Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как се надстройва RNS 510 А


GeTweel

Recommended Posts

Здравейте,

 

Отварям тази тема поради факта, че минах целият път до ъпгрейд на моят RNS-510 от версия 1024 до версия 4024 (която се смята за последната стабилна). Искам да подчертая - тези хора който не са сигурни какво правят да не започват, тъй като има вероятност да си повредят устройството. Както прочетох шанса е малък, но има такъв!!! Та значи има различни версии на RNS-510, моето е А, така, че ще опиша за него, поради факта, че не съм запознат с другите. Процеса е същият, но файловете не са! Та, можете да проверите това, като задържите бутона "Setup" десетина секунди и от "Version info" гледате "Delivery part number" на коя буква завършва, това е версията на устройството. Преди да започна искам да спомена, че всички дискове който съм записвал са били еднослойни DVD-та и са записвани на скорост 1х, поради това, че записаните на бързи скорости не се четат в последствие. Програмата за записване е Imgburn. Та започнах с версия 3810. През нея се минава задължително за да се стигне до 4024. След като я инсталирах, което става със слагането на диска и следване на напътствията, не е сложно. Чака се също така към 40-50 минути. След като приключи устройството се рестартира автоматично. Уверете се, че е новата версия, като задържите Setup бутона отново и от SW-Version трябва да пише 3810. Ако е то, значи е минал ъпдейта. Ако ви харесва тази версия и не ви трябват неща като гласови команди или руски език за интерфейс (има и други неща, можете да разгледате този форум за повече инфо) и всичко ви работи то моят съвет е да си стойте на нея. В противен случай взимате диска с версия 4024 и слагате в DVD у-вото. Минавате по същия път като отгоре и трябва да сте с новата версия на софтуера. При мен се получи така, че картите за навигация ми се изтриха, както и MP3-ките от твърдият диска. А самият твърд диск не беше форматиран правилно. Решението дойде с с един tool на небезизвестния (както разбрах) Josi. Tool-чето е Josi's HDD Format tool. Да спомена само, че диска се форматира в оригинален размер, а именно 50/25/25 (което означава 20GB mp3, по 10GB за софтуера и картите) След като го записах на диск го пуснах, по метода описан нагоре и то автоматично ми форматира диска. Версията на 4024 е 4020a_no_f, което според мен е no format, заради това може би, не ми беше форматиран диска. Ще кача и една друга версия на 4024, а именно FW_4020_70_20_5, което според мен означава, че ще форматира диска в процентно отношение 70/20/5, което не съм пробвал и не мога да кажа как работи!!! Накрая записах и последните навигационни карти който намерих Ver.9 (7896) тука и тука сложих ги в устройството и то ги качи на твърдият диска автоматично (имайте в предвид, че това отнема време, в моят случай към един час). Има и по нови Ver.9 (7920), който можете да намерите тука и тука но лично мен ме мързи да ги слагам в момента. Сега всичко работи и изглежда както трябва. Ако имате въпроси пишете, ще помагам с каквото мога, стига да го знам, защотото както споменах, не съм спец в тази област, а просто четох доста и питах доста и успях да го направя. А сега искам да помогна на някой, който иска да си ъпдейтне софтуера, но не знае как!!! s_flag Поздрави и успех на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
. Има и по нови Ver.9 (7920), който можете да намерите тука и тука но лично мен ме мързи да ги слагам в момента.

Грешка, тези карти са за западна Европа, иначе казано България я няма в тях. Така, че ако не ви трябват специално, не ги сваляйте!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Току що свалих карта за източна европа. "Navigation DVD East Europe V.9 Volkswagen Skoda RNS-510 CD 7921" от тук:

http://thepiratebay.gl/torrent/8024552/ ... or_RNS_510

 

Цъка се на горния " GET THIS TORRENT" а не на dounload. Утре ще пробвам дали моите знания ще стигнат да проработи в навигацията ми. Ако някой знае какво точно се прави, да споделя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото си спомням нищо не правиш, само слагаш диска и то си прави ъпдейта автоматично. Един съвет ползвай програмата която съм дал в горният пост и запиши картите на възможно най-ниската скорост, защото в крайна сметка може да не го прочете устройството. Баят дискове изхвърлих до като разбера :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тези карти, които предлагаш имат ли блгарски език? И ако нямат, къде може да се намери такава с български?

И, докато се качват картите, автомобила запален ли трябва да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами картите нямат български въобще, но може би ако смениш езика на руски и качиш картите с руски език, може и да ти се получи да ти излязат на български улиците. Лично аз предпочитам английският език и латиницата не ме дразни на навигацията. Отделно от това, сам знаеш предполагам, че след около 30-40 минути бездействие системата спира сама. Когато си качвах картите ми трябваше около час за да стане. През цялото време цъках по таблото и реално не му оставих шанс да заспи, така, че реално мога да ти кажа, че колата не трябва да е запалена, но не мога да твърдя дали не трябва да побутваш от време на време екрана, така че да не заспи. Но за това силно се съмнявам!!! Така, че давай смело на загасена кола и върви да пиеш бира, за да не си бъркаш в носа 1 час, като мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай това тука, и кажи дали стават улиците с БГ имена, като смениш езика на руски, за да улесним бъдещи ентусиасти ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уфффф, направих всичко, което беше описал колегата pavel_andreev на страница 5 от тази тема и греда. Единствената разлика, която приложих, е че свалих по-нова карта от пиратите а именно CD_7921.iso. Дали е в това проблема !?!? Пуснах си диска, потвърдих да го сейвне, минаха там ~40-ина минути сваляне, каза ми, че е свалена, извадих диска и...пак съм в австрия, последната държава, която старата карта /европа/ хващаше! И още нещо в аванс, два дена камерата ми не работеше, за щастие на втория сама си тръгна. Сега свалям версията, която е тук и ще опитам пак тези дни. Ако някой има съвет, или изпитан диск да драсне.

 

ПС. Ако някой има нужда от оригинален диск за европа да каже - имам.

 

GeTweel, линка не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малка грешка в правописа ми. Първото ми изречение да се чете:

Уфффф, направих всичко, което беше описал колегата GeTweel, направих и всичко, което беше описал колегата pavel_andreev на страница 5 от тази тема, но във форума на фолксваген и все греда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами реално при теб какъв е проблема? Защото при ъпгрейд до някой версии на RNS 510 започва да ти показва, че си в Германия. Това е така нареченият "Regensburg Syndrome". Мисля, че се оправя като инсталираш по-нова версия на системата. При всякакви положения, ако потърсиш в интернет за него, ще намериш нещо. Но за Австрия :-k , честно казано не съм чел нищо. Може би ако ми кажеш версията на софтуера си, може и да бъда по-полезен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак няма радост! При задържане на бутона "Setup" десетина секунди ми дава само и единствено две неща за цъкване, АМ и FM избор за радиото!

Още едно доуточнение, мислех, по имената, че съм в Австрия, но като промених мащаба се оказа, че ме позиционира в югоизточната част на Германия. И при задаване на адрес в София ми показва, че съм в Германия и да тръгвам на път :evil:

А аз не съм инсталирал нова версия на навигацията, само нова карта /CD_7921.iso/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами град Регенсбург се намира някъде там, заради това му викат "Regensburg Syndrome". Ами предният собственик може да е ъпдейтнал софтуера и заради това да се е получил. При мен като задържа копчето още 5-10 секунди, след като излезе менюто с AM/FM ми излиза още едно меню, по скрито от предното :) Пробвай да видиш дали при теб ще се получи. Също така при този бъг на навигацията, казват, че след определено време се оправяло и те намирало къде си. Пробвай и това! Но определено новите версии на софтуера оправят този проблем. Работата е такава, че има различни версии на RNS 510. Като отвориш менюто (ако успееш) ще намериш нещо подобно HW-Vehicle 0xC801, като версията ти е вторите 2 символа след 0х, в случая е С8. Има версии на фирмуера който са за всички, но има и такива който са за определени. Така, че не е зле да знаеш какъв ти е точно модела, преди да ъпдейтнеш софтуера си. Тука има всичките софтуери на устройството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно Реденсбург е при мен :(

Пробвах съвета със задържане на копчето но НЕ. Пробвах всякакви варианти на задържане, но така и не мога да извадя от навито нищо повече от AM/FM.

А относно оправянето от само себе си след известно време, за съжаление време за ползване на колата и пътуване в момента ми остава само през уикендите. Ако до тогава нищо не се промени, ще пробвам и това.

Някаква каръщина ме е налегнала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тогава бих те посъветвал да се сдобиеш с нещо такова. Никога не съм работил с него и не мога да ти кажа какво точно се прави. Затова бих те посъветвал да му пишеш на мейла, който е най-отдолу, и да се разбереш с него да ти го направи той. Би трябвало да е напълно запознат с проблема и какво трябва да се направи. Този адрес е в Пловдив, ако си от там или близо, ще ти е доста удобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С такъв кабел, нужният софтуер и познания, можеш да направиш доста неща с колата си ;) Тъкмо с него можеш да видиш версията си и да си инсталираш подходяща. Предлагам ти да говориш с него и за това. В смисъл, ако ще ходиш до там и ще правиш едното при него, прави и другото направо. При положение, че слагаш оригинален фирмуер, задължително се рекодва устройството с такъв кабел и знания какво се прави. Ако решиш ти да правиш нещо сам и се прецака това нещо, пак с такъв кабел трябва да се оправи и знанията отново :). И на финал като сложим и процента, че можеш да го брикнеш завинаги... Да ти кажа, аз бях запознат с тези неща, но много ме човъркаше да сложа по-нова версия. Все пак аз бях на 1ххх, а беше излязла 4ххх (стабилна тогава) и 5ххх (нестабилна тогава). Просто една събота и неделя ми заминаха нервите докато го направя. Отделно от това като сложих някаква версия от десетките, устройството не искаше да зареди. Добре, че се оправи със следващата версия, че побелях :) Та не знам дали си струва нервите да го правиш сам. Ако ти е кеф да се занимаваш с такива неща, както аз - да. Иначе си плащай и не се занимавай въобще. Успех и пиши после какво е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С такъв кабел, нужният софтуер и познания, можеш да направиш доста неща с колата си ;) Тъкмо с него можеш да видиш версията си и да си инсталираш подходяща. Предлагам ти да говориш с него и за това.....

Не могат да ми помогнат. Те се занимавали с оборудване за диагностика и не разбирали от проблеми с навигациите от такъв тип. ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай, ще измисли, нещо друго. Пробвай да се ресетнеш цялата система, или ако искаш само навигацията, но ти препоръчвам цялата система до ниво на заводски настройки. Това става като натиснеш копчето Setup --> Systems --> Factory settings. От там си избираш кое да ресетнеш или All за всички. Биеш Reset мисля, че още един път те пита за Reset или OK. Като го направиш това задръж двете копчета горе в ляво, за наляво и надясно, и копчето горе в дясно. И трите едновременно трябва да задържиш. Така държиш докато се получи логото на Skoda, пускаш ги и чакаш да изгасне, като изгасне го стартираш отново с нормалното копче и като зареди ще си върнал настройките в заводска позиция. Тествай и кажи има ли промяна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай, ще измисли, нещо друго. Пробвай да се ресетнеш цялата система, или ако искаш само навигацията, но ти препоръчвам цялата система до ниво на заводски настройки. Това става като натиснеш копчето Setup --> Systems --> Factory settings. От там си избираш кое да ресетнеш или All за всички. Биеш Reset мисля, че още един път те пита за Reset или OK. Като го направиш това задръж двете копчета горе в ляво, за наляво и надясно, и копчето горе в дясно. И трите едновременно трябва да задържиш. Така държиш докато се получи логото на Skoda, пускаш ги и чакаш да изгасне, като изгасне го стартираш отново с нормалното копче и като зареди ще си върнал настройките в заводска позиция. Тествай и кажи има ли промяна!

От ресетването какво следва? Ще има ли карта в навигацията ми?

Ако ще има, смяташ, че ще работи ли или ще трябва да сложа някоя друга, примерно по-стара карта, като твоята.

А, ако пък няма карта, коя карта да кача, новата, тази като твоята ли или...?

И да доуточня, колата я купих от възрастен германец, който е нелогично да е пипал нещо по настройките, също така и аз не съм пипал нищо по тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай, ще измисли, нещо друго. Пробвай да се ресетнеш цялата система, или ако искаш само навигацията, но ти препоръчвам цялата система до ниво на заводски настройки. Това става като натиснеш копчето Setup --> Systems --> Factory settings. От там си избираш кое да ресетнеш или All за всички. Биеш Reset мисля, че още един път те пита за Reset или OK. Като го направиш това задръж двете копчета горе в ляво, за наляво и надясно, и копчето горе в дясно. И трите едновременно трябва да задържиш. Така държиш докато се получи логото на Skoda, пускаш ги и чакаш да изгасне, като изгасне го стартираш отново с нормалното копче и като зареди ще си върнал настройките в заводска позиция. Тествай и кажи има ли промяна!

От ресетването какво следва? Ще има ли карта в навигацията ми?

Ако ще има, смяташ, че ще работи ли или ще трябва да сложа някоя друга, примерно по-стара карта, като твоята.

А, ако пък няма карта, коя карта да кача, новата, тази като твоята ли или...?

И да доуточня, колата я купих от възрастен германец, който е нелогично да е пипал нещо по настройките, също така и аз не съм пипал нищо по тях.

 

Ами карти няма да има. От версията на картите няма никакво значение, просто координатите който ти връща GPS-а са някакви различни от това което трябва да са. Качи последната версия. Ами аз казвам какво съм чел в интернет, че при ъпдейт на фирмуера може да се получи този бъг. Пробвай с ресет, няма какво да се случи, единствено ще си загубиш настройките и телефоните ако имаш вкарани, разни песни и т.н. Нищо сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, ще пробвам и ще кажа какво е станало. Като ресетвам, ще кача и последната карта, която свалих. А междувременно вчера качих по-стара карта и, както ти каза нищо не се промени. Дано с ресет и след това качване на последната карта да се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ресетнах до фабрични настройки и проблема с Регенсбург синдрома се оправи. Вече ме позиционира точно. След това сложих диска с карта, за да я кача. Не ме попита нищо и направо започна да я качва. Реших, че е нормално, понеже навито е преценило, че няма карта и качва директно. Качването и протече нормално с един проблем в края. Като качи картата, не каза нищо и започна да си я качва автоматично пак. И пак и пак и пак. Докато я качва навигацията работи, но извадя ли диска и казва, че и трябва диск с карта, за да работи. Пак греда :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По "Скат" вечер вървят някакви предавания с врачки. Обади им се да ти кажат от къде идва тази каръщина smile048 Нещо навява, че хард диска ти не е форматиран в момента. За да съм сигурен, върви на "Media" и ми кажи бутона "HDD" дали ти е активен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се форматира хард диска, за целта аз ползвах една програмка на Josi за форматиране. Тука можеш да намериш доста изчерпателна информация за това как става. Скролираш малко по-надолу до като стигнеш "Format CD – HDD and Maps". Процедурата е рутинна, сваляш, записваш на диск, вкарваш диска в устройството, чакаш известно време, то си рестартира и имаш всичко. Тука обаче пак бих те посъветвал да потърсиш някоя фирма която се занимава с такива неща, поради факта, че не знаеш версията. Въпреки, че пише, че програмата е 2720_form.rar, демек за версия 2720, аз я ползвах на 4024 и сработи успешно! Но, аз ако съм на твое място, преди да разбера коя е версията на фирмуера на RNS-a не бих пипал нищо. За това ето ти един линк на фирма в София, която се занимава с такива неща. Работата е за няколко часа, включваща ъпдейта до последна версия на RNS 510. Пиши после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.