Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Филтър за твърди частици ПДФ


B.Popaleksov

Recommended Posts

От няколко дни имам нова кола- Шкода СупърБ 2000 ТДИ 140к.с. 2007г.Надявам се да съм направил добър избор. Светна ми на таблото сигнализация за изгорелите газово (ДПФ филтъра) Някой премахвал ли е филтъра за твърди частици на Шкода Супърб? Колко струва удовоствието и в кой сервиз е правено? Ако има др. вариант ще бъда благодарен да го споделите..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светна ми на таблото сигнализация за изгорелите газово
атакааааа.....ми що не внимава като я купува

viewtopic.php?f=46&t=23042

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл и извинявай, но първо си оправи заглавието - филтЪр, ДПФ.

"коИ сервиз" не става - коЙ сервиз или коИ сервизИ!

В нашия Форум не се сещам някой да си е махал въпросния филтър. Виж в дизел форума или Google - доста информация има по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако светне само лампата - препоръчително е да се излезе извън града и да се кара поне 20-30 км на малко по-високи обороти. Така се повишава температурата и реално тези така наречени твърди частици изгарят.

Петък и аз правих същото. Само че при мен директно светнаха всички лампи и колата влезе в сервизен режим. Все едно карах кола 40-50к.с. - трудно изкарваше баирите из Русе. Днес в сервиза на VW казаха, че е изгорял някакъв датчик и от него е проблема. Освен това ще почистят филтъра за твърди частици (50-60лв) и колата ще е готова.

Ако не ти прави проблеми не виждам защо трябва да се маха този филтър (като изключим че спъва колата). Пробвай с този метод (който дори е описан в книжката за експлоатация на колата), ако не стане - в сервизите ги чистят и не би трябвало да имаш проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми пречи, че свети лампичката... интересно, че чета за проблеми като.. влизане в сервизен режим и т.н. при мен няма такъв проблем. Колата върви като бясна карам си я с 170 180 набира си има ряз... Искам да попитам къде трябва да се намира този филтър? Струва ми се че е правено нещо по ауспусите преправяно е нещо.. Дали пък не е махнат този филтър но да не е сменен софтуера и затова да свети на таблото. Изчистих грешката в сервиз но след 200 км пак светна.. Колега защо не се замислих и не внимавах аз видях още при покупката че свети тази сигнализация.. Човека който ми продаде колата беше на зор и най- скъпия ремонт не може да ми стъпи на нормалната цена за този автомобил.. Закарах го в сервиз, след диагностиката ми излезе: 2 свещи сигнализация за изгорелите газове (и аз предположих че е филтъра ПДФ) и ми показа ниски стойности на дебитомера но не го показа като грешка( техника ми обясни че може да е от подмъкнат маркуч).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.