Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Превишена скорост 55км извън населено място


londong

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Искам да попитам дали имам шанс да обжалвам акт, който е за превишена скорост от 55км/ч извън населено място с ограничение 90км/ч.

 

Това се случи около Плевен и се чудя дали да използвам някаква правна помощ като например автомобилния съюз bau.bg(който преди предлагаше за 100лв абонамент, правна помощ в цялата страна, но не знам колко са ефективни).

 

Надявам се да дадете добри съвети, че този акт май ще бъде доста сериозен:)

 

Поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам за съвет ама мисля че нямаш шанс да обжалваш с тази скорос а между другото акта от стационарна камера ли е или те засякоха с мобилен радар

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно в психологията на българския шофьор особено ако е под 25-30 годишен и конкретно тук е, че съзнателно нарушава правилата, знае, че е виновен и въпреки това иска да се измъкне пък и останалите го подкрепят "обжалвай смело" Какво да обжалва смело това, че при рзрешени 90 е карал с 145 което е повече от позволеното за магистрала и хората от КАТ са свършили работата за която им се плаща! Аз не толерирам подобно поведение и нека тези тук позволяващи си да го толерират да се замислят например върху това:

http://bnt.bg/bg/news/view/61490/tejka_ ... a_v_pleven

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно в психологията на българския шофьор особено ако е под 25-30 годишен и конкретно тук е, че съзнателно нарушава правилата, знае, че е виновен и въпреки това иска да се измъкне пък и останалите го подкрепят "обжалвай смело" Какво да обжалва смело това, че при рзрешени 90 е карал с 145 което е повече от позволеното за магистрала и хората от КАТ са свършили работата за която им се плаща!....

=D>

Абсолютно си прав! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че са го засекли със 145 км/ч, не значи че е карал с толкова. smile159

А за морала е друга темата. Надали българинът някога е бил или ще стане изряден. smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до патолога по глупаво от това че не се знае с колко са го хванали не бях чувал щом се е подписал на акта значи е съгласен и не е хубаво да се толерира карането с такава скорост ама всеки сам си решава не искам да се заяждамс никого а пък ако може да се оправи момчето да се оправи и това да му е за обица на ухото (защото според мен няма измъкване от това по добре да приеме възможно най добрия вариант като глоба и ако има възможност да не му отнемат книжката или най много за 1 месец ама глобата в тои случай ще е по голяма)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приемам упреците на колегите.

 

Но не приемам скоростта, с която ме хванаха както и предложенията на полицаите да им дам подкуп...затова написах, че съм сигурен че не карах с тази скорост като възражение.

 

Сега съвсем логично се интересувам кой е най-интелигентния път, за да следвам и да се справя със ситуацията.

 

Мерси на всички, които добавят стойност в разговора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами тогава консултирай се с адвокат той да и каже има ли някакъв шанс да се измъкнеш щом не си се подписал че си съгласен има някакъв теоритичен шанс за измъкване въпреки че като се стигне до съд втория полицай е свидетел и като човек който отговаря за спазването на закона стриктно smile091 smile091 ще каже че си измисляш за подкупа и никога не са ти искали и са те засеклли с тази скорост (мисля че това е достатъчно за един прокурор в това време на полицейщина да приеме тяхната страна)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами можеш да искаш да ти покажат кога е правена метрологична проверка на радара, тя се прави през определен период, съответно има срок на валидност, след този срок показанието не се приема като доказателство. Този срок те не го спазват по ред причини, т.е. шанса ти е 50/50 за успех при обжалването. Друго нещо - можеш да им изискаш заповед за назначение да стоят и да проверяват точно на това място. Отделно ако си се сетил да запишеш/погледнеш/провериш точния час на засичането ти, защото може просто да са засекли някого само няколко минути преди теб и да са ти преписали неговата скорост на теб.

 

И все пак не е хубаво да караме с превишена скорост, така ставаме потенциална опасност за околните.

Ако наистина си направил нарушението, дори и да е с по-малко от 55км/ч, си поеми последствията, а ако не си виновен си търси правата.

 

А това за подкупа - ако нямаш доказателства няма смисъл въобще да го споменаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш огромен шанс да успееш. Действай. Почти всички дела при които втория свидетел е другия полицай НЕ минават. Уреда с който са те засякли е много съмнителен, според евро законите. Може да бъде манипулиран. Това с документацията е вярно и много често е така - няма заверка самия уред. Бой по каската smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до патолога по глупаво от това че не се знае с колко са го хванали не бях чувал щом се е подписал на акта значи е съгласен и не е хубаво да се толерира карането с такава скорост...

 

Не толелирам карането с висока скорост. Има места за целта. Който не му харесва - може да ме разведе...

 

Не сме били там за да знаем какво е станало. Човека иска помощ. Не казва, че е виновен или невинен. Пък и не съм аз човека дето ще го съди.

Тази тема започва да ми прилича на темата дето оплюха Мишо за едно огледало... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки ден карам по доста километри, за това че са ти поискали подкуп никой няма да повярва.

Доста са наплашени, повярвайте те ми! Вече и номера с книжката и левчетата вътре не минава.

Искат ти книжката и талона....

Преди два дни ми писаха фиш :smt034 така че не ми липсват срещите.

Работя в куриерска фирма и са ме спирали на доста места в страната.

Не съм обжалвал и не давам съвети.....по простата причина че съм смятал че съм виновен.

Но досега не съм имал случай, показания на радара да се разминават от това с колко съм се движил.

Буса ми се контролира от джипиес и винаги при нужда мога разбера до километър с колко съм се движил!

Успех, колега :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.