Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Домашни любимци


biser.or

Recommended Posts

Това което съм купил като пилешки фенери на пипане е меко,не са кости,може би като хрущяли,аз не разбирам от пилешки неща,не ги обичам и не се храня с тях.Утре на светло като ида на работа ще видя какво е .

 

Дайте пример на някакво количество храна ,която да им даваме,аз продължавам да търся в гугъл разни примери и напътствия.

имам немска овчарка на 2.5 години, от малко го храня както са ми казвали, като бебе му давах гранули

На всеки пакет има упътване колко е дневната порция/дажба/, според възрастта и килограмите на кучето.

С нарастване на възрастта то си расте и се и увеличаваше грамажа на гранулите. Сега на тези килограми и възраст му се полага по 400-500 гр. гранули дневно, като ги давам на 2 пъти - сутрин и вечер по 200-250 гр.

Но когато нямам гранули му правя попари с хляб и бульони от кокали, супи. Давам му по 2 пъти на ден - сутрин и вечер попари, като в попарата слагам 8 филиики хляб и заливам с топла супа от кокалите. Изяжда я за норматив и съм сигурен и 10 филиики да сложа и тях ще удари.

Утре ако имам възможност ще гледам да му направя една фото сесия, за да покажа пазача на улицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 171
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • stefan l

    16

  • gogata

    13

  • PRR

    12

  • dude_BG

    9

Най-много писали в темата

Дайте пример на някакво количество храна ,която да им даваме,аз продължавам да търся в гугъл разни примери и напътствия.

 

Ако ще им правиш попара с хляб и фенери - два (още по добре три) пъти на ден по една паница като за супа. Свари ги яко фенерите, да си спокоен, че кокалите са омекнали. Кутретата е хубаво да се хранят здраво докато са малки. Също добре е да им даваш прилични дози калции - има евтини таблекти по аптеките. Храната и калция са много важни до 7 месеца - година, за да не направят рахит.

 

Малките са страшни прахосмукачки. На практика няма как да ги прехраниш, те в тая възраст усвояват всичко и не трупат тлъстина. Ако им дойде много - просто ще спрат или ще повърнат. Можеш да ги недохраниш.

 

Така като ги гледам тия хубавци, как здраво стъпват, това ако се захрани ще стане куче 15-20 килограма. Имай го предвид, щото трябва да мислиш и какво ще го правиш след време. И ги наръси за бълхи. Че тая напаст и зимата ги яде, мамицата и. Има едни пудри, евтини и страшно ефективни. Разните му там скъпи измишльотини хич не ги гледай. Задължително им дай и хапчета за паразити, пак взимаш най-евтините. На тях си пише колко според килограмите.

 

Ако си сериозен като намерения, ще трябва и да ги ваксинираш... А там си е разход...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълъг и безсмислен спор ще се заформи на тема кучета и кокали...та ще гледам да съм кратък и да не подклаждам излишни страсти. А и както се убедих в неделя, колегата Цецо е голям пич, та го казвам без никаква нотка на заяждане и без "рогата" напред smile027 .

И аз давам на моя кокали, но само такива, чиито размер му позволяват само да си чеше зъбите на тях и нищо повече. Хрущялите са друга бира, те даже са полезни и гледам да му давам повече. Кучетата не са направени да се хранят с кокали, а и не са един вид боклукчийско кошче(това последното си е мое мнение). Някои казват, че е хубаво за аналните им жлези, но и ако ги храните с читава храна, която се смила добре от организма му, аналните жлези също няма как да се възпаляват и пълнят с гадости. А и в природата няма да видиш хищник, който изяжда плячката си с кокалите, нали? А и ми стигат многото случаи на които съм се нагледал в "Байвет" на кучета с перфорирани черва или стомаси от кокали, при това дворни кучета, за да не давам на моя такива неща.

 

Относно "на село" как е - имах едни съседи във Варна, които си хранеха кучето(при това породисто - ротвайлер) с колбаси с изтекъл срок на годност, взимани от разни складове за без пари. А въпросните колбаси се поднасяха на животинката дълбоко замразени, директно от фризера. И така, това куче живя години наред. Ама не значи, че е било правилно хранено. smile049

 

П.П. Редактирал мнението, докато съм писал моето. ;) А по анимациите също съм виждал и куче със сурова пържола, дали ще дадеш сурово месо на твоето куче? :-k smile001

 

От куче до куче има Огромна разлика! Също така от кост до кост. Препорачително е да се избагват кухите кости тоест пилешките изобщо или поне до една година и пак зависи от породата на кучето и от начина му на хранене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от кучкаря от когото си взех немската имах препоръка като си купувам гранули да гледам на състава на опаковката да има около 30% протеини

евтините гранули имат към 15%, а по-качествените имат по 30-32%

моето го хранех с Маестро Енерджи - мисля че бяхя към 28 % протеини

сега наблягам на попари, на гранулите нещо им се мръщи, докато попарата я унищожава за 3 минути

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето го и Мечо - нашата гордост

сега е на 2.5 години, ако някой търси мъжкар за разплод да свирка, до сега не съм го пускал на женска, но мисля че е достатъчно голям

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-3007-138453354477_thumb.jpgЕй го и моя шантав шотландски инат! Вече е почти на 3 години и активно му търсим женска, но за съжаление вече не са толкова "модерна" порода и няма...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
  • 4 седмици по-късно...

имах пудел ама бащата го изгуби една сутрин а целото ми детство мина с проклетия пудел...беше ми като по-малък космат брат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moя котарак така и не се научи да гледа телевизия, само знае да пуска от дистанционното и да се скрие някъде :

 

026415961.jpg?r=0

 

На хората котките пък дори са съпричастни с гледаното smile091 :

 

http://www.youtube.com/watch?v=6z1UIonB ... re=related

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ги мойте хубостници. Довечера, ако се сетя де, ще добавя и заека smile021

post-203-138453366853_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Ние имаме от скоро малък Йорки/ почти е куче...хахахахахха/, но се замисляме и за папагал. Някой гледал ли е хвъркато, какви са особеностите-продължителност на живот, режим на хранене, клетка, дали ще се спогажда с кучето и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За папагала важи максимата колкото по скъп толкова по добре и по интересен и по социален. За спогаждането не вярвам да имаш проблеми. За хранене е различно в зависимост какъв смяташ да взимаш. Долу горе от 1000лв нагоре ще имаш един страхотен другар в къщи. Много е важно да е излюпен тук в БГ и да е хранен ръчно от хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това беше нашия Бруно (почина преди 2 год.) - тук вече е на 15 годинки, за разлика от куклата до него - щерка ми на 1

post-10817-138453379529_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Привет!

Записвам се с първи пост в една от любимите ми теми :)

Ето ги моите бандити: Блеки и Аби.

48662578.th.jpg

80425493.th.jpg

29563296.th.jpg

59627452.th.jpg

Черничкото си го осинових от приют, а на беличкото майка му е била натирена на улицата и прибрана от мои близки. Месец след като я прибират, се раждат 2 бебета - едното от които е Аби. В момента Блекича си е при мен, а беличкото прави компания на майка ми. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле чак сега забелязвам темата :evil:

Хайде и аз да се похваля с "най-малкия"

Кученцето ни се казва Тини, порода самоед, вече е на 2 години и е 28 кг

Когато го вземе беше на 3 месеца

44798_146365008728505_1250579_n.jpg

Борехме се много за кърпата

60348_149616291736710_3207723_n.jpg

После се обичахме

66208_158755787489427_6507508_n.jpg

Героите се уморяваха и заспиваха

44798_146365002061839_7484496_n.jpg

Сега вече сме доста по големи

Гледаме телевизия заедно

189730_199371736761165_7744121_n.jpg

Ходим на разходки всеки ден

281995_255263444499233_140611_n.jpg

Продължаваме да се обичаме

311873_278746848823653_1070918025_n.jpg

Той продължава да спи така, но вече заема целия ни коридор

281805_255264927832418_7190964_n.jpg

Най-много се дразни като стоя в форума

284120_255268461165398_5674959_n.jpg

Така отпразнувахме 2 рия си рожден ден

484027_440040586027611_304134770_n.jpg

428944_440040649360938_1169475337_n.jpg

548374_440041226027547_1843571417_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.