Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Авторска Фотография


beer_champion

Recommended Posts

  • 1 месец по-късно...
Пепи,изкефих се ,особено на последната снимка.

много добро :smt017

с какво снимаше ти бе?

Снимано е с Олимпус Е-410

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обектива има най-високо качество на 2-3 стъпки от крайните позиции на блендата. Това едно. Второ колкото и да затваряш пак не е достатъчно за да изкараш 15-30 сек. експозиция. Единствено ме е яд, че не взех ND 8 филтър, но като го купувах и това ми се струваше много smile049

 

Абе като за аматьор е екстра smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи, първо искам да ти кажа, че не искам да се заяждам с по-долу изписаното, то си е мое лично мнение, което може и да не е напълно вярно!

 

Първо това правило с блендата е много грешно според мен.Най-добрият начин да разбереш къде ти е най-"остър" обектива е да го тестваш сам на различните фокусни разстояния.От опита ми с 5-те ми обектива, за всички съм стигнал до извода, че са най-остри около f/7-f/10.Също така при по-затворена бленда вероятността да имаш винетиране или появата на хроматични аберации е по-малка, а също така и чрез поставяне на филтри малко или много се получава допълнително винетиране при най-отворена бленда (особено ако имаш и UV под ND-то).Хроматичните аберации между светлата светкавица и тъмния фон не са изключени, но най-вече зависят от обектива.

Другото е, че при бленда f/7 15s и без филтъра, експозицията ще ти е дори по-тъмна отколкото на f/3,5, 15 s и ND2.

Иначе и аз като теб си взех първо ND2 и разбрах, че е малко за снимане на водопади през деня.ND16-ката ми върши супер работа за тази цел.

 

Както и да е, важното е, че серията от снимки се е получила много добре! smile159

 

ПП: На 30-секунди има един голям плюс - възможността да хванеш няколко светкавици заедно.Създава се усещането за по-силна бурия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Да поизтупам малко тази хубава тема! Снимката е от ледена Варна (26.01.2014).

6994730t.jpg
 

тяло:Nikon D90;

обектив: Nikkor 50mm с макропръсен около 15mm;

скорост: 1/125

бленда: 4

ISO: 800

(еее, не мога да я кача да се вижда... Когато го правя с бутона ми дава това съобщение:

"You are not allowed to use that image extension on this community"?!?!?!)

Редактирано от PRR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От мен също едно мега яко попадение (имам още доста --- за жалост picasa-та ги поорязва сама...):

 

20140127_135811.jpg

 

 

Samsung Galaxy Note 3 SM-N9005. По принцип трябва да е 13 MP.

 

Всичко е на авто режим. Разстоянието е максимум 1 метър.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Долната земя

f 8

2.5s

iso 200

18mm

8 или 9 кадъра, през един стоп, събрани набързо с Photomatix 5

D90, Nikon (разбира се!)

post-960-0-57665600-1398800221_thumb.jpg

Редактирано от SeVo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • 1 месец по-късно...
  • 1 месец по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Ето и от "наше село" - край Ледения хотел през лятото.

Моят фотоапарат е с едно копче, специално съм си го избрал такъв  :)

 

033795500-big.jpg?r=0

 

033795501-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

От преди 10-тина дни (бая се гонихме, докато не се измори и не спря да бяга "хайванчето" - пуснах си го по живо по здраво да си ходи след фотосесията):

20150416_133414.jpg

 

20150416_133447.jpg

 

20150416_133807.jpg

 

20150416_134517.jpg

 

Снимките не са обработвани въобще - снимани са със Samsung Galaxy Note 3 N9005 (13Mpix камера, но Picasa-та ги реже и стават по-малки).

 

Разстоянието е по-малко от около 10см на всяка снимка.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш милост - вече е ясно :)

Но, имам въпрос - с каква резолюция са тези две снимки ?

Имам къща в гр.Каварна, и в моята спалня, леглото е с огромна фотография - 2.00 х 1.20 м., отпечатана на фотополимер с амбиентно осветление. Темата на снимката е подобна, но е морска и в нея се "мъдри" и една прекрасна яхта.

Бих искал, да имам алтернатива, когато ми омръзне настоящата фотография, а твоите съвпадат и тематично и цветово с цялата стая...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм ги намалил с програма, защото чрез сайта който ги качвам има лимит за големина на файла.мога да ти пратя оригинал чрез поща или скайп. А апарата с който снимам е NIkon 3200 :) 6016 x 4000

Редактирано от Нептун
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Созопол, дългите стръмни стълби между стария и новия град. Гледката, която се открива преди залез от години ми е любима. Миналото лято успях да запечатам този момент.

 

https://www.dropbox.com/sh/c1yusycfvapw4df/AABHfKWDNtDg8fMVNR_RP3zea?dl=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.