Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем обороти


STUCI

Recommended Posts

Колеги помагаите,след почистване на дроселовата клапа,оборотите полудяха,не падат под 1200 и играят много до към 2000 светят лампите за изгорелите газове и ESP,а при спиране на светофар светва и тази на ASR оборотите тотално полудяват и не може да и се подаде газ.Чудя се дали аз нещо сам разбъзикал с тази клапа или е нещо друго.Преди да я почистя си работеше добре само от време на време се базикаха леко оборотите и светваха лампите на esp и за изгорелите газове,но след едно две паления гаснеха.Страх ме е че няямя да мога да я откарам до сервиза.... smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чистил съм си два пъти дроселовата клапа и не съм имал проблеми. Да не си я разкачал и давал на контакт?

Иначе е нормално, ако не може да поддържа обороти да светне EPC лампата. ASR свети защото двигателя е в авариен режим и не може да коригира педаването на гориво. Защо свети, вече ти трябва кабел за диагностика.

 

Edit: Сигурно си свалял капачката на маслото. Провери ръба на гуменото уплътнение и внимателно я завърти обратно на тръбата за наливане. Ако се стабилизира двигателя, въпреки светеща лампа на EPC, след два три старта и EPC-то трябва да изгасне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм давал на контакт въобще.Запалих я чак когато я сглобих,заработи добре и като я раздвижих почнаха проблемите с оборотите.А капачката я свалях само че на изгасен двигател.Дано издържи да отиде до сервиза.А сега съм и разкачил акумолатора дано изчисти малко от малко грешките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако капачката на маслото не е затворена добре точно това става с оборотите, подскачат нагоре надолу. Щом ASR не свети постоянно, значи само от време на време влиза в авариен режим. Лампата за EPC не означава точно, че двигателя е в авариен режим. Разкачането на акумулатора няма да ти помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като разкачих акумолатора за около 2 часа,запалих колата светеше само лампата за изгорелите газове,покарах я около 5 минути и на следващия старт нищо не светеше,оборотите се нормализираха и колата вевче втори ден работи много добре(да чукам на дърво).Благодаря за съветите smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.