Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моля, дайте съвет за избор на застраховател


tarmacfrenzy

Recommended Posts

Колеги, някой може ли да препоръча застраховател.

 

Имам КАСКО и ГО към Булстрад и ми правят адски много проблеми. За някакви драскотини се разкарвам до МВР и губя време с КАТ.

 

МВР докато се съгласят да направят нещо, пак нерви и те гледат все едно че си им изял обяда! :smt0344 А плащам данъци и то не малко.

 

Някой може ли да каже нещо за Алианц България?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм в ЛевИнс, и сегашната, и предната кола каско и гражданска при тях. Братовчеда също - при него са доста автомобили, включително и товарни, на фирмата. Никога никакви проблеми не са създавали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм в Алианц от 10г. и не съм имал проблеми никога за нищо. За всички останали застрахователи съм чувал приятели и познати да се оплакват, за Алианц не съм чул такова нещо. Ако някой тук е имал проблеми с Алианц нека сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм в ДЗИ от години и досега никога не съм имал проблеми при завеждане на дребни щети придобити на паркинг или по моя вина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Алианц. :smt017 Много бързо се завеждат щети при тях - без много обяснения и оглушки... След това остава чакането в ЕТ да свършат работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам повечето от колегите са с нови коли - не би трябвало да имате НИКАКВИ проблеми с който и да е застраховател, при положение че колите са ви до около 3-4 г. При такава кола изплащането на обещетението би трябвало да става в официален сервиз на марката автомобил, безкасово! Не че е невъзможно да имате проблем с българските застрахователи де, но не би трябвало! :) Относно Булстрад - в момента им предстой свикване на общо събрание на акционерите, на което трябва да се вземе решение как и по какъв начин ще се покрие финансова загуба за миналата година в размер на над 20 млн. лева, така че сами може да си направите изводи за стабилността на компанията и отношението й към изплащането на каквито и да било обещетение по имуществено застраховане!

 

Моя съвет е да си търсите правата пред застрахователите при всяка своеволност от тяхна страна и да не оставяте нещата в тяхна ползва, като за тази цел използвайте добър застрахователен брокер, който безплатно върши тази услуга и има доказан ефект от процедурата!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за ДЗИ :smt017
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то и аз съм доволен от Алианц за 3-те години на лизинг, ама другия месец трябва да си правя и го и каско и мисля да избера най- изгодното като цена предложение. В нета има някакви цени за го и каско, но цената която ДЗИ примерно дава е много висока за 2008 г. 140кс. Ще видя какво ще ми предложат Алианц, ДЗИ, Армеец и Бг. имоти, като има голяма вероятност да избера Български имоти. 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Днес бях сюрпризиран от Алианц...

Тази година се наложи да оправим 4-и не много големи щети щети.

Днес ми казаха, че трябва да доплатя още 300лв към каското за следващата година, заради това че съм ползвал услугите им ?!?Ми нали аз им плащам за да им ползвам услугите точно?Още по-смешно беше като ми казаха, че ремонта струвал 900 ЕВРО!Да ми бяха сменили пострадалите панели с нови, щях да разбера, ама за тенекеджийски услуги 1800 лв нещо много ми се струва!Сега ще ходя да си изкарам за три удара от камъчета, че имам още месец към тях, та да знам че е имало за какво да им плащам последните две години.

 

Иначе днес си направих към Армеец - по-ниска такса и колата ми я оцениха на повече отколкото Алианц.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях сюрпризиран от Алианц...

Тази година се наложи да оправим 4-и не много големи щети щети.

Днес ми казаха, че трябва да доплатя още 300лв към каското за следващата година, заради това че съм ползвал услугите им ?!?Ми нали аз им плащам за да им ползвам услугите точно?Още по-смешно беше като ми казаха, че ремонта струвал 900 ЕВРО!Да ми бяха сменили пострадалите панели с нови, щях да разбера, ама за тенекеджийски услуги 1800 лв нещо много ми се струва!Сега ще ходя да си изкарам за три удара от камъчета, че имам още месец към тях, та да знам че е имало за какво да им плащам последните две години.

 

Иначе днес си направих към Армеец - по-ниска такса и колата ми я оцениха на повече отколкото Алианц.

 

И на мен така ме сюрпризираха за октавията в алианц и после и аз като теб в армеец. И при едните и при другите колата се ремонтира в ЕТ, ама само така си мислим, за тенекеджийски услуги ЕТ използват външни сервизи и съответно качеството не е много добро, да не кажа лошо. Един пример - боядисан заден калник, след 1 год. боята се отлюпва и отдолу изненада - ръжда (не коментирам, че бяха боядисали върху предпазната лепенка), отивам за рекламация, а те ходи заведи щета при застрахователя и ние ще го оправим.

Тъй че който и да избереш ако се ремонтира в ЕТ май е все едно.

Алианц отскоро имат нова система за завеждане на щети и сега са малко по гъвкави и с по малко въпроси от сорта на кое, как, кога, защо.

В армеец също питат, но досега не сме имали проблеми с тях, за каквато щета сме отишли всичко са ни признали.

Това което ме подразни в алианц преди беше, че описват само това което е видимо с просто око, останалото като се отиде в сервиза и като се види се вика техен представител и се почва това е деформирано - хубаво е да се смени (ЕТ), а неможе ли да се отремнтира (Алианц) по евтино е, и естествено се ремонтира защото застраховатея не одобрява щета, също понякога въпроса отива в посока - това дали е станало на този инцидент или е от по-преди. Отделно, че невинаги информират клиента какво точно се случва.

 

Имам и още оплаквания от алианц/ЕТ, но стига за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях сюрпризиран от Алианц...

Тази година се наложи да оправим 4-и не много големи щети щети.

...Още по-смешно беше като ми казаха, че ремонта струвал 900 ЕВРО!Да ми бяха сменили пострадалите панели с нови, щях да разбера, ама за тенекеджийски услуги 1800 лв нещо много ми се струва!

 

Съвсем не по темата за избор на застраховател, но бояджиите на ЕТ(подизпълнители, разбира се) взимат по 400-450лв. на детайл само за бояджийската работа. Ако има и тенекиджийство, то е отделно от тази цена. Та, не се чуди, че 4 детайла са излезли около 1800лв. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях сюрпризиран от Алианц...

Тази година се наложи да оправим 4-и не много големи щети щети.

...Още по-смешно беше като ми казаха, че ремонта струвал 900 ЕВРО!Да ми бяха сменили пострадалите панели с нови, щях да разбера, ама за тенекеджийски услуги 1800 лв нещо много ми се струва!

 

Съвсем не по темата за избор на застраховател, но бояджиите на ЕТ(подизпълнители, разбира се) взимат по 400-450лв. на детайл само за бояджийската работа. Ако има и тенекиджийство, то е отделно от тази цена. Та, не се чуди, че 4 детайла са излезли около 1800лв. smile049

 

какво се чудим - пералнята работи на пълни обороти, мислех че нормално е около 70 - 150 на детайл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.