Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пак за паурбоксовете


Recommended Posts

Абе говорихме си с един приятел от друга марка, как да ъпгрейтне колата си (печка). Поради спецификата на автомобила, ремапване не е възможно и единствения вариант е паурбокс. Аз винаги съм гледал на паурбокса, като нещо дето прави предимно пушек, т.е. мята повече гориво, без да влияе на количеството въздух. Той обаче почна да ме убеждава, че има боксове които увеличавали и налягането на турбината. Първосигнално аз казах, че това няма как да стане, но като се замислих, май има как....

 

Единия вариант който ми хрумна е да се "въздейства" върху актуатора на VNT-то. Това обаче значи да се бъзика вакум, което не е много просто. Другия е ако се върже между MAF-а и ECU-то и да му подава лъжливо по ниско налягане, докато не достигне желаното от бокса (който вижда реалното от MAF-a). Това второто ми изглежда сравнително просто за реализация.... Та има ли паурбоксове които вдигат и налягането?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самият powerbox се връзва на входа на ECU-то. Тоест всички сигнали първо минават през него и така може да излъже/промени праматрите на ECU-то. От едната страна е като буксата на ECU-то, а от другата като буксата на кабела.

Колега от форума ми разправя, че е тествал няколко преди да намери своя и при него има ефект. Друг колега ми разправяше, че отворили един powerbox и освен писти вход/изход имало само едно съпротивление което лъже компа, че двигателя е студен и той буха вътре повече гориво. Резултатът е повишен разход и никаква промяна във вървежа. Та има и ментета. Иначе качествен powrbox може да докара резултати сходни от ремапване. За съжаление при мен резултатът е символичен и е безмислено закупуването му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какви са power box-овете, но за 100к км моя проблем не е създал. Относно това дали има ефект и дали си залужава питай тия които са били на Междене smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи, ти си този, при който има ефект, но не съм счел за нужно да го обяснявам. Бях оставил решението на тебе, дали да споделиш или не.

И вЕрвай ми, точно това което съм написал са power box - овете :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей колеги, без да се засягате, ако не забелязахте, аз питам малко по-конкретни неща. Мнения от типа - имам пауър бокс и съм доволен/недоволен не са ми интересни. Лекция от типа - като го отвориш и вътре резистор, също е ненужа.

 

Интересувам се дали имате/виждали сте конкретен модел паур бокс който да оперира с налягането на турбото и по какъв начин точно го постига. Както казах, аз се сещам за 2 варианта, но ми е интересно, прави ли се по принцип и как го правят в комерсиалните продукти. Всъщност сигурен съм, че има такива варианти, не е много трудно за постигане, но някой виждал ли е на живо реализиран?

 

Въпроса си е направо теоретичен. :)

 

P.S. Колега ID A. Ако правилно разбрах, ти си опитвал тунинг на твоята кола??? Един съвет, кола без турбина, хич и не се опитвай да я тунинговаш. Безмислено е. За смислен тунинг си трябва колата да диша с дълбок дроб. Демек си трябва охлюв. Точно затова и се интересувам до какво ниво стигат боксовете - щото просто блъскане на повече гориво си е пълна тъпотия за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Нали не очакваш да си разглобя box-а за да видя какво точно има вътре? И нали не очакваш да анализирам начина му на работа? Факт е че работи. Ако те интересува производителя (дефакто фирмата прелагаща го) пиши налични. Иначи от модел до модел разликата е от земята до небето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали не очакваш да си разглобя box-а за да видя какво точно има вътре? И нали не очакваш да анализирам начина му на работа?

 

Колега, въпроса ми не е към "ползватели" на паур-боксове, а към хора които се интересуват от същността на тунинга и техническата и реализация. Мисля, че няколко пъти го подчертах.

 

Т.е. за да ти отговоря по твоя начин - да, очаквам отговор от хора, които биха реагирали точно по описания от теб начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.