Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фелата ми прекъсва


Slayer

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам шкода фела 1.3 MPI 98 година.От скоро взе да ми прави странни въртели и много ме дразни.

Като работи на място дали студена или топла и дам рязко газ не се форсира рязко ами глъхне много странно трябва да припомпя няколко пъти и тогава качва рязко оборотите и след отнемане на газта като паднат оборотите направо претреперва и отива да гаснее.Говорих с няколко познати и всички ми казват,че катализатора ми е заминал понеже и на дълъг път като я закрепя на 5-та с 90 100км и взе да забива муцуната от време на време и като отпусна педала на газта се оправя.Ако някой е имал подобен проблем или има представа от какво може да е нека да пише ще сам му много благодарен. :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

провери си свещите - или по-точно индукционната бобина която е директно закачена за свещите.

Хвани я с ръка и се опитай да разклатиш цялото устройство. Трябва да е стегнато и да не мърда.

То е хванато с 2 шестограма за една планка, която от своя страна е хваната с 2 гайки 13ки към главата.

Като се разхлабят гайкити цялата бобина мърда и ти прекъсва тока към свещите.

Компютъра се шашка и симптомите са точно същите, които описа.

Аз току-що идвам от гаража с абсолютно същия проблем.

 

4 нови сещи и затегнах плаката така че бобината да стои здраво и сега все едно карам нова кола.

 

Ако пък ли бобината си ти стои здраво - просто си провери свещите или ги смени преди да почнеш да ръчкаш катализатори, не знам какви си потенциометри на дроселната клапа и други сложнотии.

 

Ето и снимка.

ign

 

.....

моята е Фела от 97, 1.3 MPI - компютъра на Siemens.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, точно това направих преди 2 дни сложих чисто нови свещи ДЕНСО,старите бяха BOSCH и пак така.Затегнах бубината...същата работа. :( :( :( ще проверя 2-те гайки дали са стегнати,шестограмите са добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора,давайте мнения моля ви...направо откачам днес махнах катализатора пак така нулев ефект.Свещите са чисто нови.Да ме би ламбд сондата да е издала багажа...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора,давайте мнения моля ви...направо откачам днес махнах катализатора пак така нулев ефект.Свещите са чисто нови.Да ме би ламбд сондата да е издала багажа...?

 

Човек,иди я закачи на комп да прочетaт грешките.Ние да не сме екстрасенси тук. :smt0344

Да е карбуратор да ти набиваме акъл. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,какво да ти кажа и аз имам същите проблеми и на мене ми забива муцуна като подам рязко газ и щом не е от катализатора 99% е от ламбда сондата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,какво да ти кажа и аз имам същите проблеми и на мене ми забива муцуна като подам рязко газ и щом не е от катализатора 99% е от ламбда сондата

 

 

А пък може да е няква пълна глупост дето дори не си подозирал... Сигурен съм, че на 200 метра от вас сервиз, който предлага компютърна диагностика(т.н ВагКом). Хората там не хапят и могат да ти решат проблема по-бързо, отколкото да ми прочетеш поста... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.