П. А и не е минус 10 или повече градуса сутрин, за да се вдървява ча-а-а-а-ак толкова гумата, според мен.

 

Вярно е че от студа се втърдяват тампоните и понякога скърцат. Обаче при хубави тампони, здрави го няма проблема. Даже да е -20.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звука е като от стара пружина на легло. Най-точно определение е това :) При моята красавица го има същото. Ужасно силно се чува. :) Прави впечатление също, че не го прави при -ХХ градуса, а в диапазон -5 до +3 по показания на компютъра... При мен тогава се чуваше.

Пръскало се със спрей и ставало точно за 10мин на всички тампони(задни-предни). Колега от форума ми обясни това нещо как става и той ми каза, че е от тампоните и така ги лекува. Аз лично нищо не съм правил - колата е на 23 000км и това й е втора зима. Чак сега се разскърцаха при мене на към 21 000км. Оправиха се самички и от около месец насам не съм го чувал въобще. Поради някаква причина вече не я интересува студ ли е - пек ли е.

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я да ви попитам,така итака сме на нтема нови коли.

Днес си пълних колицата с бензинец,и забелязах малък луфт на гърловината.

Някой дали може да сподели ,на друга нова дали го има това нещо

 

п.п.

 

Сори,че се отклонявам от темата за тампоните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.