Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

HELP Акумулатора ми пада, докато карам


jethro

Recommended Posts

Колеги,

Свети лампата акумулаторче на таблото, пада акумулатора докато карам. Първо купих нов акумулатор,този Монбат ми служи над 5 години, и реших че е заминал, но и на новия се появи тази лампа и таблото свети много слабо. Кажете в кой сервиз да ходя тук в София около Младост ,че ще ме остави по-далеко,предполагам динамото не подава ток.Почивни дни са ,а Фабията много ми трябва. Днес звънях на 5 сервиза, никой не работи.Кажете къде да я водя. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ти е заминало реле-регулатора.

Първо замери с мултицет на запален двигател за да видиш каква стойност показва, ако не зарежда тогава действай.

Започни от релето - намира се на самото динамо, развиват се два болта и се сменя. Това ми е скромното мнение.

Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега, само ти ме насочваш от толкова много знаещи във форума.

Може да ти прозвучи смешно, но те моля да ми кажеш как точно да замеря дали динамото зарежда.Просто да закача мултицета към плюса и минуса на акумулатора и един да подаде газ, като следя покачва ли се напрежението до 14V, или по друг начин.

В момента у нас зареждам и новия акумулатор, ако стария не стигне като тръгна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мериш на запален двг с включени консуматори фарове,музики итн напрежението трябва да е в границите 13.8V-14.4V

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не те насочвам в грешна посока но съм имал случай в който аларамата ми беше погодила такъв номер със зареждането на акумулатора.

Беше нещо свързано с защита за запалване при включена аларма. Ако ти се изчерпат възможностите търси и в тази посока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.