Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Климатроник О1 1.9 ТДИ - гори бушона!


ognjano

Recommended Posts

Здравейте,

 

преди месец-два докато си карах, климатроника изключи. Помислих, че е куплунга на компресора. Дори и на крик я вдигах, за да проверя, но там всичко се оказа наред. После се сетих за силовите бушони на таблото, което се намира в малката кутия над акумулатора. След като го отворих, ЛЕВИЯ беше изгорял, но преди това така се е бил напекъл, че беше стопил гнездото си.

Както и да е, помислих, че е лош контакт, зачистих клемата на гнездото и смених бушона с нов - 30А. След време пак изгоря. С убеждението, че гнездото на бушона се е скапало, купих ново бушонно табло, но за съжаление днес бушона пак изгоря и съответно отново беше разтопил гнездото, където се захваща ](*,) . Отиде напълно читаво табло.

 

Изглежда, че проблема е по-сериозен отколкото предполагах. Моля споделете имате ли идея какво се случва. Колата е 2001 г.

 

п.с. Сетих се, че на малката перка ми изгоря първа скорост, така че жицата за първа скорост съм я вързал към втора скорост, така че имам само по-високата скорост, ако това има значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.с. Сетих се, че на малката перка ми изгоря първа скорост, така че жицата за първа скорост съм я вързал към втора скорост, така че имам само по-високата скорост, ако това има значение.

Точно там ти е проблема. Възстанови оригиналната инсталация и си смени вентилатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! И аз днес предположих, че сигурно с тоя шунт окъсявам нещо в блока за управление и затова го прекъснах. Сега на голямата перка имам първа и втора, а на малката само втора скорост, но поне се надявам повече да не се топи бушона. Ще го следя в оставащите топли дни и дано всичко е наред.

 

Още веднъж Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възстанових инсталацията, Голямата перка е читава, на малката и липсва бавната скорост, Но

ОТНОВО ИЗГОРЯ БУШОНА.

 

Други предположения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да изключиш малката перка. Това, че и "липсва" бавната скорост не означава непременно, че е прекъсната. Може точно там да окъсява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.