Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хакери


Morkova

Recommended Posts

Вчера докато бях малко по задачи някой компютърен престъпник ми е разбил първо паролата на пощата и от там паролата на фейсбук . И си стоя цял ден във фейсбук няма проблем . Обаче вечерта ми поиска да се идентифицирам . Пиша е-майл , пиша парола ... НЕ . Вашата парола беше сменена в 13:06 . Пробвах какво ли не и не става . Чудя се още ли има такива дето да се занимават с разбиване на пароли на пощите .. Аз , че ще си направя нова поща и нов фейсбук smile001 ще си направя , но защо трябва да е така . Нито е имало няква кой знае каква информация , нито нищо .. Интересно ми е дали ще мога по някакъв начин да накарам някой модератор или админ да ми изтрие стария акаунт ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Поредната открадната самоличност. Екшъна с въпросните социални мрежи тепърва предстои. Публикувайте възможно повече лична информация, данни, снимки и всичко каквото се сетите. После не се оплаквайте обаче!

http://www.youtube.com/watch?t=ao8TGntpmeE

smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много проста програмка. Декриптира криптираната парола по зададен алгоритъм, като прихваща параметър от заявката към съвръра на фейсбука-та :) Просто и ясно.

 

Въпроса е, ако паролата за фейсбука ти е била същата като за мейла - някое другарче си е играло с тебе просто. За да пишеш на админи и т.н. намери им контакт в сайта, където ти е мейла и им пиши.

 

Пример от преди няколко дни. Забравил съм си потребителя във vw клуба... не съм влизал от година... И нямам спомен кой е, а не мога да регистрирам друг със същият мейл. Пращат ми покани за срещи и други неща на мейла, а аз не мога да го отворя, защото не пише какъв ми е потребителя там... Намерих контактите на админите/управата, писах мейлче, говорихме, че трябва да кажа нещо тайно там, че да знае човека, че това съм наистина аз... Защото може да пиша сега на някой друг да ми метне акаунта или да му промени паролата и готово. Както и да е, свършихме работа, намери ми човека потребителя, спомних си паролата и влезнах. :) Така, че потърси контакти на хората там и така.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, извинявай ама темата ми напомни за едно изказване на комшийчето над мен преди години в зората на ЛАН-овете след поредната преинсталация на винбоз:

"Ами ние си шерваме в мрежата филмчета и музика, яко е, всички са много готини. Ама там от отсрещния блок има едни много големи Гадняри и заради тях пак ми се скапа компютъра(тогава върлуваше вируса Чернобил, който се сеща ;) )". Та в последствие се оказа, че те си шервали C$ с write acces for all по мрежата. Нищо де - то емоциите са полезни, дори и да не са положителни.. Така че - горе главата и напред.

 

Пожелавам любов и щастие на всички със или без факбук ;),

Поздрави,

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Паролата на фейса и на пощата не е била една и съща , както и да е . И нито съм публикувал няква информация . Само рожденната дата и това беше .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера докато бях малко по задачи някой компютърен престъпник ми е разбил първо паролата на пощата и от там паролата на фейсбук . И си стоя цял ден във фейсбук няма проблем . Обаче вечерта ми поиска да се идентифицирам . Пиша е-майл , пиша парола ... НЕ . Вашата парола беше сменена в 13:06 . Пробвах какво ли не и не става . Чудя се още ли има такива дето да се занимават с разбиване на пароли на пощите .. Аз , че ще си направя нова поща и нов фейсбук smile001 ще си направя , но защо трябва да е така . Нито е имало няква кой знае каква информация , нито нищо .. Интересно ми е дали ще мога по някакъв начин да накарам някой модератор или админ да ми изтрие стария акаунт ?

 

Колега, и на мен ми се е случвало един път! Много е гадно!!! :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дреме ми на това ... за ш****ия фейсбук . Ще си направя нов и пак съм в играта smile001 Не е там работата . Само , че дали ще мога да изкарам стария от играта .. ? Като си направя нов освен да докладвам за нередност и така !?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дреме ми на това ... за шибания фейсбук . Ще си направя нов и пак съм в играта smile001 Не е там работата . Само , че дали ще мога да изкарам стария от играта .. ? Като си направя нов освен да докладвам за нередност и така !?

 

Все си мисля, че като си направиш нов ще ти излезне старата информация, снимки и т.н. smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера вечерта имаше някакъв проблем с фейсбук, не си изолиран случай.

На мен ни позволяваше да си админстрирам собствените групи...

Аз мисля, че няма никакво хакване, пробвай още няколко пъти, сигурно ще се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера вечерта имаше някакъв проблем с фейсбук, не си изолиран случай.

На мен ни позволяваше да си админстрирам собствените групи...

Аз мисля, че няма никакво хакване, пробвай още няколко пъти, сигурно ще се оправи.

 

По-точно при мен е от сряда вечер , не от вчера ... просто си ми е сменена паролата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много проста програмка. Декриптира криптираната парола по зададен алгоритъм, като прихваща параметър от заявката към съвръра на фейсбука-та :) Просто и ясно.

 

Наистина е много проста - видеото зарибява хората да крадат пароли с програмката, а в програмката - вирус. Наистина ли никой до сега в темата не се досета, та даже и го разпространявате?

 

Scanned file: setup.exe - Infected

setup.exe/archive comment - OK

setup.exe/2.exe - infected by Hoax.Win32.VB.au

 

А това, че ще прихванеш параметър от заявката с вкарването на един мейл адрес и едно цъкане с мишката - няма как да стане. Просто зарибяване, за да си инсталираш вируса.

 

EDIT: Добре, сега прочетох: All you have to do is run the program that i showed you, then have them log in on your computer. voila! Ок, така може и да прихваща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синдромът Феисбук вече граничи със заболяване.

то бива бива такава клюкарщина, но някои хора просто до такава степен се улисват, че престават да мислят за опасностите.

Не виждам нещо лошо да се споделят снимки и видео, но с личните данни трябва да се внимава. Освен това има си едно старо правило, че паролите на мейли и други такива точки където се изисква идентификация трябва да се сменят ЧЕСТО. Не, че това ти дава 100% защита, но все пак е някаква пречка. Другата масова грешка, която правят много хора е еднаквата парола за скайп фейсбук разните му форуми и мейли. Просто трябва да се внимава. Ако реши някой със сериозни намерения или познания да ти влезе в пощата нищо не може да го спре да го направи, но ако всички спазваме елементарните правила, които повечето ги знаем и то много добре, поне ще се предпазим от посегателства от страна на дребни идиоти.

Дребните бели стават главно поради мързел, невнимание или разсеяност.

Сещам се за един факт от зората на банковите карти, доста хора си пишеха пинкода с маркер за дискове върху самата карта.

Даже имах и един смешен случай, на банкомата пред мен е някаква мацка с едно ауди А3, пъха си картата прави каквото прави и когато дойде време за въвеждане на пинкода тя се обърна, направи 2 крачки, и си погледна номера на колата smile091 ха познайте какъв и е кода smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.