Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Несгъваем - сгъваем ключ - Octavia 2 facelift Classic.


shaft

Recommended Posts

Здравейте,

 

Както обещах, пускам темата за сгъваемия ключ. Бях го пооставил на заден план, поради редица неща, които се случиха, но сега изработката му ми беше подарък от любимата, за рождения ми ден днес :)

 

Събота ходих до Перник, за да ми го нареже Юли (изключително печен и коректен човек - има негова тема във форума тук). Трябваше да ми смени заготовката, защото един софийски "ключар" ми прецака оригиналната, която дойде с ключа (не успя да го нареже, защото много дълбоко пусна канала от самото начало и ключа не влизаше въобще...). Юли се опита да ми пригоди заготовка от новите аудита, че да съм по-"фйешън" (по-красиво стоеше на ключа...). Притесненията му бяха, че ще дойде къса за стартера, без да го поглежда сам си каза, че ще дойде къса, но му се искаше да пробваме и ми наряза една късичка. Отидох, пробвах на вратата - влезе като "нож в масло", което ме очуди колко точна ръка има (само оригиналния с колата влиза така)! Опитах на стартера, но беше прав :) Не влиза докрай, защото има гърловина и следствие на това няма начин да се завърти стартера, но няма значение, направи ми още една от по-дългите, като я свали от сгъваем ключ за ауди.

 

Отидох, тествах - останах много доволен! Сглоби ми ключа, казах му, че не ми трябва дистанционното да го слага в кутията, че ще го карам така... Но аз имам проблем с дразненето - ако нещо не ми харесва и все гледам да го оправя така, че да ми хареса... Та още същата вечер се хванах и сам го имплантирах в ключа. Платката е от MetaSystem алармата ми, а дистанционното ми беше такова:

meta-hpa-remote2.jpg

 

Поради проблемната дължина на платката, бутончетата са поставени твърде близко един до друг, реших да направя бутона за отключване/заключване/вдигане на прозорците при задържане да работи, а другият за изключване/включване на обемните датчици и паник алармата да го прежаля (така и така никога не го ползвам). Така и направих, завъртях платката така, че да пасне на пъпчицата на бутона на ключа, за да ми натиска бутона на платката. Имам силиконов пистолет (топъл силикон) и с него взех и налях достатъчно количество върху платката, като я придържах, за да не мърда от положението, което ми трябва. Трябваше да излея доста силикон, за да се напълни гнездодо/леглото, защото отгоре счупих крачетата за фабричната батерия (мислех, да го използвам като "подпирачка", да не би да се отлепи силикона при по-силен натиск на бутона, но не стана и ги счупих) - опираше в батерията на дистанционното и не се затваряше плътно ключа...

 

На повечето ключове виждам, че емблемките се изтъркват и стават грозновати. Затова реших да си направя и покритие, което да предпазва емлбемката. Взех прозрачно тиксо и го облепих. Изрязах стърчащите гадости по ръба на емблемката с макетно ножче и стана прекрасно, дори не си личи.

 

Както и да е, за сега имам сгъваем ключ - голяма радост - с имплантирано дистанционно и съм страшно доволен.

Страшно много благодарности на Юли, който ми направи ключа един път и си поприказвахме дълго и приятно!

 

Приблизително така изглеждаше старият ключ, но без бутони по него (на снимката виждам, че има кръгло бутонче):

140.jpg

 

Поздрави

 

ПП: Прикачам файловете във форума, защото още не ми работи сървъра, а по чужди сайтове не ми се качват. Коментари към снимките.

post-5293-138453292051_thumb.jpg

post-5293-138453292063_thumb.jpg

post-5293-138453292068_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, много добре се е получило!

Можеш ли да споделиш колко ти излезе?И ако не ти е проблем да премериш какво е разстоянието (горе-долу) между бутоните?Ако ти е по-лесно ми кажи колко ти е разстоянието на оригиналното дистанционно и дали на сгъваемия ключ е по-малко или по-голямо.Моето дистанционно и аларма са други и няма как да не използвам и двата бутона...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Кутийката за ключето ми я прати едно приятелче от Англия (key_service -- това му е магазина в ebay). Бях му искал да е с три бутона, какъвто си е за октавия 2, но после на живо разглеждах такъв с багажник бутон на него - не ми хареса хич и реших да си взема двойка, че без това няма да работи с багажника, пък и е по-стилен... Казах му, че искам да ми го смени с два бутона и той ми го прати. Дойде за два-три дни. Като пари от мен - доставка - 3лв с Royal Mail (Economy delivery).

 

Размери: 3см точно ми е платката на дистанционното, а в ключа мястото, което можеш да използваш е 3.5см, т.е. платката се движи свободно и мърда, а на широчина е 1.8см и ключа е 3.0см. :) Принципно има две крачета, които ти държат оригиналната платка. На едното краче я подпрях и бутона отдолу ми пасва точно на първия бутон. А другия бутон е чак след като свърши платката :) Така, че разстоянието на бутоните в ключа е около 2.7см. :) За на никъде е двойка да го правиш да работят и двата. Тройка сигурно ще стане. За цени за нарязване и заготовка нова - питай Юли, аз не ги знам. Актуални цени от него ще получиш.

 

Поздрави

 

PS: viewtopic.php?f=43&t=22580&p=252757 тема от форума, има много ключета на склад и работи бързо и качествено... Не правя реклама, просто казвам къде съм бил доволен и съм си свършил работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,Юли е страшно точен човек smile035

Никога невръща назад \:D/

smile126

Ето я и моята темичка за Юли:

 

 

 

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=8&t=22563 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.