Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Включихте ли се в почистването?


felicialx

Recommended Posts

Естественно токущо и аз се прибрах, малко заобеколих покрай ЕТ ама това е друга история.

П.С. Минах през цяла София на пряко от Надежда до Герена, но ми направи впечатление, че нямаше много желаещи чистачи по улиците, около блокове, градинки и т.н.

П.С.С. Сега мисля да отскоча до Кремиковския манастир, с няколко чувала хем, ще се разходя малко хем боклук ще събера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се включих в чистенето. Доста боклук се събра от околоблоковото пространство, рязахме клони със съседите и тн.

От нашия блок участващите бяха около 10 процента от живущите може би (въпреки бележка за задължително мероприятие от УС на блока), като пак е доста в сравнение с други кооперации, които гледах.

 

Такова чистене обаче не трябва да се прави кампанийно а да стане практика всеки един или два месеца - всеки от входовете да си има гребла/лопати/метли чували и при наличието на 5-6 дейни участници за 3-4 часа всичко ще свети.

Както и народа да спре да си хрърля боклуците през прозорците, колите и където им падне.

 

Доста утопично звучи, но това е единия от начините ....

 

Другия е да почнем масово да си плащаме данъците и да не крием пари от държавата и да се образува силно гражданско общество което да контролира и изисква отчетност какво се прави ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наблюдението ми от южния пак е, че всичко е изблизано, около реката където имаше довлечени от течението всевъзможни боклуци и гледката беше ужасна се бяха разпръснали много хора и "лазейки" вадеха загнездените боклуци, всички алей и тревни площи също са идеално почистени, има купища дребни клони и шума събрани с гребла а битовите отпадъци са натрупани на камари в чували и периодично минаваха 2 буса за да ги събират. В момента гледката в парка радва окото.

Сега остава надеждата, че чистотата ще се запази за дълго, но това вече зависи от културата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то града хубаво, ама по пътищата какво ще правим. Крайпътните места за спиране са пълни с боклуци. Който спре си хвърля боклука директно. То вярно че няма кошчета за отпадъци и няма кой да ги празни после. И там има нужда от почистване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

 

Аз и съпругата ми имаме търговски обект в София и за него плащаме 1800 лв данък смет и 570 лв данък сгради, това са сумите за 2011. За тези парички човек би си помислил, че институциите, отговорни за почистването на града, ще се постараят да поддържат София чиста, защото ние не сме единствени, които плащаме, предполагам че 99% от жителите на София също дават пари за данък смет. И какво се получава - не се чисти редовно, а се правят кампании, със лицата на бТВ примерно и със бат ви Бойко и Данчето Фандъкова в главните роли. А по време на кампаниите купона е пълен - хващат каките от Титан - на ви чували, ей ви адреси по райони, чистете - какво мислите правят каките - отиват и се люлеят на люлките, вместо да чистят. Викам си, я да ви щракна аз. Те пък ме видяха, от 100 метра и кусур, тренирано око на крадец все пак и веднага скочиха от люлките. Е, на едната снимка се вижда къде е изрусената особа.......А съм снимал от над 100 метра разстояние, с Олимпус SP-590UZ, който има оптично приближение 24.

 

022998194.jpg?r=0

 

022998191.jpg?r=0

 

Е? Това в деня на кампанията. Иначе, във всеки друг обикновен ден, ако искам да е изчистено пред заведението, излизам и хващам метлата. 20 метра лице на улица, тротоар широк към 2 метра. Не им е интересно пред нас на каките, не съм ги видял да метат там като хората от години. Щото каките си се люлеят..... А аз и жена ми плащаме. И не само ние. И излиза някой да ми каже: Да изчистим София. Хайде да я изчистим, искате ли. В ден, който духа вятър, толкова силен, че клати кола, тежаща тон и половина при скорост от 60 км. в час. В Младост, по Александър Малинов към 16:00 ч. имаше стотици свободно и весело прелитащи хартийки, пластмасови чашки, найлони и какво ли още не по двете платна на булеварда. Събран боклука някъде, мине клошара, разбута всичко, после вятъра доразнесе останалото и ето ви кампания за почистване на София....И излизат от бТВ да кажат - ние ще участваме. А оня муньо - Емил Чолаков, синоптика, що не го питахте - абе, Емо, на тоя вятър, ще има ли ефект от цялата работа.... Той че няма да се сети, да каже, че на тия дати ще има силен вятър и ще затрудни почистването, няма, и ето ви абсурдна ситуация. Да не говорим как се възприе идеята за почистването на много места, по собствените ми наблюдения, защото ми се наложи да пообиколя София днес - хората си изчистват дворовете, струпват всичко до кофите. Идват клошарите и разбутват събраното. Вятъра духва и...боклука пак е на улицата.....

 

Извинявайте за дългия и скучен пост, но ми писна да се правят идиотски кампании, вместо да се вършат нещата с предварително планиране, с мисъл и с уважение към хората, които си дават парите на институциите.

 

Бях забравил що е то Ленински съботник и Санитарен полу-ден. :D

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не. И аз след нощна смяна. Иначе ентусиасти имаше. Сега на нашата градинка тревните площи са сравнително чисти, защото всички найлонови пликчета са по дърветата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз немаше как да се включа,щото съм в Манчестър,ама като се върна ще почистя! smile049

П.П.Важното е ,че Бербо вкара днес и се почуствах горд от това, че съм българин насред Олд Трафорд! smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато не се промени манталитета на българина да цапа и изхвърля боклуци където му попадне-няма да има траен ефект от никакви кампании. Аз не се включих в почистването, щото риска в зелената площ до моя блок да ми падне някоя торба с боклук на главата е съвсем реален :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се включих с логистична подкрепа. Докарах един верижен трион при блока на родителите ми и smile021 клони сами почнаха да падат.

Иначе и аз не съм съгласен да се почиства при положение, че всеки си хвърля боклука където свари. Като им харесва на някои да живеят в кочина, да си живеят. Докато няма глоби, няма да има и ред. Като няма кош наблизо, боклука ще си го нося със себе си, докато намеря.

Абсурда вчера беше, че ако вчера ме бяха хванали как кастря клоните, сигурно мен щяха да ме глобят. Та какво почистване? След седмица, боклуците пак ще са завзели почистените места. Още вчера ми направи впечатление, как вятъра носеше торбички, които се събираха и изхвърляха за да стане това в последствие:

Идват клошарите и разбутват събраното. Вятъра духва и...боклука пак е на улицата.....

 

П.П.: За фотографа, изгубил е трейнинг в снимане на бързо изчезващи обекти. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идват клошарите и разбутват събраното. Вятъра духва и...боклука пак е на улицата.....

Следствие от почистването на София вчера - събраният боклук от съвестните граждани вчера все още отлежава около контейнерите в Люлин. Забелязва се и увеличено присъствие на каруци и помияри около кофите. А вятърът дуууха ли духа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както има един лаф "хубава работа, ама българска"

и ние изчистихме около блока, камиона дойде веднъж отнесе кофите и след това нищо. на вечерта кофите бяха трудно разпознаваеми, всичко беше около тях и вятъра вършеше чудна работа.

ако се правят подобни акции поне 4 пъти в годината, този път с по-голямо участие на общината с нейните ресурси, като нищо можем да се измъкнем поне от боклуците.

то е ясно че по хубави пътища никога няма да караме, поне да ни е чисто и приветливо.

 

аз съм много за

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се включих в почистването. С приятели от Сдружението почистихме около първата станция на "Княжевския лисфт", след това градинката на спирка "Шипка". А иначе аз от 2 седмици лека полека си чистя пространството пред нас. Чувствам се като иманяр. Определено мога да твърдя, че не изглежда много мръсно, но като започнах да чистя открих от пиле мляко :) Спирачни маркучи, части от телевизори, стар принтер, около 20 патрончета от водка, дрехи и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Чистих боклука на другите. Щото те няма да си го изчистят. Ама на мен не ми се живее в кенеф, та се налага да им чистя говната.... Другия вариант е да се хванем за гушите и да се изколим.... Щото са дебили неподлежащи на развитие.... smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

 

Аз и съпругата ми имаме търговски обект в София и за него плащаме 1800 лв данък смет и 570 лв данък сгради, това са сумите за 2011. За тези парички човек би си помислил, че институциите, отговорни за почистването на града, ще се постараят да поддържат София чиста, защото ние не сме единствени, които плащаме, предполагам че 99% от жителите на София също дават пари за данък смет. И какво се получава - не се чисти редовно, а се правят кампании, със лицата на бТВ примерно и със бат ви Бойко и Данчето Фандъкова в главните роли. А по време на кампаниите купона е пълен - хващат каките от Титан - на ви чували, ей ви адреси по райони, чистете - какво мислите правят каките - отиват и се люлеят на люлките, вместо да чистят. Викам си, я да ви щракна аз. Те пък ме видяха, от 100 метра и кусур, тренирано око на крадец все пак и веднага скочиха от люлките. Е, на едната снимка се вижда къде е изрусената особа.......А съм снимал от над 100 метра разстояние, с Олимпус SP-590UZ, който има оптично приближение 24.

 

022998194.jpg?r=0

 

022998191.jpg?r=0

 

Е? Това в деня на кампанията. Иначе, във всеки друг обикновен ден, ако искам да е изчистено пред заведението, излизам и хващам метлата. 20 метра лице на улица, тротоар широк към 2 метра. Не им е интересно пред нас на каките, не съм ги видял да метат там като хората от години. Щото каките си се люлеят..... А аз и жена ми плащаме. И не само ние. И излиза някой да ми каже: Да изчистим София. Хайде да я изчистим, искате ли. В ден, който духа вятър, толкова силен, че клати кола, тежаща тон и половина при скорост от 60 км. в час. В Младост, по Александър Малинов към 16:00 ч. имаше стотици свободно и весело прелитащи хартийки, пластмасови чашки, найлони и какво ли още не по двете платна на булеварда. Събран боклука някъде, мине клошара, разбута всичко, после вятъра доразнесе останалото и ето ви кампания за почистване на София....И излизат от бТВ да кажат - ние ще участваме. А оня муньо - Емил Чолаков, синоптика, що не го питахте - абе, Емо, на тоя вятър, ще има ли ефект от цялата работа.... Той че няма да се сети, да каже, че на тия дати ще има силен вятър и ще затрудни почистването, няма, и ето ви абсурдна ситуация. Да не говорим как се възприе идеята за почистването на много места, по собствените ми наблюдения, защото ми се наложи да пообиколя София днес - хората си изчистват дворовете, струпват всичко до кофите. Идват клошарите и разбутват събраното. Вятъра духва и...боклука пак е на улицата.....

 

Извинявайте за дългия и скучен пост, но ми писна да се правят идиотски кампании, вместо да се вършат нещата с предварително планиране, с мисъл и с уважение към хората, които си дават парите на институциите.

 

Бях забравил що е то Ленински съботник и Санитарен полу-ден. :D

 

Поздрави.

 

 

:smt017 абе хора за какво чистене говорите,не виждате ли ,че тез изроди ви се подиграват по-най изродския начин и ви казват :

плащайте луди пари и после си изчистете,ако искате да ви е чисто.

 

 

п.п.аз НИКОГА НЯМА да се включа в подобни кампаний ,защото си имам някакво достойнство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мите, споделям на 100% мнението ти. Аз също не бих седнал да чистя чужди боклуци, при условие, че не цапам, семейството ми не цапа, а общината ни прибира парите и ги дава на циганите и пак тънем и газим в боклук.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно да се включваме в почистването,А ДА НЕ ЦАПАМЕ!!!

Но и аз почиствам редовна около нас,защото сме близао до автобусната спирка и магазина ииии всички много ФАФЛИ ЯДЪТ :evil: :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги гледахте ли по новините какъв е резулата от почистването - вятъра е раздухал събраното на купчините , тъй като общината нямала достатъчно автомобилен ресурс да вдигне боклука, другото си стои на купчините което е по-тежко 3ти ден вече :)) Какъв ли смисъл има тая камапания? Да кажем че учи на дисциплина и чистота и това не е защото то хората дето се включиха в нея попринцип са дусциплинирани и обичат чистото :) А мангалите дето им се плаща за това си ползват свеетлоотразителните жилетки на фирмата към която са единствено за да пътуват безплатно по градския транспорт =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мангалите са най-малката беля.

Управата на сметосъбиращите фирми трябва да се линчува.

Циганите колко взимат не знам, ама Bugatti Veyron лесно не се купува :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.