Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с ел огледала на О1


ogy76

Recommended Posts

Здравейте,

имам следния проблем : на служебната О1 ел огледалата правят накакви дивотии.

При нагласяне на шофьорското се движат и двете.След като го наглася трябва да превключа реглажа за другото и да донаглася и него. Има ли някой с подобен проблем и ако има решение да казва. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

 

Нямате никакъв проблем с огледалата на колата. На Октавия 1 е така - първо нагласяте шофьорското огледало, след това слагате врътката на R и нагласяте и дясното. Ако нагласите първо дясното огледало обаче, всичко се омазва, :mrgreen: затова спазвайте реда - първо шофьорското, после дясното. Няма място за притеснение.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

имам следния проблем : на служебната О1 ел огледалата правят накакви дивотии.

При нагласяне на шофьорското се движат и двете.След като го наглася трябва да превключа реглажа за другото и да донаглася и него. Има ли някой с подобен проблем и ако има решение да казва. :-k

 

Това е направено нарочно за улесняване на паркирането. При поставяне на положение L се движат и двете. Т.е. паркираш на заден ход и с едно местене сваляш и двете огледала. След това пак с едно местене връщаш в изходна позиция. Лично на мен това решение много ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я, колко хитро! При О2 не е така.

В една друга тема колега беше написал, че на О2 е активирал тази функция през VAG COM-а и огледалата сами се накланят при заден ход (докато при О1 това се прави само ръчно). smile049

На 9 стр. има мнение на колегата chavdarlk

viewtopic.php?f=46&t=14105&start=120

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е възможно само ако огледалата са с бленда и има електрически седалки с памет.
smile049
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за бързия отговор.

На мен ми приличаше на нещо нередно защото предполагах , че лекия удар който има шофьорското огледало се е отразил пагубно на електрониката. Добре е когато няма нищо за оправяне smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Колеги да сте живи и здрави, че има SKODA CLUB BULGARIA и всеки може да научи или да реши съответен проблем.Аз също си мислех, че имам проблем с огледалата, защото и при мен както при колегата, като включа лявото огледало се движат и двете при дясното нямам проблеми.Спестихте ми едно ходене до автоморгата за ново копче за ел. огледалата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Голямо благодарско за пояснението smile126 . И аз се допитвах да различни майстори и разбирачи точно за този "проблем". Добре че намерих време днес да се поразтърся из форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам Октавия 1. в началото когато я взех огледалата не се нагласяваха едновременно, а на R-само дясното, на L-само лявото, бяха по отделно. След 5-6 месеца се появи и при мен това със заедното преместване на огледалата, като не съм правил нищо, просто така стана от самосебе си. Как ще коментирате това. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, удобно е, но въпроса е как така сами се активират, защото както казах преди това бяха отделни s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам Октавия 1. в началото когато я взех огледалата не се нагласяваха едновременно, а на R-само дясното, на L-само лявото, бяха по отделно. След 5-6 месеца се появи и при мен това със заедното преместване на огледалата, като не съм правил нищо, просто така стана от самосебе си. Как ще коментирате това. :)

Бъг в електрониката. (Ако наистина нищо не е пипано с VAG-COM)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но въпроса е как така сами се активират
[-X

 

говорим за октавия 1 98г., там почти нищо не се активира с ваг ком, до колкото знам от моя малък опит с ваг ком. Явно е бъг с електрониката както казва Боби Доктора. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам Октавия 1. в началото когато я взех огледалата не се нагласяваха едновременно, а на R-само дясното, на L-само лявото, бяха по отделно. След 5-6 месеца се появи и при мен това със заедното преместване на огледалата, като не съм правил нищо, просто така стана от самосебе си. Как ще коментирате това. :)

 

Като мърдаш лявото се мърдат и двете или което и да мърдаш, мърдат и двете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като местя лявото се местят и двете, иначе дясното си е дясно, но това се получи от самосебе си, преди това лявото си беше ляво, дясното- дясно. това ми е интересно как стана, без каквато и да е намеса. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е прекалено "правилно" изглежда за е проблем в електониката или бъг. Явно колата си го подържа като функция, как се е активирало... питай нея :)

)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен направо си е надписано L+R и R

Не знам защо и при вас не е така, а трябва сами да го откривате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен така го пише, но това обикновенно е на колите след 2000 година. На които и подгряването на огледалата е на джойстика. На по-старите незнам как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На по-старите незнам как е.

 

При мен подгряването на огледалата става като се включи копчето за подгряване на задното стъкло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подгряването на огледалата става като се включи копчето за подгряване на задното стъкло

[-X Нямат нищо общо. Поне на тези след фейслифта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.