Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със скоростна кутия на Фабия 1.4MPI 2002г.


hristoka

Recommended Posts

Здравейте, колеги

 

имам следния проблем на моята Фабия: Постепенно в период от 3-4 месеца първата скорост започна да влиза все по-трудно. Отначало само се усещаше, че влиза по-трърдо от другите скорости, но след време положението стана трагично.Всички други скорости си влизат нормално. Бях на майстор и като провери маслото на кутията се оказа, че липсва почти 1.5литра.Доляхме за да видим какъв ще е ефекта, но беше нулев.След месец(вчера) пак бях да я види и липсваха пак около 0.6 литра. Паркирам я в гараж и никога не съм виждал да има капало.Откъде другаде може да го хвърля това масло.Майстора иска да отваря кутията, но аз още не мога да се наканя заради цената на цялата операция...

Вече тръгвам направо на 2-ра, защото ме е страх да не стане някоя беля.

 

Моля някой ако е имал подобен проблем да посъветва от какво може да е.

 

поздрави,Христо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че тя тази кутия колко ще събира като литровка?

1.5л да е заминал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че тя тази кутия колко ще събира като литровка?

1.5л да е заминал?

 

 

Мисля, че е малко над 2л., беше си направо суха. И няма измама, щото пред мен ги наливаше. Плащаше се на 100 грама и затова мерят точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени маслото 75W90 синтетично, и ако не се оправи проблема тогава отваряйте кутията а теча може да е от уплътнитеря на щангата на ск. лост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени маслото 75W90 синтетично, и ако не се оправи проблема тогава отваряйте кутията а теча може да е от уплътнитеря на щангата на ск. лост.

 

Благодаря за мнението, но ми е интересно, защо само първата скорост не иска да влиза, а всички други, включително и задна си влизат меко.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

притескател и съединител смени преди да я отваряте

да не увлича леко съединитела-тоест да не отделя напълно притискатела

вижте и помпите

при октавия така се получава от притискатела-вчера сменях пак и още не съм го изхвърлил и затрупал със скрап и мога да снимам стария къде се повлежда-ако ви интересува де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай да видим.

трудно се виждат с апарата-обърни внимание на кръглите пукнатини по огледалото

post-2454-138453322045_thumb.jpg

post-2454-138453322047_thumb.jpg

post-2454-13845332205_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.