Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проверяват за поставени колани на задните седалки


masterOne

Recommended Posts

Ако няма хора на задните седалки и коланите са прибрани (закопчалките им са под седалката).... ко праим?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма хора на задните седалки и коланите са прибрани (закопчалките им са под седалката).... ко праим?

 

Нищо. Нека ме глобят за това, че нямам колан на задната седалка ... когато там няма никой smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако возите пътници на задната седалка без предпазен колан, от понеделник ви очаква 50 лева глоба, предаде "Нова телевизия".

 

Това май изчерпва темата. smile049

А винаги, когато возя някой на задната седалка настоявам да си закопчее колана. Почти винаги ме изглежда странно, но в крайна сметка избора е негов/нейн - или се вози с колан при мен, или с какъвто друг транспорт си намери. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те не следят за "навигатора" дали е с колан, камо ли отзад.

поредната феноменална акция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За другите не знам, но със сигурност мога да потвърдя два случая на използване на коланите на задната седалка:

1. Сина ми във всички случаи - без значение дали пътуваме за морето, за вилата или за среща на НИМ

2. Ирена - дъщерята на pow. Също вярвам, че пътува на задната седалка с колан без значение в каква посока или на какво разстояние. Евала на Ицо и Ирина за което.

Колеги, след последния случай в Бояна ви призовавам - Моля ви, вашите спътници на задните седалки, нека винаги бъдат с колан.

Разгледайте вчерашната преса. Оня наркоман е извършил и трябва да бъде съден за предумишлено убийство. Бог да пази на някой от вас да не се случи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишо, вече можеш да потвърждаваш за още един сигурен случай.

Аз не тръгвам, преди да са сложени всички колани, независимо дали са един, два, ..., пет.

Даже се е случвало да гася двигателя при съпротива.

И това е така от десетина години...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също. Ако някой се противи - има автогара и влакове...

 

Този отзад без колан ще убие шофьора и пътника до него при инцидент, защото излита напред с тегло 3 тона или нещо подобно и чупи предните седалки.

 

Имаме един служебен 8-местен бус Caravelle и винаги си слагам колан, независимо на коя седалка се намирам отзад, и винаги смахвам колегите си, които си мислят, че щом е бус, е от друга планета с други физични закони =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

=D> Всички така трябва да правят

Аз не тръгвам, преди да са сложени всички колани, независимо дали са един, два, ..., пет.

Даже се е случвало да гася двигателя при съпротива.

И това е така от десетина години...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм "за" да се слагат колани и отпред и отзад! И не разбирам, какво толкова им тежи на много хора да се закопчаят!

Обаче, аз като нямам фабрично колани на задните седалки на моята кола ?! Да очаквам да ме глобят, ли, когато возя хора отзад ?! Или се очаква от мен да си монтирам допълнително ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм "за" да се слагат колани и отпред и отзад! И не разбирам, какво толкова им тежи на много хора да се закопчаят!

Обаче, аз като нямам фабрично колани на задните седалки на моята кола ?! Да очаквам да ме глобят, ли, когато возя хора отзад ?! Или се очаква от мен да си монтирам допълнително ?

 

И на мен ми е интересно това. И аз нямам задни колани( имам мерак да си сложа де).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата не е оборудвана фабрично с колани, не могат да те закачат.

ЗДП:

"Чл. 137а. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Водачите и пътниците в моторни превозни средства от категории M1, M2, M3 и N1, N2 и N3, когато са в движение, използват обезопасителните колани, с които моторните превозни средства са оборудвани."

Леките коли са M1 или N1(лекотоварни).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата не е оборудвана фабрично с колани, не могат да те закачат.

ЗДП:

"Чл. 137а. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Водачите и пътниците в моторни превозни средства от категории M1, M2, M3 и N1, N2 и N3, когато са в движение, използват обезопасителните колани, с които моторните превозни средства са оборудвани."

Леките коли са M1 или N1(лекотоварни).

 

Мда което обезмисля въпросната акция. Защото всеки глобен може да обори в съда наказанието, жалвайки се от дискриминация. Що трабанта не го глобяват, а мойто возило да го глобяват? Противоконституционно е.

 

Иначе според мен колана на задната седалка е пожелателен в града. Извън града трябва да е задължителен. За деца не подлежи на коментар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да са пожелателни. На бул. България и Цариградско всички перкат с 80 минимум, без да броя надрусаните мафиоти с джипове, за които 180 в града е ОК. Аз съм преживявал удар с 50 км/ч (бях с колан) и трябва да ви кажа, че е много страшно преживяване. За удар с 80+ км/ч не ми се мисли...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам колан само като видя ченгетата.Лошото е че щерката гледа от мен и се инати ,та в последно време го слагам,но сам ли съм smile045

Ако ще се мре да е качествено поне. smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качествено ще бъде, с много мъки преди това :(

 

Не знам дали знаете, че кормилната колонка има мека зона и при удар се подбива и воланът пропада 1-2 педи. Защото всички мои познати (полицайчета и шофьорчета предимно) си мислят, че като се държат здраво за волана, няма страшно. Държат се за дедовия, образно казано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм преживявал удар с 50 км/ч (бях с колан) и трябва да ви кажа, че е много страшно преживяване.

 

И болезнено, въпреки колана... :(. След подобен удар си спомням, че няколко дни трудно ходех заради натъртванията от колана, та за по-висока скорост не искам и да си мисля какво ще е...камо ли без колан :?.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile004

Сутрината една джурналистка се обърка по радиото и вместо кампанията

"Коланите спасяват живот"

обяви

"Глобата спасява живот",

хаха, много асоциации възникнаха.

 

Карайте с колани, много по-добре се чувства човек и добива по-голяма увереност при управлението на автомобила - психологически момент на отговорност за нещо сериозно, а не "гъзарлък", "хлапащина" освен ако целта не е именно това, Бисере - пробвай да се настроиш все едно се качваш в изтребител, а не в кола - няма ли да си сложиш колана и там ? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същите гъзари ги гледам по самолетите - свалят си коланите преди излитане като мине стюардесата и са много доволни от себе си. В такъв момент си мечтая да се треснем във въздушна яма и да си счупят кратуните в тавана.

 

Един нашенски цървул миналата година в Италия веднага след кацането стана и тръгна към вратата да е готов да слиза, а самолетът още летеше с 200 километра по пистата. Явно така прави и в автобуса за село. Стюардесите изтрещяха и скочиха с един мъж да го сложат да седне, а нашенецът им се репчеше на чист български. Умрях от срам, че съм българин в този момент...

 

Ние сме единствената нация в Еропа, за която физичните закони не важат smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всички ,които са против коланите /и не само те/ направете един опит ,като сложите на пасажерската седалка една изправена бутилка с вода 10 л и опитайте първо при 50 км/ч да задействате спирачката колко можете по-силно и резко и после при 20 км/ч и също повторете и ще видите какви са последствията.

После го повторете като сложите бутилката на задната седалка зад вас,за да усетите и после да си мислите дали са потребни в сегашно време коланите при движение в града.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.