Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да се оплача...или как КАТ може да ти вгорчи живота...


Galliard33

Recommended Posts

Дойде време да ви се оплача от родния КАТ. Ето и конкретната случка:

 

Дълго време търсим и избираме кола за баща ми...Накрая намираме слънчева Октавия Тур, докарана от чехия в БГ и даже регистрирана...отиваме, гледаме я,харесваме я, след няколко дни я плащаме и си я докарваме в София...караме я в понеделник в софийския КАТ и там, аха да й боднат номерата и някъв "експерт", от тия на канала, вика "аа, тука май има интервенция"...Ква интервенция, бе пич? Ами тука май някой е пипал по номера на шасито...оттам я вкараха на някъв рентген - оня от рентгена вика "Не виждам друг номер отдолу, не мога нито да потвърдя, нито да отрека има ли интервенция.." Оттам пиши обяснения, арестуваха колата...и сега чакаме някаква експертиза да кажат има ли, няма ли интервенция. Май са пуснали и справка в Интерпол дали се води нещо на тази кола...

 

Е добре де, мисля си, ако има съмнения за интервенция, онзи, който е бил на канала в КАТ (Ловеч), при първата регистрация, какво е гледал? Не може единия катаджия, този в София, да вика има проблем, другия да вика чиста е колата...Дори не ме интересува кой е виновен, мен ме интересува колата в случая и се чувствам подведен от КАТ, тъй като те са гледали колата и са удостоверили, че всичко е наред...

 

Е това е, оплаках ви се! Ако някой има идеи какво може да се прави оттук нататък - моля, нека сподели! В момента колата е някъде със залепени врати, с онези грозните хартиени лепенки с лепило, подпис и печат... :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо, много лошо. Не си първия, вероятно няма да си и последния :-k

 

В тоя ред на мисли, някой с правна подготовка може ли да каже - факта, че кола е с пренабивани номера, прави ли я незаконна? Няма ли законов случай в, който номерата да са сменяни? Говорим за случай в, който в талона са актуалните "нови" номера. Според мен проблем би имало, ако от Интерпол излезе, че е крадена. Но ако няма такива данни - какво от това, че номера е пренабит в Чехия, при положение, че в талона са актуални?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей за т'ва пари се броят когато видиш в талона ,че пише твоето име !

Отсега нататък да го знаеш :!: Много ще ми е чудно ,ако колата е изрядна (дай боже smile126 ) онез тиквеници какви извинения ще ти поднесът за създаденото неудобство.И другото ми е интересно! Таз експертиза за която говориш в какъв срок трябва да стане???

Като ги знам кви копелдаци долни са в кат,няма да се очудя ,ако ти я държат запечатена и една година. :evil:

Във Врачанския кат смея да твърдя ,че тези които правят сверка на номерата са абсолютни НЕКАДЪРНИЦИ! Пенсионери с по два чифта очила,които знаят единствено де се намират номерата на съветските возила . :lol: Ако си с по нова кола -тежко ти! Една женица с хюндай -джип я разплакаха направо.Караха я да оди да си мие колата и два часа гледаха под капака и светеха с некъв импровизиран фенер,а в последствие се оказа, че номера на шасито се намира на десния праг.

 

 

Пожелавам ти успех колега. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ги знам кви копелдаци долни са в кат,няма да се очудя ,ако ти я държат запечатена и една година. :evil:

Във Врачанския кат смея да твърдя ,че тези които правят сверка на номерата са абсолютни НЕКАДЪРНИЦИ! Пенсионери с по два чифта очила,които знаят единствено де се намират номерата на съветските возила . :lol: Ако си с по нова кола -тежко ти! Е smile159

Не че нещо, ама тея дето правят експертизите (сферките на номерата) не са катаджии.

Във Врачанския КАТ може и да са некадърници, ама на други места не са. И има един раздел от науката за веществените доказателства дет се нарича трасология и точно за нея са нужни не само два чифта очила, ами и микроскопи. Рентгените и ултразвуковите дефектоскопи също са препоръчителни. А пък и без тях пипана кола се хваща от професионалисти със сигурност.

Е добре де, мисля си, ако има съмнения за интервенция, онзи, който е бил на канала в КАТ (Ловеч), при първата регистрация, какво е гледал? Не може единия катаджия, този в София, да вика има проблем, другия да вика чиста е колата...Дори не ме интересува кой е виновен, мен ме интересува колата в случая и се чувствам подведен от КАТ, тъй като те са гледали колата и са удостоверили, че всичко е наред...

А трябва да те интересува. Ако експертите в Ловеч са същите като във Враца може и да не са хванали евентуалната интервенция. Ако пък наистина колата е минала някъде и сега открият, че е пипана що не си зададеш въпроса - срещу какво не е хваната първия път.

И отговорност трябва да се търси. Не от КАТ или съответния представител на държавата, ами от конкретното човече дето не си е свършило работата поради бездействие или некопетентност. Иначе няма да стигнем "хамериканците"!

Преди години подправяни автомобили минаваха през съда, собствениците им се обявяваха за добросъвестни купувачи и КАТ им ги регистрираше. Сега има май някаква промяна но не съм се интересувал.

Тоя бизнес с пренабитите рами на автомобили е доста печаливш, пък и научихме европейците да си продават колите и след седмица да ги обявяват за крадени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно не е задължително номера да е пренабиван за да се води нестандартен ( или нещо подобно ) ... достатъчно е майстора дето сменя седалката (примерно) да си изпусне гедорето и да изкриви някъде ламарината , където са набити цифрите и това да бъде забелязано от съответния проверяващ за да се стартира таз процедура , но в малките градове вниманието не е насочено в дребните детайли , защото всички са приятели или роднини ... бил съм свидетел как се подменя талон заради сбъркан номер на купето без колата да влиза на канала (Made in BG) smile049

 

Косйо , стискам палци да се размине всичко бързо и безболезнено .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съчувствието!

Адвокати съм намерил един куп - ще се съдим до дупка с когото трябва. Но за да се разбере с кого - първо трябва да излезе прословутата експертиза. Трасологична ли е, с дефектоскоп ли ще я правят - не ме интересува. Важното е да стане в някакъв обозрим срок! И понеже няма официално дефиниран такъв се надявам на провидението, малко късмет и някой кадърен и евентуално работлив експерт/служител!

 

Аз до момента не вярвам да са пипани номерата. Вярвам, че някой е искал да си запише бройка в дневника на "проверени с рентгена". Естествено това не им прави чест - да се бъзикат с нормални хора и да ги вкарват в някви филми за няма нищо.

 

Но има и една друга интересна случка от същия ден: Някакъв човек си пътувал с служебния лекотоварен форд, купен втора ръка от мото-пфое, лизингов, из Италия...И не щеш ли ОП! 2-3 коли на полицията лееко го обграждат и съответно спират...И какво му казват: Ами събирай си багажа и си заминавай за БГ - тази кола е крадена в Италия и ние ще я задържим до изясняване на случая...И човека се връща в БГ и тръгва да събира документи, че колата е негова ;-) Така му казали италианците...Пък той им показал талони, застраховки, както си му е реда, ама те: Не, та не!

 

Изводът е, че дори от официален представител на съответната марка да вземеш някаква кола втора ръка, пък била тя и лизингова - може да се получат инфекции...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.