Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Автосервиз Люси - Пловдив


ogy76

Recommended Posts

Здравейте колеги,

отдавна смятах да споделя с Вас горчивия опит, който имам с тези "майстори". Сменях тампон на водна помпа при тях и станах свидетел на много комична ситуация - ремонта ми продължи с около 2 часа по-дълго заради незнание как да ми сложат ремъка след замяната /аз съм с дълъг ремък, дето минава и през климатика- 1,6метра/.До тук горе-долу добре , било рядко срещано и т.н. Колата ми обаче продължи да тропа и ефект от замяната никакъв , освен това като сваляли колекторните тръби, скъсали един от болтовете при връзката с ауспуха - сега като подам повече газ и чувам ръмжене то в купето.

В последствие открих причината за тропането - разхлабена гайка на амортисьора отгоре.Не знам дали от сервиза имат намеса там , но след като аз на паркинга пред блока открих причината и я отстраних, се чудя какви познания имат за тези неща.

Капака на всичко беше със служебната О1. Взимам я от салон и я карам при тях за да ми кажат дали си струва да се купува-за което съм им благодарен , дадоха ми пълна информация. След покупката на колата я карам при тях за пълно техн. обслужване+смяна на ангренажен комплект. Взимам я доволен от факта , че всичко е вече готово и след 1500 км. ми светна лампата на маслото. След консултация с Ицо от ЕТ стана ясно , че трябва да се замерва налягане на маслото и т.н.

Отидох при майстора дето слага газови инжекциони до военна болница,замерихме налягането ,нивото на маслото - всичко О.К.-лампата обаче свети и колата трака като сенокосачка.

 

Тогава сменихме масления филтър с нов -с няколко клапи и нещата се оправиха.От Люси с цел икономия са сложили възможно най-евтиния, а и маслото бе доста по-гъсто от 10W40, както казаха те че са сложили.

След тази намеса съм минал вече 3000км. и няма никакъв проблем , а колата утихна след 10-15минути работа с новия филтър.

Та след тези перипети със сервиз Люси вече не смятам да ползвам услугите им и препоръчвам на всички шкодаджии в града да си намерят друго място за ремонт на автомобилите си.

Нищо против собственика на сервиза и момичето в магазина , но за "майсторите"......Преди имаше един по-възрастен и едно младо момче като отговорник или нещо такова , тогава в сервиза знаеха какво и как трябва да се направи а сега .... smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Съгласен съм с колегата ,бях наскоро при тях за една козметична работа и когато взех да тръгвам от сервиза когато казаха ,че колата е готова и мога да си ходя , се оказа ,че са забравили да ми сложат бушоните обратно .. по пътя пък към дома нещо от към двигателя тракаше и видях ,че са забравили там разни кърпи тапи от мин. вода и прочее боклуци ... Нищо сериозно но щом са толкова разсеяни какво остава ако се налага нещо сериозно да се прави по колата .. За магазина сам съгласен с колегата - момичето се оправя пък частите им са на добра цена, но сервиза нещо не ми допада ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.