Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Оригинално странично огледало за Октавия 2 2005 г.


mitko0511

Recommended Posts

Здравейте приятели,

 

Преди известно време имах инцидент с колата, вследствие на който се счупи металната планка във вътрешността на носещата конзона на дясното ми странично огледало (става въпрос за металната част, в която има резба за захващащия болт и чрез която огледалото се захваща във вратата). Оказа се, че неоригиналните огледала, които се продават по разни магазини, са с пластмасова основа във вътрешността на конзолата и пластмасова резба за захващащия болт, вследствие на което неоригиналните огледала не се захващат стабилно за вратата, лесно се усукват и с две думи - са много "афиф".

 

Огледалото по принцип се състоя от 3 части - конзола, стъкло и външен капак. В Еуратек се продават конзоли за огледала (въпреки, че в момента нямат налични), но цената на конзолата е 220 лв, което ме кара да потърся отнякъде оригинална конзола втора употреба на по-ниска цена. Въпросът ми към вас е дали знаете магазини за части втора употреба, които внасят части за Шкода (моята е Октавия 2, 2005 г., Elegance, с електрически управляеми и отопляеми огледала) и където има шанс да намеря оригинално огледало втора употреба.

 

Благодаря ви предварително!

 

П.П. Вече съм прегледал списъка с магазините за части за Шкода, публикуван в друга тема на форума, но доколкото разбирам това са магазини за нови части (оригинални или неоригинални), а на мен ми трябва оригинална част втора ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е решен - намерих старо оригинално огледало от един магазин за части "втора употреба" на ъгъла на ул.Симеон и ул.Средна гора за 130 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво , че си го купил , ама да беше проверил в магазините за Шкода колко е новото , че май си платил като за такова . :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво , че си го купил , ама да беше проверил в магазините за Шкода колко е новото , че май си платил като за такова . :roll:

Ами не съм го платил като такова - в Еуратек огледалото беше нещо от типа на 450 лв (а само конзолата - 220 лв), а в магазина за Шкода-части до Сточна гара беше 232 лв (конзола отделно там не се продава). Да, китайско огледало-боклук (с пластмасова планка и с тегло на сапунерка), какъвто ми бяха сложили в сервиза на Pro-Mobile, което се кривеше като мокър сопол и което няма нищо общо с оригинално огледало, струва 140 лв, но аз не търсех такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.