Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спукано панорамно стъкло - "незнайно как"


dimitar83

Recommended Posts

Здравейте на всички фенове! Искам да ви "забия" едно малко въпросче.Може някой да е патил, та минавам на въпроса - спука ми се предното стъкло през средата като започва от лявата страна горе-долу на нивото на волана и започва от канта (стъклото нали има черен кант по целият периметър) и продалжава да се цепи към средата. Склонен съм да вярвам, че е от студа т.к. не е зачекнато.Какво ще ме посъветвате.Благодаря предварително.Има ли някакъв начин да си запазя оригиналното стъкло или трябва да го сменям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно ще се наложи да го смениш,ако го сменяш в "Кобра" моят съвет е да избереш европейски вариант.Лятото сменях моето и избрах европейско цената за Фабия с монтажа беше 260лв а китайското излизаше около 220лв.Един приятел избра китайско и когато сложи стойката на навигацията и натисне вакуумчето стъклото се огъва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета и аз споделям твоето мнение.Звънях на м-н "Кобра" и там ми казаха китайско -110, турско-150, европейско-250. Май ще бъде европейско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да не караш с пукнатото си стъкло,защото ако те спрат за проверка полицай и го видят пукнатото стъкло може да ти спрат колата от движение,а после разправиите и нервите не си струват.Отностно марката,разбира се че европейското е най-добре!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ще ми обясни ли защо стъклото трябва да е от Кобра?

 

Защо да не си сложи човека оригинално?

 

Не е първата тема в която се пита за смяна на стъкло и винаги питащия бива пращан в Кобра.

 

Нямам нищо против тази фирма, но какви са тези китайски, турски, европейски стъкла.

 

Димитър,

 

ти имаш ли Каско? Има ли пречка да си смениш стъклото в Еуратек?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменял съм стъкло в Еуратек (2008 година) - голямо беше учудването ми като видях старото навряно в багажника след смяната....

Питам приемчика защо е там - а той ми отговаря че старите стикери (винетка, гражданска и тех. преглед) са си на него =D>

Преди това бях сменял в МотоПфое - хората си ти свалят стикерите (задно с част от стъклото) и дават някакъв протокол за смяната с който ако те спре кат всичко си ОК.

Та питам аз приемчика на ЕураТек - "аз сега какво да правя със стъклото в багажника ли да карам" - и почна едно мънкане - ами то сервиза не е лицензиран за смяна на стъкла, ами то това-онова - да съм идел в Кобра те там щели да ми дадат протокол :smt0344

Та може би затова колегите препоръчват Кобра - след като и ЕураТек накрая опират до тях .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ще ми обясни ли защо стъклото трябва да е от Кобра?

 

Защо да не си сложи човека оригинално?

 

Не е първата тема в която се пита за смяна на стъкло и винаги питащия бива пращан в Кобра.

 

Нямам нищо против тази фирма, но какви са тези китайски, турски, европейски стъкла.

 

Димитър,

 

ти имаш ли Каско? Има ли пречка да си смениш стъклото в Еуратек?

 

Зависи къде е каското. В ДЗИ, къде съм аз, след третата година колата не се ремонтира в ЕУРАТЕК, а в доверен сервиз. Колкото до смяна на предно стъкло в ЕТ, аз им ядох лайната. Първо те го счупиха при монтаж на темпомат и после се разправяхме около 1ч. как ще сменят стъклото и т.н. Искаха да го минавам на щета, но им обясних, че трябва да забравят този вариант и да го сменят те - за тяхна сметка. Е, смениха стъклото и аз отивам да взема колата и хоп - задните седалки бутнати и стария джам там. Питам ги аз, за чий ми е - а те казаха, че трябва да си отлепя стикерите и после да им го върна. Познайте дали стана. Пак се развиках и разпенявих и един от служителите заедно с една служебна Шкода дойде до "Кобра", разлепиха ми стикерите, той си го плати и си върна старото стъкло обратно. А Скоро един приятел сменя предно стъкло на Опел Зафира, и от ДЗИ му препоръчаха един сервиз, който се намира при "Вагон ресторанта" в Красна поляна. Сложиха си му същото стъкло с UV филтър и цената му беше около 550 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти имаш ли Каско? Има ли пречка да си смениш стъклото в Еуратек?

 

Лошото е, че по каско ти дават пари като за стъкло от Кобра. Можеш да си доплатиш още 200-300 лв от джоба за оригинално, няма проблем.

 

А стъклата в Кобра са изключително долнопробни. Въпросните "европейски" като ги погледнеш странично под ъгъл и се вижда крив образ на вълнички [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросните "европейски" са от европейската част на Турция :) Поне това беше масовата практика в Кобра преди време. И пак са по добри от китайските де. Които според мен са направо ОПАСНИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Търговище заводът на Шишеджам произвежда автомобилни стъкла. =D> Дали обаче има стъкла за Шкода и дали се продават в България - не знам. :?: Ако мога ще разбера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Проблема е разрешен срещу 200 лева се сдобих с ново стъкло.Отидох в Русе и за 2 часа ми излекуваха колата.150 лева европейско стъкло със лента против ултравиолетовите лъчи и 40 кинта бензин.Фирмата е "Лидер". Гаранция дават 1 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Оказа се, че много от застрахователите имат сключен договор за доверен сервиз с фирма Сим Пет Сим, които монтират оригинални стъкла Pilkington и AGC (ползват се за първоначално вграждане в някои автомобили). Някой ползвал ли е услугите на тази фирма и може ли да даде някакви отзиви за монтажа и качеството на стъклата. Интересното е, че за моята кола ми дадоха по-ниска цена от тази на "европейските" стъкла в Кобра. :) Въпросът е, че на застрахователите хич не им се иска да пращат клиентите там - и това някак не мога да си го обясня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменял съм стъкло в Еуратек (2008 година) - голямо беше учудването ми като видях старото навряно в багажника след смяната....

Питам приемчика защо е там - а той ми отговаря че старите стикери (винетка, гражданска и тех. преглед) са си на него =D>

Преди това бях сменял в МотоПфое - хората си ти свалят стикерите (задно с част от стъклото) и дават някакъв протокол за смяната с който ако те спре кат всичко си ОК.

Та питам аз приемчика на ЕураТек - "аз сега какво да правя със стъклото в багажника ли да карам" - и почна едно мънкане - ами то сервиза не е лицензиран за смяна на стъкла, ами то това-онова - да съм идел в Кобра те там щели да ми дадат протокол :smt0344

Та може би затова колегите препоръчват Кобра - след като и ЕураТек накрая опират до тях .....

 

 

В кой точно Еуратек ти се е случило това, защото ми е трудно да повярвам. 2 пъти съм сменял челно стъкло в ЕТ и двата пъти беше направено перфектно, а стикерите не се познаваха, че са сваляни и залепяни отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че много от застрахователите имат сключен договор за доверен сервиз с фирма Сим Пет Сим, които монтират оригинални стъкла Pilkington и AGC (ползват се за първоначално вграждане в някои автомобили). Някой ползвал ли е услугите на тази фирма и може ли да даде някакви отзиви за монтажа и качеството на стъклата. Интересното е, че за моята кола ми дадоха по-ниска цена от тази на "европейските" стъкла в Кобра. :) Въпросът е, че на застрахователите хич не им се иска да пращат клиентите там - и това някак не мога да си го обясня.

Преди две години сменях стъкло при тях на Пасата и съм много доволен.Майсторите бяха доста възрастни,но си свършиха добре работата,та дори ги почерпих по бира! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменял съм челно стъкло в Еуратек София, старото не беше завряно в багажника но цялото купе беше в малки парченца стъкло. Поне срещу цената от 380 лв. за Фелиция можеха да пуснат една прахосмукачка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Инфо от днес за смяна в ЕТ-София на тонирано предно стъкло на О1 с фейслифт: :idea:

- оргинално тонирано стъкло - 250 лв. без ДДС

- общо: стъкло + труд - 450 лв. с ДДС

:!: Забележка: уговорката е, че колата остава да нощува в ЕТ. Сменят стикери, винетки и др. без проблем. Приемане и предаване се извършват за 5-10 мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в Еуратек какви стъкла поставят (като марка и произход), че и аз трябва да сменям, но се чудя още къде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.