Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Поставяне на алармена система- къде?


Skoda_Octavia 1.8T

Recommended Posts

Привет колеги, от известно време обмислям къде да си сложа алармена система. Тъй като колата ще се кара в София, то и алармата трябва да е по-хубава, а е и възможно да не правя каско. Попаднах случайно на някакви специални много скъпи аларми, които били много надежни с доживотна гаранция- http://www.lesi-bg.com/bg/protect.htm. Някой ако е ползвал услугите на тези хора нека сподели колко пари е такава аларма- никъде не пише колко струва и няма и снимки как изглежда, заради сигурността. Ето линк: http://www.lesi-bg.com/bg/protect.htm

 

Разбира се ако някой знае някой, който поставя хубави алармени системи нека да сподели. По възможност в София, да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някаква заблуда е, че хубава аларма може да спре крадците. Особено ако са твърдо решени точно твоята кола да откраднат. В тоя ред на мисли, "Хубава аларма и да не правя каско заради нея" е доста неразумно smile049.

 

Сайта на цитираната от теб фирма не ми вдъхва особен респект и доверие. Начинът, по който е поднесена информацията е малко като от реклама на Космодиск. smile049

 

Моя съвет е да драснеш едно ЛС на Боби Доктора за съвет относно алармите. Той определено разбира ;). Той сигурно ще ти каже за това, ама и аз да не пропусна :mrgreen: - един GSM модул към алармата никога не е излишен. Аз поне съм супер доволен от тази екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях взел GSM30 комуникационен модул, но не съм прочел внимателно, че ще ми трябва и модул за дистанционни управления. Цената щеше да скочи на 170 лв. Освен това беше настроено така, че да праща SMS при всяко събитие. Предложиха ми да го изключат, но трябваше да го връщам в Пловдив. В крайна сметка го продадох и си купих от ebay китайска аларма за 100 лв с доставката с 3 дистанционни. За сега работи безупречно и има много екстри, които разбира се не ползвам. Най-важното е, че може да работи с SMS, SMS+позвъняване, позвъняване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз слагам вече на 3-4 автомобила при тези

 

Български системи, доста корави и безпроблемни

 

Имат модел M3010 за VAG и други автомобили с шина, който се свързва към CAN BUS с минимум разглобяване и опъване на проводници. Цената беше около 300 BGN с монтаж, не помня точно...

 

Аз лично е държах да е към шината, за да не ми разглобяват половината кола. Също така държах на леко нестандартен монтаж. Ползва се оригиналното дистанционно към колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако под "хубава" имаш напредвид сигурна, то имай напредвид, че 90 % от алармите произведени в България, Китай, Тайланд ...

са със стандартна KEELOQ "скачаща кодировка" , която се преодолява лесно :( !

 

Има авто-охранителни системи много високо ниво, на които цените започват от 200-300 Евро нагоре, но и там няма 100% гаранция smile092 просто "кръга" от хора които имат нужните знания и техника се намалява :) !

От тези кадето си ги гледал на фирма Леси, слагай Валкор това е що годе оптимален избор за до 200 лв. Ако и монтажника ти е добър и си свърши работата както трябва не би трябвало да има проблеми :) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, мерси на последния колега

 

Значи все пак хората от линка горе да смятам, че не са мошенници и слагат някакви по-висок клас аларми от другите.

Ако имаш представа тези аларми дето си посочил къде се произвеждат моля да споделиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.