Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблеми с охладителната система на шкода фелиция 1.3


svilen stanev

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам шкода фелиция от няколко години и сам доволен от нея.От няколко дни имам проблеми с охладителната система.Прави налягане и се мъчи да хвърли антифриза,като я обезвъздуша на отворена капачка не прави нищо но като я сложа и като покарам малко пак надува системата.Ако имате някакви съвети ще съм доволен да ги споделите...

 

PRR: По каква логика реши да си пуснеш питането в "Предложения за сайта и форума"!??!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колега охладителната система на Фелата работи под налягане. Затова и критична температура е не стандартните 100 градуса а над 110. По-добре отвори капачката пусни парното и обезвъздуши системата - да поработи докато включи перката и излезнат мехирчетата. След това доливаш течност и си готов.

А относно капачката - разгледай я - няма отвор за премахване на налягането точно по тази причина /самата система е под налягане/. Всичко това ако главата си е добре и не е от нея проблема. smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На капачката има клапан,който би трябвало да сработва при налягане в системата по голямо от 1.5 бара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

недеи да пускаш парното,то винаги си е пуснато.Топлото идва след като отворите термоклапа.Според мен промий системата,ако си на гас,може изпарителя да прави бели.Термостата също може да има вина.Дано не е гарнитура,ама ако е тя,тя и на място ще ти хвърля,и няма да направиш и метър.успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.