Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

маслозаборника


kapxapoT

Recommended Posts

здравейте,карам шкода фелиция 1.3 и имам проблем с качването на масло поне така си мисля.когато е студено лампата на маслото присветва и като загрее свети постоянно до 2000 оборота после угасва.имали значение на как са поставени зъбните колела на малсената помпа,или просто хлабината м/у зъбите е вече прекалено голяма.благодаря предварително smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имат точки колелата,но няма значение както и да ги сложиш

проблема обаче,може и да не е от помпата,а осн и биелни лагери...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени първо марката масло и масления филтър , сложи нов датчик за маслото и ако не се оправи тогаз рови из мотора .

 

П.П. Да ме поправи Бат Сами ако бъркам , но си мисля , че за налягането на помпата е важно каква е хлабината над и под зъбните колела и ако има надрано по блока и по капака се шлайфа (ама така си мисля аз де)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

датчика е сменен,основни и биелни лагери също,на съчмата на помпата съм и подлагал шайба за по голямо съпротивление на прожината,днес даже и налях М10 Д и пак същото до 2000 оборота свети лампата от там нагоре гасне.четох че хлабината м/у зъбите на маслозаборника трябва да са до о.1 мм,не съм ги мерил но имам спомен че веднъж вече сменях зъбчатките,е вярно бяха втора употреба но все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.