Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Включихте ли се в почистването?


felicialx

Recommended Posts

Не е нужно да се включваме в почистването,А ДА НЕ ЦАПАМЕ!!!

Но и аз почиствам редовна около нас,защото сме близао до автобусната спирка и магазина ииии всички много ФАФЛИ ЯДЪТ :evil: :evil:

:smt017 Това е истината, но неприложимо у нас поради липсата у болшинството на елементарна култура.

Иначе аз доброволно не бих се включил в "Ленинския съботник", но ме задължиха служебно по линия на работодателя ми - Столична община и то да почиствам не моя, а чужд район.. ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да чистим ефекта ще е краткотраен, щото никой не пази. Който е живял в друга държава знае за какво става на въпрос, че там никой не смее да изхвърли нещо на пътя. :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да чистим ефекта ще е краткотраен, щото никой не пази. Който е живял в друга държава знае за какво става на въпрос, че там никой не смее да изхвърли нещо на пътя. :smt0344

 

 

в момента българия е като голям ОБОР за голямо наше съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ви чета мненията......

 

Едните цапат, щото никой не ги санкционира за това.

 

Другите не чистят, защото не са цапали.

 

Извода е, че ще продължаваме да живеем в КЕНЕФ! И шанс за подобрение - НЯМА! Защото и първите и вторите явно се чустват комфортно в КЕНЕФА!

 

Честно, първите са ми ясни - това просто са клинични ДЕБИЛИ. Вторите обаче отказвам да ги разбера.

 

Оправданието - "аз ще си седя спокойно в лайната, защото други са ги изсрали", не ми звучи като разумна приказка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Оправданието - "аз ще си седя спокойно в лайната, защото други са ги изсрали", не ми звучи като разумна приказка.

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Цецо75, къде видяхте, че някой е съгласен да стои в мръсотия, хайде да не ви цитирам думичката директно.... Мнението Ви във темата "Включихте ли се в почистването" е отчетено като абсолютно обидно по отношение на колегите, които нямат желание да чистят чужди боклуци по улиците и градинките на БГ, но от своя страна не си хвърлят остатъците извън кофите за смет. Факта, че разбирате мърлячите, но не разбирате хората, които плащат данъци и после отказват да излязат и да чистят нещо, което някой безотговорен и малообразован е изцапал, не Ви прави чест изобщо - всеки има собствено уважение, достойнство и право на избор и едва ли ще са много хората, които ще дадат пари на институция, за да им поддържа да им е чисто и после, след като взелата пари институция не поддържа чистота и не прилага система за контрол и санкциониране на цапащите и оставя събирането на сметта в ръцете на най-нечистоплътните, безсъвестни и мързеливи хора, а именно - циганите, платилите данък смет ще се почустват особено щастливи да си загубят времето, за да махнат боклуците на тези, които не им пука за нищо и сеят пликчета, фасове, хартийки, чашки и т.н. навсякъде, но не и в определените за това места. Нека циганите и всичко останали подобни на тях цапат, нека редовните и съвестни граждани плащат и нека общината събира пари, за да защитавате Вие кампанийни измишльотини и да обиждате колегите, които са с достатъчно разум и не се връзват на подобни смешки.

 

Вашата гледна точка ме удиви неимоверно - нека някой цапа, ама ние нека да излезем да почистим след него. А този дето цапа, какво - утре като мине и пак изцапа, ние пак да излезем да изчистим, така ли? И така докога? Всеки ще излезе и ще изчисти, където и ако е необходимо, при отделен случай, но за поддържането на чистотата на обществените места за това си има институции и хора, които не си вършат работата, както се видя, дори по време на шумно разгласявани кампании, а Вие сте седнал да упреквате хората, които не цапат, платили са си такса смет и са се отдали на по-смислени занимания в подобен момент. Браво, страхотен сте. smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо75,

пак много превъзбуден, бе?!

Какви са тия ДЕБИЛИ, какви са тия...лайна.....какви са тия повсеместни заключения??

 

Да не мислиш, че ходя да ги дърпам ония мързеливци, дето не слязоха да почистим?

Или смяташ, че трябва да ги превъзпитавам?

А не се ли сещаш, че точно тия мързеливци най-много цапат, а същите те са ония дето карат зимата с летни гуми,

дето закъсват или блъскат други участници в движението, на които ти си готов да легнеш под колата и да им я оправяш на пътя?!

Хм....май и ти не знаеш какво казваш и какво искаш !

 

Айде без такива обобщаващи заключения за всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Цецо 75- имам 3 декара лозя - копая ги сам с двмата ми родители и с дядото , отделно като много други българи се спуквам от пътуване и бачкане събота и неделя да си поддържам имота в провинцията и за да има качествена селскостопанска продукция - разбирай домати ,краставици и каквото се сетиш. Това в никой случай не ми излиза по-евтино отколкото да си ги купя в магазина, нито пък е леко като физическа работа. Когато правя ремонт на апаратмента извозвам многото строителен и друг отпадък на регламентираните места чрез сторителните фирми -като си заплащам за това, или сам. Един боклук не помня да съм хвърлил през джама на колата или пред блока или където и да било. Така че да съм мързелив- не мисля, да не ми дреме и да искам да живея както се изрази в лайна - също не мисля :) ама да плащаме данъци и да тънем в боклук - излизайки сами да го чистим - това хем ме дразни, хем не решава генерално проблема :) проблема си е в некачествения материал както се изрази един човек навремето - много наглеци дето крадат от парите за почистване и потъват в незнайни фирми, и такива комшии дето цапат и им викаш "добър ден" и овце дето ходят по тях да им чистят :) айде със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвах по остричък език, за да ви провокирам да помислите. Който ме разбрал - разбрал. Който не - здраве да е.

 

Вашата гледна точка ме удиви неимоверно - нека някой цапа, ама ние нека да излезем да почистим след него. А този дето цапа, какво - утре като мине и пак изцапа, ние пак да излезем да изчистим, така ли? И така докога?

 

Господине, по същата логика аз мога да ви попитам - Нека някой цапа, ама ние понеже не цапаме, няма да чистим, общинарите понеже са корумпирани са изяли парите за почистването - и те няма да изчистят, живеем си в мръсотията? И така до кога?

 

Незнам за вашата теза, ама мойта теза е реалността в България 2011 година. Разбирате ли ме? Живеем си в мръсотията. На мен това не ми е по вкуса. Мога да опитам да превъзпитам цапащите - пробвал съм не става. Мога да се оплача в общината - не става. Ако имате други идеи - давайте ги. Вие организирате хората, аз ще осигуря оръжието. Кръв да се лее. Ама и така не става.

 

Не съм искал да обиждам никого. Никъде не съм обвинявал някой, че го мързи или нещо от сорта. Ако някой се е засегнал - без извинения от моя страна. Явно говорим на различни езици.

 

Може пък аз да съм нещо сбъркан, знам ли... Почистих си кочинката, която другите мърлят редовно, известно време ще и се радвам, вероятно кратко. Явно не се съм в ред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Файда има ,ако се чисти редовно а не един път в годината.Друг е въпроса,че това е работа на общината а не на данъкоплатците! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно и спирам по тази тема - хубаво цецо "почистил си за 1 ден " - както е кампанията ;

В момента пред моя блок боклуците събрани в деня на почистването стоят на една ОГРОМНА купчина , найлоните отдавна са отново раздухани навред . След като не опират нещата до почистване от страна на общината а всичко зависело от нас хората - защо тогава уж е чистено а пък хич не е чисто, кое е по-красивото в резултат на кампанията....? Тези дето не цапат-пак не цапат, тези дето не цапат и чистят- пак чистят, а тези дето трябва да свършат баш работата и да вдигнат събрания боклук нехаят и казват че нямат ресурс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам отговор за това как да накараме институциите да си вършат работата, съжалявам. :( И пред моя блок си седят купчините.

 

Нямам отговор и за това как да накарам дебилите в блока да не цапат :(

 

Просто в БГ нищо не става по правилата. Такъв ни е манталитета, такъв ни е гена, такъв ни е начина на живот.

 

Ако имате работещ план обаче, давайте да се въоражаваме и да ги почваме.

 

До тогава, аз поне отказвам да се вписвам в общата обстановка. Поне до колкото ми позволяват силите и свободното време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така, четейки и дивейки се, както индианец се удивява на пишеща машина, пред очите ми изскочи следната картина. Съвестни-нецапащи-примерни-плащащи данъци хора заобикалят торбите с боклук, хвърлени от балкона на цапащите-и-мизерстващите и подтискат желанието си да живеят в малко по-чиста обстановка, но твърдо продължават да вярват, че някой ден безресурсните-сметосъбиращи-корумпирани-фирми-и-техните-работници-цигани ще почистят така, както заслужават едни добри данъкоплатци. А докато дойде този ден, интелигентните-здраво-мислещи-нецапащи-хора ще отказват да направят нещо, за да е една идея по-чисто пространството наоколо. Отказа им ще е непоклатим! Три пъти - УРА!

Пожелавам успех и здрави нерви докато настъпи деня на страшни съд и циганите почнат да чистят smile091

 

Аз си чистя тротоара чат-пат от боклуците, които всекидневно спиращите тюфлеци оставят, докато си завеждат щетите в Булстрад. Не чакам да ме агитират от бТВ. Чистя го и зимата, когато има сняг да не се пребие някой пред нас. И когато общината разкопа същия този тротоар за смяна на тръби и той пропадна...бе правен за наша сметка, въпреки молбите към общината и нейните обещания 3 поредни години. Въпреки че си плащам данъците и правя всичко останало, както си е редно и законно. Хората са го казали обаче - помогни си сам, за да ти помогне и Господ! Еми аз предпочитам да ми е чисто и ако не се случва по реда, които е нормален - вземам се в ръце и си действам, защото както Цецо75 е писал - има начини, пробвал съм, но...не става! Е, ако ги чакам да се задействат - децата ми някой ден може и да тичат на равен и чист тротоар, но до тогава, какво - да се зарина в мръсотия ли?

Тази кампания е ЕДИН път в годината, измислена от хора, които се чудят къде да изхарчат някой бюджетен лев, а не всеки ден, но виждам, че много хора приемат това почистване едва ли не като нещо, което се превръща в тяхно задължение. А стига де!

Ице - не се прави, ей! Ти си бетер мен и Цецо75 взети заедно! И точно за това - шапка ти свалям! :smt017

Понеже съм се нагледал на подобни болни въпроси в щатите, ето един пример. На много места, приветливо чистите магистрали в щатите /по разни снимки - едни хуууубави и чиииисти/ се чистят от...доброволци. Има си и специални програми от рода на "осивнови си магистрала" /става дума за няколко мили от дадено трасе разбира се/. А магистралите в тази страна са най-най, ама най-отвратителното и мръсно място в Америка ако не се почистят.

 

И малко Офтопик ако може. Искаме да ни е чисто, да имаме пътища и к'во ли не още, но като кажат, че вдигат данък сгради примерно...и пощуряхме, нали? Е, за да се започне от някъде, не мислите ли, че данъците ни са смешни направо? Да - отнесени като % от доходите изглеждат...ехеееее, но общественна тайна е, че всичко става с пари, а хубавите неща - с повече пари.

 

Такива ми ти работи, пичове! Нямам, какво да правя към 4 сутринта и ей на, драскам небивалици smile004

Наздраве! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо верно възбуда настана, настана, че и остана, и то заради една кампанийна глупост. Венци, Цецо, не разбрахте ли - всички ние чистим, всекидневно, пред домовете си, в домовете си, там където минава някой и си фърля фаса, чашката, хартийката от баничката, опаковката от кроасанчето или върха на сладоледа - чашката с недоизпитото кафе, гарнирана вътре с изпушения фас и салфетката, с която се е забърсал от кафенцето. Повечето от нецапащите обаче не излязоха да чистят кампанийно - просто защото беше кампанийно, в ден, когато духаше вятър и общинските чистачи се люляха на люлки, вместо да чистят и събират хартишки в парка, а днес, 5 дена след края на кампанията, все още боклука си седи до кофите, вънка пак духа, ама здраво духа, и боклука лети, на крилете на общинско-медийната-кампанийна простотия и непукизма на богаташите от фирмата за сметосъбиране. Ясно съм написал в първия си пост - излизам и чистя пред нас, не разчитам на никой. Не цапам, когато си разхождам кучетата, преди разходката съм заредил в джоба си 5 найлонови пликчета и поне три пакета салфетки, ако им се доходи на хайваните по голема нужда, което се случва почти винаги. А елате да ме видите като рина сняг - 40 квадрата тротоар + 40 квадрата лице на двор, от 7 до 9 сутринта и през деня, ако се наложи, също. Няма как да чистим всички нон-стоп, не сме професионални чистачи. Затова не сте прави да обвинявате колегите, които не са се вързали на неква недомислена кампания и са се заели с друго на този ден - те чистят постоянно, не кампанийно, бъдете сигурни в това.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно се присъединявам към мненията на РусенскоВарено, zloQQ и pow. Аз не си хвърлям боклуците на улицата и няма да чистя чуждите боклуци. Проблема с мърсотията ще се реши когато общините навсякъде въведат ред и започнат да санкционират нарушителите и да почистват редовно. Затова плащаме данъци, за да не се налага да влизаме в конфилкти с тези които си хврълят боклуците където им падне и да не ги чистим вместо тях. Днес боклуците, утре ще кажат и сами да си хващаме престъпниците и докъде ще стигнем така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, кампанийност казвате. Ох, аз ако съм кмет.... такива кампании всеки месец ще ви спретвам. При това с яки глоби за непочистилите... Както е и в нормалния свят де. Да не мислите, че в Виена, ако около дадена кооперация е кочина, общината ще иде да им почисти? Друг път - ще одрусат етажната собственост една яка глоба, а те вътре да си търсят тоя дето цапа и да се разправят с него както искат. Само дето там ако съседите решат, че не им се вписваш в общността (щото цапаш например), могат да те изритат от собствеността ти. Така трябва да е и в БГ, ама.... друг път.

 

Казвам ви го само, ако реша да ставам кмет, овреме да ме застреляте :)

 

Иначе незнам, защо толкова много хора се засегнаха от моя пост? Явно на никой не му е приятна кочината в, която живеем. Просто методите за справяне с проблема, явно са различни. Аз предлагам действащо, но доста неефективно и само временно решение. Вие какво предлагате - така и не разбрах. Плащам си данъците, звънял съм в инспектората, карам се с мърлячите, веднъж с един мангал и до насилие се стигна... ефекта е поразяващо никакъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, в много голяма заблуда си! Просто на запад, собственика на кооперацията е един и него ще го глобят. Да се оправя както си знае с наемателите. А там само да не влезеш в черен списък, че и при прасетата после няма да те пуснат. И ги страх хората и не смеят да сгазят лука. Но никъде го няма това по света да се глобява първия под ръка за нещо, което не е извършил. И да станеш кмет, може и 1000 глоби да ми напишеш и до една ще паднат в съда, нашия или онзи в Страсбург, просто защото не можеш да ме държиш отговорен, за нещо което не е моя собственост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице - разбрали сме те съвсем ясно! А и на всичкото отгоре се познаваме и точно за това ти свалям шапка...че си по-принципен и от двама ни на куп. Всички знаем къде е проблема и че не ни е по силите да го решим, както се случва в "белите страни". И за това правим, каквото можем - излизаме и си почистваме. Да не мислиш, че и аз не искам да дойде мангала и да почисти всичко вместо мен, общината да си оправи тротоара вместо, тея дето ходят в Булстрад да не ми спират пред гаража... Ти го правиш по-съвестно и от нас почистването и нецапането! Да си кажа, такива хора като теб са едно от малкото неща, които ме карат да се върна в БГ! И съм горд, че познавм мнооооого такива хора smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, толкоз хвалби накуп, изчервих се чак, мерси сърдечно, приятелю. smile126 Сааамо да ми се върнеш от УСА-то, ще съберем тайфата и ще спретнем едно купонче като миналогодишното и няма да дадем на жените да изчистят накрая след нас, сами ще си оправим бъркотията. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата pow съм го виждал нееднократно да чисти от сняг и да мете целия тротоар пред къщата си,което си е доста голяма площ,вярвайте ми!Така че напълно подкрепям мнението му по кампанията за почистването. smile126

 

Също и подкрепям колегите Цецо,zloQQ,както и колегата Русенско Варено. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.