Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да поздравим приятел с песен!


fatrat

Recommended Posts

Преди 10 часа, sando2 написа:

Добри са за времето си Chic, ето също едни легенди за 77г.

На Boney M не мисля, че има някой, който да може да им се "опре", включително и ABBA. Слушам си ги с кеф редовно, зареждат ме с едно по-различно и готино настроение.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Mishelle написа:

На Boney M не мисля, че има някой, който да може да им се "опре", включително и ABBA. Слушам си ги с кеф редовно, зареждат ме с едно по-различно и готино настроение.

Вечна класика, вечно ще се слушат.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.09.2024 г. at 22:07, Алекси Георгиев написа:

Те диското и фънка са си ръка за ръка били винаги, но аз лично съм малко по-пристрастен към частта с фънка само. И е странно за него, че някои неща имат повече чар, ако имат съвременно звучене. А други не, даже точно обратното.

+1

 

На 19.09.2024 г. at 22:07, Алекси Георгиев написа:

И като спомена Chic... Наскоро, наскоро, може би преди месец-два някъде, не помня точно, съвсем случайно в колата попаднахме на предаване по радио Видин, в което говореха за групата и в частност за Бърнърд Едуардс. 

Бърнърд Едуардс, един от любимите ми басисти! За съжаление вече не е между живите. Огромен принос има за звученето на групата.

Това, което ще кажа сега, сигурно са го пропуснали по радио Видин. Песента на Pink Floyd "Another Brick in the Wall" става хит, благодарение стила на Chic. Първоначалната версия е акустична китара и глас. Слушал съм я. Нищо особено, да не кажа - трагично. Нищо общо с това, което знаем всички.

Цитат

Диско ритъмът беше предложен от техния продуцент Боб Езрин, който беше фен на група Chic. Това беше напълно неочаквано от Pink Floyd, които се специализираха в правенето на записи, които трябваше да слушате, а не да танцувате. Езрин получи идеята за ритъма, когато беше в Ню Йорк и чу китариста на група Chic, Nile Rodgers.

Pink Floyd рядко издаваха сингли, защото смятаха, че песните им се оценяват най-добре в контекста на албум, където песните се събираха, за да формират тема. Продуцентът Боб Езрин ги убеди, че това може да стои самостоятелно и няма да навреди на продажбите на албума. Когато групата отстъпи и го издаде като сингъл, той стана техният единствен №1 хит. Оригиналното демо на Уотърс за тази песен беше просто той да пее на акустична китара. Това щеше да бъде само един куплет, соло на китара и край. Тогава Ник Грифтс, инженерът в Britannia Row, записа и учениците....

 

Песента, с която ще ви поздравя я чух за първи път по радиото. Направи ми впечатление, харесах я като за нова песен, която ми напомня доброто старо време. А то за какво било... Като я намерих на видео разбрах, че китариста е Nile Rodgers.

/в студийния запис, който звучи и в момента, басист е Nathan East/

 

 

На 19.09.2024 г. at 22:07, Алекси Георгиев написа:

Иначе и едно друго нещо запомних, Good times, ама да не правя микс от песни - ти си ги слушал вече 😉

100% съм я пускал в темата. Трябваше да се огранича. Не повече от две. :)

 

На 19.09.2024 г. at 22:07, Алекси Георгиев написа:

И после, както винаги обичам да правя след като чуя нещо ново, сядам и прослушвам някви парчета на групата. Така видях че сега има само с Нил Роджърс някакви неща, ама те вече определено нямат същото звучене.

Нямат. Няма и как да имат. От оригиналния състав е останал само Нил Роджърс.

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.