Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна накладки - замазка за болтовете на водещите оси


Recommended Posts

Колеги,

 

един такъв аматьорски вапрос.

Нали имах проблем с накладките и ге смених и т.н.

Само, че сега чета (и в двете книги) на Цедрих и Косев следното:

 

(Колата е Фела'97 - не че има значение - то същото го пише и за Фаворита)

 

"Замазката започва да действа чак слeд като е налице натиск в резбата на болтового съединение. Тъй като замазката не е в текуща продажба, производителят доставя резервни сегменти в една опаковка заедно с два нови болта, върху които предварително е нанесена защитната замазка. Първоначалните болтове не бива да използваме, дори ако след ....."

 

"Смяната на спирачните накладки, без да се използват нови специализирани болтове, е необходимо да се извърши по следния начин: - почиства се спирачният механизъм от замърсявания; - отвива се болтът за закрепване на супорта на спирачыия механизъм към държача ...."

 

Е аз нови болтове не съм слагал.

Сега сигурно, ще излязат поне 10 човека - да ми кажат - абе карай не бой се - ама това са спирачки - шега не бива.

Ако беше карай - хората нямаше да го пишат толкова сериозно.

 

Продават ли се такива болтове? Къде? Само с нови накладки ли вървят?

Каква е тази замазка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.