Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Неправилно паркиране


elmo

Recommended Posts

Значи случката е следната: Паркирам си аз пред нас в една от пресечките на Дойран която е еднопосочна, но паркирам отляво защото няма как да пракирам отдясно защото има коли на тротоара перпендикулярно на улицата и гаражи. Сутринта си ставам с лек махмурлук, че празнувахме вечерта и тръгвам за работа. Иненада - колата я няма, звънкам на номера на от табелите, колата е на наказателния в "Ив. Вазов" smile150 . Разбирам, че е дигната още предната вечер за спиране от ляво в еднопосочна улица и за това провинение се пише акт, нямало как фиш защото е от предният ден там. Питам, ще ми се вземат ли точки за това провинение полицаят ми каза, е поне това мога да ти спестя и предполагам, че ще е само глоба. Струва ли си да обжалвам този акт, аз написах обяснение на акта, че е невъзможно там да се спира отдясно и не преча на движението. И другото важно за мен е има ли как талонът ми да не се праща до Добрич където ми е постоянната регистрация, а да си го взема от София (до колкото разбрах имало някакво гише в КАТ талони от други населени места).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи случката е следната: Паркирам си аз пред нас в една от пресечките на Дойран която е еднопосочна, но паркирам отляво защото няма как да пракирам отдясно защото има коли на тротоара перпендикулярно на улицата и гаражи. Сутринта си ставам с лек махмурлук, че празнувахме вечерта и тръгвам за работа. Иненада - колата я няма, звънкам на номера на от табелите, колата е на наказателния в "Ив. Вазов" smile150 . Разбирам, че е дигната още предната вечер за спиране от ляво в еднопосочна улица и за това провинение се пише акт, нямало как фиш защото е от предният ден там. Питам, ще ми се вземат ли точки за това провинение полицаят ми каза, е поне това мога да ти спестя и предполагам, че ще е само глоба. Струва ли си да обжалвам този акт, аз написах обяснение на акта, че е невъзможно там да се спира отдясно и не преча на движението. И другото важно за мен е има ли как талонът ми да не се праща до Добрич където ми е постоянната регистрация, а да си го взема от София (до колкото разбрах имало някакво гише в КАТ талони от други населени места).

колега незнам да ли щети земат точки но ако обжалваш акта талона може да си го земеш от гише номер 13 поне ас така правя като ми напишат акт обжалвам и слет 25 26 дена отивам да видя какво е решението и си го зимам бес проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кава е идеята на обжалването, отивам с предварително подготвена жалба или там има бланки и се попълват на място? Конкретно гише??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не виждам какво има да обжалваш при тази ситуация. Пък и "шапкарите", в крайна сметка, не ги грее, че нямаш място пред вас да паркираш от дясно на улицата. smile049

 

Иначе за пръв път чувам, че се пише акт ако колата ти е от предния ден на наказателния паркинг. Поне така разбрах от обяснението ти. :-k Нали се плаща на час там...и поне моята логика не прави връзка между дължината на престоя и санкцията от КАТ. Ти престоя и таксата за паяка си ги плащаш на място, и парите отиват в Центъра за градска мобилност.

 

П.П. Първия и (засега)последния път, когато ми вдигнаха колата(за спиране на по-малко от 5 метра от кръстовище...срам, не срам - признавам си :oops: ) се разбрахме с полицая да ми пише фиш. Явно дали пишат фиш или акт зависи от настроението им :-k.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали ще пишат или не акт е по преценка на полицая. Аз съм минавал само с глоба, но на колеги са им писали и акт с отнемане на точки.

 

Относно обжалването - безмислено е. Е, освен ако няма грешка в самия акт де. Иначе на Орлов Мост една кукувица уреди на всички на улицата акт (около 30 коли) за неправилно паркиране. След като 20 години се паркираше от едната страна, направиха улицата еднопосочна и понеже на бабето му пречело да спират от нейната страна се оплакала в КАТ за неправилно паркиране. В рамките на един ден вдигнаха всички коли и ги глобиха smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според обяснението на полицая се пишело акт, ако колата е вдигната от предния ден и нямало как да се пише фиш.

А някой има ли идея дали мога да си взема талона от София, ако постоянния адрес не ми е в София?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Имат ли давност глобите за неправилно паркиране от общините? Или се прехвърлят към КАТ след посочения срок за плащане, както прочетох не помня и аз къде....?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.