Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Звук от предните скорости като при задна


Galliard33

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Или по-скоро добра нощ!

 

Нещо не ми дава мира и то е: За какъв дявол една иначе добре работещата 5степенна скоростна кутия с мокри полуоски издава звук при движение на предните скорости все едно се кара на задна? Не е стържещ, не е досаден, но все пак не е и правилен? Идеи? Кутията е отваряна и преглеждана основно преди има няма 100-200км, маслото беше ново тогава, сега при източването ми се видя с доста стружки, леко сиво такова...къде да гледам и какво да меря? Единствените ми съмнения са за разменени дистанционни пръстени на диференциала/полуоските... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вият понеже не са напаснати както трябва. Дистанционни пръстени има не само на диференциала, но и на валовете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ако споделиш и как става...Или кой да ми ги напасне...Ще съм ти много благодарен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! Или по-скоро добра нощ!

 

Нещо не ми дава мира и то е: За какъв дявол една иначе добре работещата 5степенна скоростна кутия с мокри полуоски издава звук при движение на предните скорости все едно се кара на задна? Не е стържещ, не е досаден, но все пак не е и правилен? Идеи? Кутията е отваряна и преглеждана основно преди има няма 100-200км, маслото беше ново тогава, сега при източването ми се видя с доста стружки, леко сиво такова...къде да гледам и какво да меря? Единствените ми съмнения са за разменени дистанционни пръстени на диференциала/полуоските... smile049

Здрасти Косьо,

В този случай, бих потърсил читава кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам и аз читава кутия, ама...по-лесно е да намеря втора леко проблемна(тази на max) и от двете да направя нещо работещо...Сега отивам да чета книгата :-)

 

П.С. Ще взема да звънна на Еурошпек и ще ги питам дали могат да ми доставят кутия. Интересно ми дали могат и съответно какви праички ще й търсят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Косьо , разбирам желанието ти да си отличник , ама по мое време и четворката не бе лоша и при положение , че си имаш всичко необходимо незнам какво още чакаш :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Косьо , разбирам желанието ти да си отличник , ама по мое време и четворката не бе лоша и при положение , че си имаш всичко необходимо незнам какво още чакаш :-k

 

Ще се опитам да съм отличник и да си наглася петицата, но ако не стане ще се качва изпитаната железна четворка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип това напасване мисля, че заводски го правят в специален станок, не знам дали може да си го направи човек без специални инструменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично бих си сложил временно четворка за да мога да си карам спокойно колата и вече без да се притеснявам от срокове да изследвам какво и се е случило на таз кутия , а щом има отлагания със сигурност ще има и следи вътре .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казва Мая, увеличи повече музиката и няма проблем. Една 120 ка, освен, че е най- бързата кола в производство има и свойството никога да не те остави на път, така че проблем няма ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вчера отворих зелената книга, но там няма нищо за кутията...В маслото ми се стори, че има мини стружки, не отлагания...Тя колата няма да ме остави на пътя, но още с тръгването казва: Нещо не сте ми нагласили кутията и аз ще издавам странни звуци...Сега маслото е източено и се чака удобен момент за диагностика от един познат, майстор. Да видим той какво ще каже и ще преценя дали да свалям и съответно какво да слагам...

 

Та в коя книга пише по-подробно как се регулира примерно диференциала?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По - подробно в никоя не пише. :( В синята за естел1 пише нещо, но то далеч не е нито подробно, нито достатъчно за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е решен! Майстор Киро (хиляди благодарности smile126 ) ми отдели време да си поиграе с пръстените на диференциала и съответно да сложи нужния брой от всяка страна така, че да няма огромен луфт! Звукът изчезна (при мокрите проби на място), а скоро ще знам дали и в движение е ОК!

 

След 2 часа ще я пробвам и се надявам утре да съм на срещата на Бояна!

 

PS. Не знам, кой кога и защо е махал пръстени от тази 5ст. кутия, но луфта беше сериозен - зъбите хващаха на върха, може би 3-4 мм луфт... smile049

PPS - Макс, твоята кутия вече свърши работа - взехме си от там някои пръстенчета, че даже и една гарнитурка!

PPPS - Доктор Евгени - силиконът, който мазахме за да не тече масло, малко ни е подвел - той е добавил към луфта...Сега го няма, пробно smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз там силикон не слагам, режа гарнитури от катастрон или от лист от календар и се надявам да не тече. В магазина са от лист хартия. На другите, дебелите мажа хубаво размазвам и като изчакам 20мин да стегне леко го слагам тогава. По този начин силикона е достатъчно мек за да се смачка и да уплътни, но е достатъчно стегнат за да не се разложи от маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.