Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Отчитане на среден разход на гориво


Petyo Stoykov

Recommended Posts

здравейте,

 

Нов съм във форума, въпреки че съм фен и горд собственик на Skoda Fabia 1.2HTP 12V от 7 години :)

Изглежда, че тук могат да се намерят страшно много полезни неща.

 

Имам един въпрос - имате ли представа как става отчитането на средния разход на гориво от бордовия компютър при горепосочения автомобил? Дале е на база изминатите километри от последното нулиране на показателите или на някакъв определен интервал от километри?

 

Благодаря и предварително се извинявам, ако въпроса е бил дискутиран в някоя предходна тема.

 

PRR: Добре дошъл във форума. Прочети правилата преди да пишеш. Следващия пост на маймуница се трие без предупреждение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има два варианта мисля, но при мен е от последното нулиране. То става след като колата не е била ползвана за повече от 2 часа. Обикновено всяка сутрин си започва наново. Ако имаш книжка там е описано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Извинявам се за писането на латиница! Вече съм наясно с правилата и Ви поздравявам за добрата организация на форума.

 

2. Предполагам, че борд компютрите са идентични във всички модификации на Фабия т.е. би трябвало и при мен да е от последното нулиране. Най-добре да прегледам и книжката.

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как е при Фабия, но при Октавия има два "брояча". Единия е дневен километраж и се нулира след 2h престой (т.е. без колата да е на контакт). Другия "брояч" се нулира ръчно или на 10k км. В книжката пише как се сменя между показанията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как е при Фабия, но при Октавия има два "брояча". Единия е дневен километраж и се нулира след 2h престой (т.е. без колата да е на контакт). Другия "брояч" се нулира ръчно или на 10k км. В книжката пише как се сменя между показанията.

 

Абсолютно точно описано и при фабията е така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.