Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Къде се сипва спирачна течност?


KiP

Recommended Posts

Днес ми светна една от червените лампи - едно кръгче с удивителна вътре, цялото в скоби?!?!?! Казаха ми, че било за накладките. Иии, че трябвало или да долея спирачна течнос,или да сменя накладките. Та въпросът ми е къде се сипва тази спирачна течност и докъде? И също така какъв модел, на коя фирма трябва да бъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е сериозен и смешен. Спирачна течност се сипва в казанчето намиращо се върху спирачната помпа която е завинтена на серво апарата. По-просто като отвориш предния капак се пада пред волана, казанчето е от бяла пластмаса почти прозрачна с капачка която отвиваш и наливаш, има си MIN и MAX на него. Течността трябва да е DOT4 аз препоръчвам да не е българска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не бих бързал да доливам течност, а първо ще сменя накладките. Ако след това нивото на течността ти не се повдигне - къде да гледаш за нивото, колегата felicialx ти е написал - чак тогава доливай, но едновременно с това виж дали не изтича отнякъде. Ако всичко друго по спирачната ти система е наред, мястото, от което можеш да имаш утечка (както беше при мен) са маншончетата на задните спирачни цилиндърчета - аз поне не се бях замислял, че някога може да ми протече оттам.

И още един - съвсем приятелски съвет - ако не си много на "ти" със спирачната ти система, намери по-добре някой разбиращ, който да ти помогне, защото със спирачките шега не бива - на всички ни е ясно защо.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Taя лампичка, специално на твоята кола, означава, че трябва да смениш кормилни накраиници комплект с щангите, особено десния, преди да се е разпаднал :mrgreen: и после като смениш и трансмисионното масло, ще изгасне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата спирачна система ми е перфектна, накладките са чисто нови спирачната течност сменена и въпреки това чат пат си пресветка лампата. Тъй че много е голяма възможноста с кормилните накрайници да е разколничето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата спирачна система ми е перфектна, накладките са чисто нови спирачната течност сменена и въпреки това чат пат си пресветка лампата. Тъй че много е голяма възможноста с кормилните накрайници да е разколничето.

Aко ти изпадне на оферта, вземи си една капачка за казанчето 2 ра ръка и ще се оправиш. Доколкото си спомням датчика е на нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата спирачна система ми е перфектна, накладките са чисто нови спирачната течност сменена и въпреки това чат пат си пресветка лампата. Тъй че много е голяма възможноста с кормилните накрайници да е разколничето.

Aко ти изпадне на оферта, вземи си една капачка за казанчето 2 ра ръка и ще се оправиш. Доколкото си спомням датчика е на нея.

Ако е от датчика не трябва ли да ми го изкарва като грешка при диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Taя лампичка, специално на твоята кола, означава, че трябва да смениш кормилни накраиници комплект с щангите, особено десния, преди да се е разпаднал :mrgreen: и после като смениш и трансмисионното масло, ще изгасне.

 

 

 

Tози отговор по тази тема ли е или е объркано нещо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Taя лампичка, специално на твоята кола, означава, че трябва да смениш кормилни накраиници комплект с щангите, особено десния, преди да се е разпаднал :mrgreen: и после като смениш и трансмисионното масло, ще изгасне.

 

 

 

Tози отговор по тази тема ли е или е объркано нещо ?

И аз това се чудя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wypros имам. Чудя се как се сваля задния барабан за проверка на задните накладки. Лагера в него ли е като при рено клио, или е на колата както при 120? Използват ли се допълнителни инструменти за демонтажа. Аз имам само скоба за лагери. За новите главини става въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросната лампа на мен ми е светвала при прецакване на клемореда на контактния ключ!Като запали колата и върна в положение на контакт и след това върна още съвсем малко ключа и изгасваше.Смених клемореда по друга причина и от тогава няма проблеми.И аз отначало търсих проблеми по спирачките и какво ли не,докато не открих това случайно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених накладките с TRW. Не бяха най - износените който съм виждал, но все тая. Учудих се от глупавия апарат - еднобутален, самонагаждащ се. Очаквах да видя 4 или 6 бутален.

Има някакъв аксиален луфт, лек, без да вият лагерите, в двете задни колела, но той няма да дойде на дневен ред тази зима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросната лампа на мен ми е светвала при прецакване на клемореда на контактния ключ!Като запали колата и върна в положение на контакт и след това върна още съвсем малко ключа и изгасваше.Смених клемореда по друга причина и от тогава няма проблеми.И аз отначало търсих проблеми по спирачките и какво ли не,докато не открих това случайно :)

 

Потвърждавам,и на мен ми се е случвало същото 1-2 пъти досега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросната лампа на мен ми е светвала при прецакване на клемореда на контактния ключ!Като запали колата и върна в положение на контакт и след това върна още съвсем малко ключа и изгасваше.Смених клемореда по друга причина и от тогава няма проблеми.И аз отначало търсих проблеми по спирачките и какво ли не,докато не открих това случайно :)

 

Потвърждавам,и на мен ми се е случвало същото 1-2 пъти досега!

 

То по-скоро не че светва, ами не угасва заедно с другите червени лампички за маслото и алтернатора след палене - това е от повредата в клемореда, и мен ме е тормозил така веднъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То по-скоро не че светва, ами не угасва заедно с другите червени лампички за маслото и алтернатора след палене - това е от повредата в клемореда, и мен ме е тормозил така веднъж.

Да,така беше,забравих да уточня 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.