Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сравнение на двигател от Фелиция 1.3 MPI и 1.3 Mono


Recommended Posts

Здравейте,

 

реших да пусна един топик, че нещо секцията за Фаворит и Фелиция е доста неактивна ....

 

То като колите са безпроблемни - няма какво да се пише :) :) :)

 

Та интересно ми е дали двигателя от 1.3 MPI е същия като 1.3 Mono инжекция.

 

Доколкото знам, единствено може би маховика да се различава (дупките по него) за датчика на Хол, а може би е същия?

 

Иначе, явно е че дроселите са различни, всмукателните колектори също, но те са окомплектовка към двигателя, а не самия двигател.

 

Идеята е може ли оф 1.3 моно да се вземе ДВГ, и да се сложи на 1.3 МПИ, като се прехвърлят колектори, дросели от 1.3 МПИ на моното.

Другото, същото ли, ако речем, че двата моторо са 135.

 

Мисля, че на моя МПИ двигател пише 135B (ако не се лъжа де).

Май и на моното на двигателите пишеше същото.....

 

 

Еми това е - тривиална тема за разговор, но поне да тече приказката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаше разлика в двигателите със сигурност Цедрих и К.Косев щяха да я опишат някъде из книгите си ;)

 

Бцко , за 135 и 136 моторите май достатъчно много е приказвано , с таз разлика , че в горепосочените книги има всичко !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето накратко означенията на двигателите S1.3 :

 

781.135 - карбуратор,43kW;

781.135B - моноинжекцион Bosch Mono-motronic,40kW;

781.136B - моноинжекцион Bosch Mono-motronic,50kW;

781.135M - MPI - многоточково впръскване,40kW;

781.136M - MPI - многоточково впръскване,50kW.

 

Разлика в блоковете на двигателите - само карбураторния 781.135 има отвор в блока за механична бензинова помпа.На моноинжекционите не съм сигурен как е,на MPI-тата - няма отвор за механична бензинова помпа.

Разлика в смукателните колектори - различават се карбураторния вариант от този на инжекционите.

Разлика в буталата - на 135 моторите буталата имат камера,а на 136 моторите - нямат(равно чело).

Разлика в разпределителните валове - градуси на фазите на газоразпределението.

Разлика в запалителната ситема - 781.135 е с комутатор и делко с датчик на Хол;моноинжекциите - само с разпределител за високото напрежение;MPI-тата - общ модул за запалване без разпределител на запалването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сега се сещам, че моното има механичен разпределител, а на МПИ-то там е просто затапено (където трябва да влезе оста)

 

Но така и не ми стана ясно - може ли да вземеш 135-ца от моно и да го сложиш на 135 МПИ?

Като разбира се монтираш принадлежностите от МПИ на моно-то.

 

ако колекторите са едни и същя и валовете са едни и същи би трябвало да стане.

 

Май най-добре на следващата среща да сравним 2 шкоди.

Някой ако има 135 Моно - да се обаджда :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.