Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Запитване за разход SKODA OCTAVIA 1.6


opalq_7

Recommended Posts

Аз съм с такъв двигател 1.6 101к.с. Разхода градско(София) ми е 10,2-10,5\100, а извънградско 6\100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами зависи, аз съм с този двигател и 10 не ми мърдат градско.

но напоследък си налагам воля да смъквам разхода (въртя се около 9.5) и засега рекорда ми е 8.3 но карах като погребален агент :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6 - 102 к.с.

при преднато зареждане свалих разхода от 9.8 на 8.6 л./100 - само градско

просто си поставих за цел нормално каране, но не и да преча на останалите участници в движението...

 

Друго ми направи впечатление - масово хората карат спокойно...почти ни виждам издувания, резки изпреварнания....

Хм..може и пък да си внушавам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Октавия(1.6, 101к.с.) дава 9.5 - 10.5 градско и средно около 7 извънградско.

 

Трябва да отбележа, че съм свалял разхода до 6.0 - 6.2 извънградско при мнооооого спокойно каране.

 

Зареждам 99% на ОМВ - супер 95, от време на време сипвам 95 карера и това оказва влияние на разхода(надолу :!: ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 1,6 /101hp/ градско стигам до 10-10,5 газ , извънградско 6,7-6,9/100.Колата е с газов инжекцион , естествено тези резултати са при стриктно спазване на позволената скорост - дори на магистрала карам с около 120км/h. За това в кой град е - в Пловдив , но дори и в София разхода не се промени много като спазвах ограниченията.

Незнам дали е много или малко , но аз съм доволен от този разход като се има предвид , че колата е на газ все пак. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго ми направи впечатление - масово хората карат спокойно...почти ни виждам издувания, резки изпреварнания....

Хм..може и пък да си внушавам ;)

 

При тия цени на гориватамераклиите за такива изцепки е нормалко да намалеят драстично.

От тук http://avtomarket.ru/catalog/Skoda/Octavia/?class=1 може да видиш "каталожните" данни за този автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте, аз от скоро карам Октавия и съм удивен от разхода - градско 8,8 - 10,8 (в зависимост от трафика), извънградско 5,2 (празна) - 5,6 (пълна и климатик) - естествено тези данни са получени със скорост максимално надвишаваща 20 км/ч допустимата. Много съм доволен. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сте тръгнали да питате - как е разхода на 2 литровките (115 коня). Трябва вече да подменя старото магаре, а нещо все повече печката избледнява като цел с тия цени на нафтата, та се оглеждам за бензиновите мотори на О1.

 

По принцип аз съм отколешен фен на газифицирането. Най ме влече 1.8Т (20V) ама те са много редки нещо, особенно след 2002 година в комби изпълнение. Атмосферка 1.8 (20V) май в О1 не се среща въобще. 1.6 ми идва слабичък. Та гледам и 2.0.

 

Обаче ми изглежда нещо морално остаряла концепция. Сравнявах атмосферка 1.8 (20V) и 2.0 върху Ауди А4 - и определено по-малкия мотор ме остави с по - добри усещания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сте тръгнали да питате - как е разхода на 2 литровките (115 коня). Трябва вече да подменя старото магаре, а нещо все повече печката избледнява като цел с тия цени на нафтата, та се оглеждам за бензиновите мотори на О1.

 

.

 

По мои наблюдения градско не ти мърдат 12-13л на 100... Иначе динамика доста добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сте тръгнали да питате - как е разхода на 2 литровките (115 коня). Трябва вече да подменя старото магаре, а нещо все повече печката избледнява като цел с тия цени на нафтата, та се оглеждам за бензиновите мотори на О1.

 

.

 

По мои наблюдения градско не ти мърдат 12-13л на 100... Иначе динамика доста добра.

 

 

За съжаление колегата Favorit е прав. На мен точно в този диапазон ми е разохода в града. Извън обаче е доста добре 6,5 - 7 л/100, при това с доста прилично каране. Може би е възможно да слезе около 6 с "бабешко" каране, ама нямам нерви за това с тази кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.