Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

взаимозаменяемост на частите при различните видове двигатели


i111111

Recommended Posts

Здравейте колеги,Ако има такава или подобна тема предварително се извинявам , но аз лично не открих.

Та въпроса ми е такъв:

Има ли заменяемост на частите по окачването при колите от генерация 1 но с различни двигатели.

Трябва ми нова галавина -предна от шофьорската страна за 1.9 дизел 2003г. комби.

Дали мога да взема такава от 1.4 или някой друг вид двигател?

Не знам дали разликата е само в двигателя или има и в окачването.

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще вземаш главина втора употреба се вкарваш в голям филм. Води се лагер/главина и вървят двете заедно. Цените са от 45 до 200 лв според качество/производител. Принципно окачването по каталозите в магазините в бг е еднакво за всички ф1. И какво общо има двигателя от въпроса ти с питането за ходова част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има много общо , полуоските са различни и от там и главините са с различни параметри.

А главина търся , просто защото моята е крива , иначе ако беще лагер - той се сменя.

А главината като е крива колата тегли на ляво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.................. главината като е крива колата тегли на ляво.

Не е от главината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.................. главината като е крива колата тегли на ляво.

Не е от главината

Прав е колегата аз сменях главина,крива беше но не теглеше колата.Наи скъпата беше два стотака и засега нямам грижи, но смених и двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как ще смениш само главина??? До сега на магазин не съм срещнал друго освен комплект. Как ще изкараш лагера и да го сложиш на новата главина??? За предна или задна говорим??? http://www.google.com/search?q=6Q040762 ... CAcQ_AUoAQ

ето ти лагер-главина преден. Случайно да не говориш за шенкела??? http://www.google.com/search?q=6Q040725 ... CAcQ_AUoAQ

и той да е крив??? Питай майстора си как вади вече набит лагер и слага нова главина та да споделиш и аз да науча нещо ново. И да ти кажа и ти не знаеш какво търсиш ами вземи си смени майстора. Пак питам как вадите вече набит лагер и го набивате на друга главина???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз говоря за предна главина .

Главина според мен се казва това http://www.ebay.co.uk/itm/2008-SKODA-FA ... 2573832e43

 

И е определено крива!!!

как се вади лагера- има клипове!

Горната част където се хваща към амортисьора е изметната около 2см. назад

Можело и крив амортисьор да е , но по-вероятно главина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти на глупав ли се правиш или си такъв ???? До сега ти обеснявам че главината върви с нов лагер и няма как да изкараш само нея и да сложиш както си мисля втора употреба със стария лагер. На снимките от форума дето си дал ясно е дадено че слагат нов лагер което ме навежда на мисълта че не се правиш на глупав ... По тази тема по горе съм ти написал решението и смятам че е приключена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то от моя пост се вижда , че товата дето ми трябва се казвало шенкел ама...

а шенкелите дали имат разлика при колите с различни двигатели?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така след като си видя грешката и я поправи на половина, защото на линка от ебей е дадено шенкел+главина комплект ще ти отговоря за последно. Отвори този линк vin-online.ru/etka.php?vag=SK&rgn=CZ&mod=FAB&year=2003&kat=225&gr=40710 и погледни позиция 7 шенкел с номер 6Q0 407 255 AC който е за двигател ASY и би трябвало да е 1.9 сди. На този номер пише и на кои други двигатели с дадено обозначение отговарят. Ако ще вземаш втора употреба трябва да провериш лагера да не ромули ако е комплект с лагер-главина. Ако вземеш само шенкел твойта лагер-главина няма как да я прехвърлиш и ще трябва да са нови. За да е 2см крив шенкела трябва да е било зверски удар което ме кара да мисля че може и другаде да има проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.