Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вибрация във волана на празен ход


steelhead

Recommended Posts

Здравейте колеги.От месец насам съм горд собственик на Шкода Фабиа 1.9TDI.PD comfort хечбек 2002 година,Колата е много хубава и предлага много добра динамика за разхода си...а и данъка и е малък.Обслужих е напълно,масло Фукс Титан 5/40,всики видове ролки,ремъци,водна помпа, филтри,антифриз, и термостат.

Та въпроса ми е следния на празен ход има гадна тракаща вибрация във волана.Ако го хвана волана със ръце несе усеща (несе чува дразнещото тракане).Тази вибрация нормална ли е понеже мотора е голям за това купе или можеби трябва да се смени някои тампон? Някои с подобен проблем или някаква идея какво може да се направи?

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбити шенкелни болтове,голям луфт в кормилна кутия и ябълковидните накрайници,,луфт в лагери, не балансирани гуми или изпаднали тежести,разбит демпфер на дългата полуоска -това са няколко от нещата при които има вибрации в предницата и кормилото.

Надявам се ,че някой ще допълни и други причини за това .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...............................................................................................................

Тоше, на място и при работа на двигателя на празен ход.

 

Колега, свързано е с оборотите на коляновия вал. Да не би да са ниски? Като дадеш малко газ волана трябва да спре да вибрира. Не съм на ясно в детайли с Фабиите, но това е една от вероятностите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм със забележката,не съм разбрал правилно ,ако е за работа на празен ход на място ,аз го приех като при движение по инерция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колко км е колата, знаеш ли със сигурност?

Като намаляваш и спираш на празен ход има ли го този шум и вибрация?

Като сменяш скорости чува ли се някакъв шум, тракане на метал?

....... само да не е маховик, че цената е ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е на 148 000 км по километраж и незнам на колко е със сигурност нямам сервизна книжка,иначе е много запазена от вътре,няма изтъркване по волана или износени надписи по копчета.Не се чува шум на метал като сменям скоростите.Иначе при диагностика работеше с около 900 и няколко оборота (не си спомням колко бяха) но мисля че това са нормални обороти за този мотор,а при подаване на газ да станат около и над 1000 об. вибрацият изчева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....Иначе при диагностика работеше с около 900 и няколко оборота (не си спомням колко бяха) но мисля че това са нормални обороти за този мотор,а при подаване на газ да станат около и над 1000 об. вибрацият изчева.

При всички случаи не са ниски, за да е от това за което си мислих. Някакъв тампон на кормилната колона, ако има......не знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

погледнете тампоните на двигателя и най-вече този който е в краката дали е здрав. Дизеловия мотор е с големи вибрации и иска перфектни тампони а този тампон е слабо място и е хванат за моста където е хваната и рейката от където може да предава на волана. Може да погледнете и карето което се намира в краката до педалите и свръзва кормилната колона с рейката. Когато подадеш газ мотора напъва тампона и обира трептенията малко и за това на мен това ми изкача първо, но хубаво е да огледаш и другите тампони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги и аз си мислих за тампоните,обаче одеве намерих една тема която много ме оздачи:значи колега със същата шкода сменя тампоните на двигателя и след смяната му се появява вибрацията във волана. Това е темата viewtopic.php?f=8&t=22827.

А това е циатата:

"Delf написа:

Благодаря!

Вече смених тампоните и ми прави впечатление, че сега волана се тресе малко повече при свободен ход на двигателя.

Майстора каза че е от новите тампони, че били малко по твърди.

Искам само да разбера дали е така?"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.