Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Fabia 1.9 SDI


zzasd

Recommended Posts

Привет на всички! От няколко дена търся автомобил и едно от предложенията е Skoda Fabia 1.9 SDI

Дата на производство април 2001 г.

Тип двигател Дизелов

Мощност 64 к.с.

Скоростна кутия Ръчна

Категория Хечбек

Пробег 132000 км

• 4(5) Врати

• ABS

• Airbag

• Аларма

• Ел. Огледала

• Ел. Стъкла

• Имобилайзер

• Лизинг

• Нов внос

• Серво управление

• Стерео уредба

• Халогенни фарове

 

Моля ви дайте мнение за този модел, двигател, проблеми които да очаквам и т.н. Ще съм много благодарен на всяко мнение. Пред голяма дилема съм. Цената на автомобила е 4000 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей ,

 

аз съм нов в клуба но карам точно същия автомобил (само че комби) и съм МНОГО МНОГО МНОГО доволен , ако питаш мен си се спрял на идеалния автомобил ако гониш нисък разход и не си състезател. Ако искаш да се състезаваш по магистралата това не е кола за теб.

 

От това което съм изчел във форума и като гледам моята повечето фабии имат проблем с климатика че работи само на 4-та степен но това се оправя лесно има го описано в форума подробно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДОБРЕ ДОШЪЛ КОЛЕГА-ползвайте търсачката,и ще намерите отговор на въпросите ви обикновено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори. Искам да попитам освен това на какво да обърна внимание при огледа на автомобила? И май е по добре да я закарам на диагностика в сервиз. Ако може да препоръчате някой... Живея в София (кв. Люлин).

 

Извинявам се ако се повтарям с друга подобна тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори. Искам да попитам освен това на какво да обърна внимание при огледа на автомобила? И май е по добре да я закарам на диагностика в сервиз. Ако може да препоръчате някой... Живея в София (кв. Люлин).

 

Извинявам се ако се повтарям с друга подобна тема.

 

Можеш и в Еуратек в кв.Надежда да я закараш ако нямаш доверен и разбиращ човек някъде другаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,регистрирахме се и ние тук, че сме фенове на автомобил Шкода и от няколко дена търсим актуални мнения за Skoda Fabia 1.9 SDI ,това си харесахме...

Молим, дайте ни мнение за следните параметри:

Дата на производство 2000 г.

Тип двигател Дизелов

Мощност 64 к.с.

Скоростна кутия Ръчна

Категория Хечбек

Пробег 190000 км

• 4(5) Врати

• ABS

• Airbag

• Ел. огледала

• Нов внос

• Серво управление

• Стерео уредба

• сребърен металик

• лети джанти

Автомобилът е внесен от Австрия, обслужен е , със сервизна книжка.

Моля,ако някой има мнение за този модел да сподели, за двигател или друго..... проблеми които да очакваме и т.н. Ще сме ви много благодарни. . Цената на автомобила е 4500лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувайте смело, това е може би най-здравия двигател и най-евтин за поддръжка. Ако е каран с подходящо масло и е обслужван редовно кара 500 000км. без проблем, евтин е за поддръжка и е много икономичен. Недостатък е, че е тромав поради липсата на турбо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това дето го пишат, че някой докарва кола нов внос и е обслужена са лъжи. Кой ще докара кола за продан и ще я обслужва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това дето го пишат, че някой докарва кола нов внос и е обслужена са лъжи. Кой ще докара кола за продан и ще я обслужва.

:smt017

бягай от такива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувайте смело, това е може би най-здравия двигател и най-евтин за поддръжка. Ако е каран с подходящо масло и е обслужван редовно кара 500 000км. без проблем, евтин е за поддръжка и е много икономичен. Недостатък е, че е тромав поради липсата на турбо.

 

ПРИВЕТ НА ВСИЧКИ,

smile152 БЛАГОДАРИМ ЗА ОКУРАЖАВАНЕТО КОЛЕГА.

.....НИЕ МНОГО СМЕ СИ Я ХАРЕСАЛИ ТАЯ ШКОДА 1.9 SDI, :-k ДАНО ИМАМЕ КЪСМЕТА... ДА СЕ ОКАЖЕ СПОЛУЧЛИВ ДВИГАТЕЛЯ И ВС. ДР. ПО МЕХАНИКАТА И. А, ОТНОСНО ОБСЛУЖВАНЕТО , ТЯ Е СЪС СЕРВИЗНА КНИЖКА И Е ОБСЛУЖЕНА В АВСТРИЯ,ТАКА НИ КАЗАХА И НИ ГАРАНТИРА ЧОВЕКА. ЩЕ НИ Я ДОКАРА ДО НАШИЯ ГРАД НА ХОД, 500КМ ЩЕ МИНЕ,ТОВА НЕ Е ЛИ ВСЕ ПАК ВИД ТЕСТ :? А, НЯМА ЛИ НАЧИН ДА ПРОВЕРИМ ТУК ДАЛИ Е НАИСТИНА ОБСЛУЖЕНА? ЩЕ Я ОГЛЕЖДАМЕ ПРИ МАЙСТОР,НА СТЕНД....И Т.Н

А КАК СЕ ПРОВЕРЯВА ДАЛИ НЕ Е КРАДЕНА,НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ?

 

EDIT:Blackpearl: Колега, пиши с малки букви. Писането с големи букви означава ВИКАНЕ и висок тон!

 

:( съжаляваме, но не знаехме ,че писането с големи букви е викне и висок тон....извинете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В 99% от случайте е така, но аз лично познавам двама които го правят.

Аз мн.се надявам хората които ми я продават колата да са искрени за обслужването и.Дали има начин утре като ми я докарат да разберем наистина ли е обслужвана :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземаш сервизната книжка, обаждаш се в сервиза в който е обслужвана в Австрия (ако не му пише телефона търсиш в google или издирваш директно телефона на собственика). Така ще разбереш километрите и всичко, което те интересува за колата. Успех!

Е, може и в ЕТ да ти извадят сервизната история от Elsa, ако въобще е водена там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не пречи да си я обслужите пак качествено. И да са сменили ангренажен ремък - обикновено не сменят ролките, а само ремъка за 10 лв. А масло наливат *някакво* за 20 лв. Мерси за такова обслужване.

 

И на сервизна книжка и километри не вярвайте. В Германия/Австрия навъртат 200 хиляди за 3-4 години. Вашата кола е на миниум 232 хиляди, ако не е и на 332 хиляди. Лошо няма, щом са въртени в Австрия. Ще изкара още толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

А някой знае ли на купе от Фабия 1.9SDI трябва ли да се правят промени в моторния отсек, за да се сложи двигател 1.9 дизел от Фелиция? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

А колеги каква е разликата от 1.9SDI и 1.9TDI, освен в това че втория е с турбо. Като издръжливост, икономичност и работа на самия двигател кой е по- добър?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SDI - работно муле, TDI - "бегач". Имах SDI, но го смених с TDI, защото единия е доста тромав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Никой не отговори относно 1.9sdi и 1.9tdi освен турбо по друго дали се различават в смисъл помпи ,блокове и т.н. Мисълта ми е дали 1,9 сди е просто 1.9тди без турбо

1.9сди и той ли е с демпферен маховник?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростна кутия,дюзи,помпа,колектори-всмук и изпуск.,бутала,периферия на двигателя,комп. ....

не е с демпферен маховик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Здравей,

 

Едва ли ще се получи еднозначен отговор. Всеки си има предпочитания. Зависи и на колко км. е колата?

Аз примерно съм ползвал XENUM, Motul, сега пак съм си на Шел (пълна синтетика).

Друг ще каже Пентосин, Яко, Тотал, Кастрол и тн....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.