Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Повече коментирана тема за разхода на гориво.


BOTZKO6

Recommended Posts

Знам че много е коментирана темата но тая вечер се уплаших. от доста време вече си следя разхода на гориво като пълня до горе резервоара и в чисто градско каране ми е давала 10-10.5 на 100км., а тая вечер ми даде 12.5/100 (за 270 км. 34 литра).Карането ми не съм го променил като начин и като разстояние- около 6 км сутрин и още толкова вечер :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как разбра,че тази вечер ти е дала точно 12.5л./100км разход?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как разбра,че тази вечер ти е дала точно 12.5л./100км разход?

ами ходих на бензиностанцията и си напълних резервоара smile159 другото дето мога да си го помисля е някой комшия да не може да отиде да си купи и да е почнал да точи от резервоарите на колите нощем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш че средния ти разход за изминатия пробег с пълен резервоар е 12.5л./100км градски цикъл - действително малко множко ми се вижда,при положение че посочваш че предишния разход е бил 10.5л./100км :roll: Да не би MPI-то да се гъбарка или просто си случил на кофти(нискокалоричен) бензин,"лекуван" от някого :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уж зареждам винаги от конкретна бензиностанция на една и съща фирма . Верно че тоя път не заредих от колонката която по принцип пълня но мисля че това не е беля. А за МПИ-то може и да си прав- поне още карам с дросел / стъпково моторче дето си е счупен и не работи както трябва. но пък може ли сега да ми го дава тоя проблем след като за 2 години досега колата не е показвала такива отклонения, а си карам с все тоя същия дросел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Провери си въздушния филтър, свещите или някой консмуматив .. за да ти даде такава разлика, сигурно ще иска да се смени нещо, или другия вариант е някой да ти точи горивото :mrgreen:

 

Или отиди при някой монтьор, който си знае работата да я погледне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и мембраните да са тръгнали. взимаш една запалка, отваряш капачката на разширителния съд и палиш.... ако почне да гори - значи са заминали.

спокойно. няма да се запалиш така. ако се получи огън слагаш капачката и огъня гасне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и мембраните да са тръгнали. взимаш една запалка, отваряш капачката на разширителния съд и палиш.... ако почне да гори - значи са заминали.

спокойно. няма да се запалиш така. ако се получи огън слагаш капачката и огъня гасне.

 

Аз ли не разбрах,или колата е на бензин ... кви мвмбрани,кво палене :roll: ,къде го прати човека!

А той,човека,дали за същата кола пита ... за тази в аватара му ли става въпрос ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли не разбрах,или колата е на бензин ... кви мвмбрани,кво палене :roll: ,къде го прати човека!

А той,човека,дали за същата кола пита ... за тази в аватара му ли става въпрос ](*,)

да! за тази става въпрос. фелиция 1.3 мпи, комби, 1998г. нова маска

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.