Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с датчика след смяна на акумулатор


mishoo

Recommended Posts

Здравейте на всички !

 

Собственик съм на Шкода Октавия 1 2000 г. 2000 куб 115 к.с.. Бензин + газ. Смених си акумулатора, към 10 мин. беше без ток и като включих новия акумулатора запали без проблем. Но имам следния проблем – ABS свети жълто, а след 3-5 мин. Започна да свети и червено и да мига един кръг със два диска отстрани – мисля че това е датчика за спирачката. Цъщия датчик свети като дръпна ръчната спирачка (но не мига, сега мига).

 

A то май целия компютър не работи .. не показва моментния разход на горивото, седи си часовника както е като в изключено състояние. Преди да сменя акулмулатора като запаля часовника изчезва и показва моментния разход на гориво.

 

А то въобще - на този модел компютъра има ли работа с дозирането на горивота? Работи си нормално иначе, но да не се окаже че яде гориво (газ основно) като змей?

 

Та въпроса е – имам ли проблем, мога ли сам да го оправя и може ли да се размина от ходене до сервиза на Шкода, че сигурно ще ми кажат 50 лв. за добре дошъл ... В Сф живея.

 

Моля, ако някой се е сблъсквал с този проблем да помага! Ше бъда признателен, а може и да черпя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Намерих проблема ..една букса захранваща към акулмулатора не правеше контакт. Понеже не гледах като сменяха акулмулатора и не я видях, техника не я беше добре намушкал. Това е освен 2 те големи клеми ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.