Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моделите на Škoda откак Volkswagen купи Škoda


Škoda

Recommended Posts

Откак Volkswagen купи Škoda, при тази последна марка се появиха няколко модели, тоезд Felicia, Octavia, Fabia, Superb и така нататък. Та искам да питам, има ли някакво влияните това върху марката Škoda ? И от тогава моделите на Škoda не произхождат ли случайно от моделите на Volkswagen, като Škoda Felicia не произхожда ли случайно от модела Volkswagen Golf, както модела Škoda Octavia не произхожда ли от модела Volkswagen Passat ? А Škoda Superb не произхожда ли случайно от модела Volkswagen Phaeton ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкода ползват платформите (и съответно двигателите) на VAG. съответно Фабия - Поло, Октавия - Голф и Супърб - Пасат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Felicia случайно smile091 произхожда от Favorit, колега. Thunderbolt иначе е обяснил останалото(сигурно случайно smile091 е успял smile004 ). А Yeti случайно smile091 е на базата на Tiguan. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При това съвсем случайно моделите Фелиция, Октавия и Супърб са се появили приблизително 50 и повече години преди VW да купи шкода. :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съответно Фабия - Поло, Октавия - Голф и Супърб - Пасат
Аз обаче моделите на Škoda ги бях вдигнал по-нагоре, защото Volkswagen Polo е много малък Volkswagen, докато като седна в Škoda Fabia имам повече място, както във Volkswagen Golf, Jetta, Vento, Bora. Škoda Octavia я съпоставях с Passata защото е по-луксозно изпълнение, както и Passata е по-луксозно изпълнение на Volkswagen. И също така Škoda Octavia има повече място отколкото Volkswagen Golf, Jetta, Bora, Vento, както Volkswagen Passat, поради което я съпоставях с Passata. Škoda Superb я съпоставях с Volkswagen Phaeton защото е още по-луксозна, както и Volkswagen Phaeton, и тези две не се купуват много, и затова ги съпоставях заедно. Сигурно вие Škoda Superb не я виждате много по улиците, докато Volkswagen Passat все пак доста често го виждате, поради което много не си позволих да съпоставя Škoda Superb с Volkswagen Passat.

 

Felicia случайно smile091 произхожда от Favorit, колега.
Ама верно наистина че си приличат направо 1 към 1, само дето Feliciaта е леко модернизирана спрямо Favorit, отпред физиономията, отзад стоповете и дръжките за вратите са малко по-различни, но иначе каросерията си е направо същата. Обаче и двете по профил много приличат на Volkswagen Golf 2, само дето отпред физионимията си им е типично Škoda, и отзад стоповете са типични на Škoda. Отпред физионимията на Škoda Favorit и Felicia ме кефи повече отколкото тази на Volkswagen Golf 2, също както и отзад Škoda Favorit и Felicia ме кефят повече от Volkswagen Golf 2.

 

При това съвсем случайно моделите Фелиция, Октавия .... приблизително 50 и повече години преди VW да купи Škoda.
Верно че през 50-60-те години е имало едни такива, но после нещо са изчезнали за сметка на Škoda 1000MB, 100, 120L, докато Škoda премéсти мотора отпред и сложи предно задвижване на Škodите, а после, след като Volkswagen купи Škoda пак възкръснаха тези имена при Škoda.

 

и Супърб са се появили приблизително 50 и повече години преди VW да купи Škoda
И Superb ли е имало тогава ? Защото тогава за Superb не съм чýвал да е имало, за Škoda Felicia и Octavia обаче знам че е имало тогава. Относно Superb съм чýвал само за новата Superb сега.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 1934 до 1942г. са се произвеждали общо 6 или 7 разновидности са Супърб. Както и доста други модели. Тук, ако ти е интересно, може да разгледаш - http://en.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_Auto#1900s

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и Супърб са се появили приблизително 50 и повече години преди VW да купи Škoda
И Superb ли е имало тогава ? Защото тогава за Superb не съм чýвал да е имало, за Škoda Felicia и Octavia обаче знам че е имало тогава. Относно Superb съм чýвал само за новата Superb сега.

1939г.post-4842-138453287502_thumb.jpg

1948г.post-4842-13845328753_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,доста си заблуден в нещата....но защо си тръгнал на Шкодажиите да им обясняваш???

ФЕЛИЦИЯ-НА БАЗА ФАВОРИТ

ОКТАВИЯ1-ГОЛФ4

ФАБИЯ1-ПОЛО 9N 02Г. ФАБИЯТА ИЗЛИЗА ПЪРВА С ТАЗИ ПЛАТФОРМА 99Г

СУПЕРБ1-ПАСАТ5

ОКТАВИЯ2-ГОЛФ5,6 И ПАСАТ6,7-идентично окачване та преден ,заден мост и двигатели

СУПЕРБ2-ПАСАТ6,7 И СЪОТВЕТНО ГОЛФ5,6 И ОКТАВИЯ2-идентично окачване та преден ,заден мост и двигатели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз да питам Румстър от Кади ли произлиза или е префасонирана Фабия със заден мост на Октавия 1?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

префасонирана Фабия със заден мост на Октавия 1?

 

Горе долу е нещо такова. Само че, Фабия-та е "двойка".

The Roomster is Škoda's first car since the Volkswagen Group's take over of the brand that is not based entirely on an existing Volkswagen Group platform - although it is fundamentally based on the A4 (PQ34) platform, but with some unique additions. It shares components with the previous Škoda Octavia and the current Škoda Fabia.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,доста си заблуден в нещата....но защо си тръгнал на Шкодажиите да им обясняваш???
Аз само си изказах личните ми предположения, признавам, че не знам всичко по Škodите, затова питах, извинявам се за заблужденията. И благодаря на всички коѝто дойдоха да ми помогнат, включително и на теб, разбира се.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,доста си заблуден в нещата....но защо си тръгнал на Шкодажиите да им обясняваш???
Аз само си изказах личните ми предположения, признавам, че не знам всичко по Škodите, затова питах, извинявам се за заблужденията. И благодаря на всички коѝто дойдоха да ми помогнат, включително и на теб, разбира се.

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,доста си заблуден в нещата....но защо си тръгнал на Шкодажиите да им обясняваш???

ФЕЛИЦИЯ-НА БАЗА ФАВОРИТ

ОКТАВИЯ1-ГОЛФ4

ФАБИЯ1-ПОЛО 9N 02Г. ФАБИЯТА ИЗЛИЗА ПЪРВА С ТАЗИ ПЛАТФОРМА 99Г

СУПЕРБ1-ПАСАТ5

ОКТАВИЯ2-ГОЛФ5,6 И ПАСАТ6,7-идентично окачване та преден ,заден мост и двигатели

СУПЕРБ2-ПАСАТ6,7 И СЪОТВЕТНО ГОЛФ5,6 И ОКТАВИЯ2-идентично окачване та преден ,заден мост и двигатели

 

 

А Фабия 2, румстър и йети?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабия 2 си е като ф1,фейслифт-предните носачи са променени

Румстъра си е фабия отпред,окт.з.мост-колегата нали е написъл

Йетито не съм виждал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.