Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гуми с по-здрави бордове - ?


Recommended Posts

Ходих до Албания, като пътищата до там не са "цвете", а вчера стана на въпрос в разговор с колеги за нископрофилните гуми и техните бордове, та на прибиране, преди да се кача в колата погледнах едната задна гума от вътрешната страна и видях балон. Днес отидох до един сервиз да прегледат гумите и окачването и излезе, че 3 от гумите - двете десни и задна лява имат балони, по 2-3. Гумите ми са Dunlop Winter sport 3D 245/45 R17 и не са чак толкова ниски, но явно по-агресивното шофиране по лошите пътища им е видяло сметката. Ясно е че ще се сменят, но поне исках да разбера дали има специални модели или марки гуми с по-твърди бордове, понеже бих предпочел да жертвам малко от комфорта за по-здрави и сигурни гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих до Албания, като пътищата до там не са "цвете", а вчера стана на въпрос в разговор с колеги за нископрофилните гуми и техните бордове, та на прибиране, преди да се кача в колата погледнах едната задна гума от вътрешната страна и видях балон. Днес отидох до един сервиз да прегледат гумите и окачването и излезе, че 3 от гумите - двете десни и задна лява имат балони, по 2-3. Гумите ми са Dunlop Winter sport 3D 245/45 R17 и не са чак толкова ниски, но явно по-агресивното шофиране по лошите пътища им е видяло сметката. Ясно е че ще се сменят, но поне исках да разбера дали има специални модели или марки гуми с по-твърди бордове, понеже бих предпочел да жертвам малко от комфорта за по-здрави и сигурни гуми.

 

Гледай да имат xl означение това е индекса за усилена гума. Другото, което е да ги караш по твърди. Аз моите ги карам на 2,4 -2,5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фулда и Нокиан са с дебел и здрав борд. Не са № 1 из тестовете но са яки цървули. От 5 г. насам почти всяка година купувам гуми, всички ги хващам за борда преди да купя точно с таз цел, засега нямам балон. Пази се от Клебер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите правени по RUNONFLAT технология не са ли точно с усилени бордове? Може би те ще ти свършат работа, пък и ако ти се спука в движение дават, че риска от неприятни последствия е по-малък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... но поне исках да разбера дали има специални модели или марки гуми с по-твърди бордове, понеже бих предпочел да жертвам малко от комфорта за по-здрави и сигурни гуми.

 

 

При стандартните гуми, колкото по-висок е тегловният индекс, толкова по усилени са бордовете, но не разчитай, че няма да направят балони като минеш през траповете!

Доста краен вариант са RFT гумите, но тук жертваш много - много по-тежки са, много твърда возия, разбиват окачването и са скъпи. За тези гуми трябва да имаш датчици за налягането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летните ми гуми на Супърба са Пирели с усилен борд.За две години от както купих колата ,останаха две читави,другите две- едната е срязана и я хвърлих,една е с балон.Сега напролет трябва да взимам поне две нови.Размера е 225/45/17.

При тия дупки по нашите пътища се убедих,че тоя размер не е препоръчителен.Най-добре за Супърба е 16-ката, а пък за Октавията-15-ка.

Казвам ви го от личен опит,вервайте ми! :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега винаги съм залагал на Dunlop за зимни гуми, като съм имал дори същия модел на бензиновия ми Супърб, но 225/45 R18, където не съм имал нито един балон, но го има и фактора лична-служебна :oops: . Другото, което е, че Мерцедеса вози доста меко и понася дупките добре, но явно не и гумите. Летните ми винаги са били Пирели - P Zero Rosso 225/40 R18, които се представяха добре, но съм чувал от колеги че зимните им не били хубави :?:

Значи, да търся гуми с теглови индекс над 100, така ли?

Ами моите континентал 830Р са с усилен борд. 235/45/17
- Колега, с какъв теглови индекс са?

Имам система за следене на налягането, а и летните ми гуми са RunFlat, но незнайно защо от представителството, откъдето е закупена колата, препоръчаха обикновени зимни :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А то (понеже не съм наясно) защо не може да се карат гуми които имат балон?

 

Колкото е по-голям балона, толкова по-голяма е вероятността да гръмне или да се сцепи гумата на това място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайки балон, означава, че теловете в гумата са се скъсали и един вид, целостта на гумата е нарушена. Относно дисбаланса - получава се 100%, но за това има машина за баланс и се коригира. Може и да бъркам, Младен ще ме поправи ако не съм прав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Обаждах се в гумаджийницата, откъдето си купувам гумите от 2-3 години. От там ми казаха, че имат налични от моя размер:

- пак Dunlop, същия модел, но XL с индекс за теглото 99(балонираните са 95)

- GoodYear Ultra grip 8

- Continental TS830

и трите вида с индекс за теглото 99, с по-голям нямат, а и май не съществуват.

Утре трябва да взема някои от тях, понеже пак съм на път, та кои са по-добри?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега винаги съм залагал на Dunlop за зимни гуми, като съм имал дори същия модел на бензиновия ми Супърб, но 225/45 R18, където не съм имал нито един балон, но го има и фактора лична-служебна :oops: . Другото, което е, че Мерцедеса вози доста меко и понася дупките добре, но явно не и гумите. Летните ми винаги са били Пирели - P Zero Rosso 225/40 R18, които се представяха добре, но съм чувал от колеги че зимните им не били хубави :?:

Значи, да търся гуми с теглови индекс над 100, така ли?

Ами моите континентал 830Р са с усилен борд. 235/45/17
- Колега, с какъв теглови индекс са?

Имам система за следене на налягането, а и летните ми гуми са RunFlat, но незнайно защо от представителството, откъдето е закупена колата, препоръчаха обикновени зимни :-k

94H, не са XL нито Runflat.

post-3360-138453444306_thumb.jpg

 

Ето колко усиления борд покрива джантата:

post-3360-138453444387_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.